Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Century-On

Az évszázad végére a gleccserek kétharmada eltűnhet egy új kutatás szerint

Az évszázad végére a gleccserek kétharmada eltűnhet, mivel egy új átfogó tanulmány szerint a klímaváltozás miatt gyorsabban olvadnak a vártnál.

A Twitter feloszlatta tartalomszabályozó tanácsadó testületét

Megszüntette a Twitter a közösségi médiumnál működő úgynevezett Bizalmi és Biztonsági Tanácsot (Trust and Safety Council), vagyis a tartalomfelügyeleti kérdésekkel foglalkozó szakértői testületet.

Stockholmban átadták az idei Nobel-díjakat

A svéd fővárosban, Stockholmban szombaton átadták az idei Nobel-díjakat.

Hősök és kalandorok a Fiumei úti sírkertben

Temetőben is lehet jó a hangulat. Természetesen nem a végső búcsú idején, ám egy sikeres könyv bemutatója kapcsán azért nem illetlenség pozitív jelzőket említeni a hangulat érzékeltetésére. Sal Endre, a Mandiner főmunkatársának nemrég kiadott, negyedik könyvét – Hősök és kalandorok – egészen szokatlan helyszínen, a Fiumei úti sírkertben mutatták be.

Egyre rendesebbek a magyarok: csökken az illegális letöltések száma hazánkban

Magyarországon egyre többen vannak azok, akik nem használnak az interneten illegális tartalmakat: arányuk a tavalyi 78 százalékról az idén 85 százalékra nőtt – derül ki a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala (SZTNH) és a TÁRKI Társadalomkutatási Intézet Zrt. idei, reprezentatív kutatásából.

A világ népessége elérte a 8 milliárdot

A világ népessége kedden átlépte a 8 milliárdot – közölte az ENSZ a honlapján. A nemzetközi szervezet szerint ez „fontos mérföldkő az emberi fejlődésben”, és az éppen most zajló COP27 konferencia idején emlékeztet „a bolygónkról való gondoskodás iránti közös felelősségünkre”.

Mesterséges intelligenciával segítik a stroke-ellátást Magyarországon

Mesterséges intelligencia-alapú központi döntéstámogató rendszer jött létre Magyarországon a stroke-ellátás támogatására – jelentették be pénteken az Országos Mentális, Ideggyógyászati és Idegsebészeti Intézet (OMIII) sajtótájékoztatóján.

Rákkutatásban működik együtt az Állatorvostudományi Egyetem, a Rákvakcina BVM Kft. és a Széchenyi Alapok

Daganatos megbetegedések kezelésére fejlesztett magyar immunterápiás módszerről és lehetséges állatgyógyászati alkalmazásáról írt alá fejlesztési együttműködési megállapodást az Állatorvostudományi Egyetem a Rákvakcina BVM Kft.-vel. A felsőoktatási intézmény adja a 2025-ig szóló kutatási projekt komplex laboratóriumi infrastruktúráját. A finanszírozási hátteret a hazai vállalatok tőkefinanszírozásában élen járó Széchenyi Alapok biztosítja.

Nikotinmérgezést okozhat az Elf Bar az OGYÉI vizsgálata szerint

Nikotinmérgezést okozhat az Elf Bar: a legkisebb, 800 szívásra elegendő töltésű termék nikotintartalma is 3–4 doboz hagyományos cigarettának felel meg, ezért a használata könnyen nikotintúladagoláshoz vezethet – közölte az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI) pénteken az MTI-vel.

EU-prognózis: az ukrajnai háború miatt alacsonyabb növekedés és nagyobb infláció várható

A koronavírus-járvány, illetve Oroszország Ukrajna elleni háborúja is negatív hatással van az Európai Unió gazdaságára, amely a tavaszi előrejelzéshez képest alacsonyabb növekedési pályán mozog – közölte az Európai Bizottság a csütörtökön közzétett nyári időközi gazdasági előrejelzésében, amely szerint magasabb lesz az infláció is a korábban vártnál.

Szuperférgek segíthetnek a műanyagok lebontásában

Forradalmasíthatják a műanyagok újrahasznosítását egyes enzimek, amelyeket a gyászbogárlárvák emésztőrendszerében találtak – állítják ausztrál tudósok.

Egy új kutatás szerint ez az oka az öregedésnek

Az időskorral bekövetkező hanyatlás lehetséges magyarázatát adta meg egy új kutatás. A tudósok „katasztrofális” változást fedeztek fel a vérsejtek összetételében, eredményeik azonban az öregedési folyamatot lassító új terápiák lehetőségét vetíti előre – számolt be róla a The Guardian.

Támad a majomhimlő – mutatjuk, mit kell tudni a kórságról

Támad a majomhimlő – mutatjuk, mit kell tudni a kórságról

Itt az újabb dolog, amitől rettegni lehet. Egy cikkben szedtük össze a legfontosabb dolgokat a majomhimlő járványról (?).

Dél-koreai díjjal ismerték el Karikó Katalin munkáját

Karikó Katalin, a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) kutatóprofesszora, Drew Weissman, a Pennsylvaniai Egyetem professzora, valamint Tore Godal, a Koalíció a Járványkészültségi Innovációkért (Coalition for Epidemic Preparedness Innovations – CEPI) tanácsadója kapják a dél-koreai IVI – SK Bioscience Park MahnHoon díjat – tájékoztatta az SZTE közkapcsolati igazgatósága szombaton az MTI-t.

Az Instagram bevezeti a „szülői felügyelet” funkciót

Az Instagram bevezeti a „szülői felügyelet” funkciót

Innentől kezdve a szülők láthatják és korlátozhatják a gyerekük közösségi médiában végzett tevékenységét.

Így vélekednek a magyarok a cigarettát helyettesítő termékekről

A Századvég Konjunktúrakutató Zrt. felmérést végzett a cigarettánál potenciálisan kevésbé káros, azaz annak alternatívájaként szolgáló termékekkel összefüggésben. A kutatás eredményeit egy workshop keretében mutatta be a nagyközönségnek.

Megfejtették, miért nem fertőz meg egyes embereket az új típusú koronavírus

Egy friss kutatás magyarázatot talált arra, miért képes egyes emberek immunrendszere olyan gyorsan elbánni az új típusú koronavírussal (SARS-CoV-2), hogy a tesztjeik negatívnak bizonyulnak.

Palkovics László a mesterséges intelligencia magyar szabályozásáról beszélt

A magyar mesterségesintelligencia-szabályozási stratégia a proaktív, emberközpontú, több érdekelt fél bevonásán nyugvó megközelítésen alapul, hasonlóan több multilaterális és nemzetközi kezdeményezéshez – mondta Palkovics László innovációs és technológiai miniszter az Európa Tanács Miniszteri Bizottságának magyar elnöksége keretében a mesterséges intelligencia (MI) szabályozásáról szóló keddi videókonferencia zárásaként.

Vissza az oldal tetejére