Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Hamarosan Budapest utcáin is összefuthatunk Bud Spencerrel

Nagy Gábor

2017.09.21. 14:05

A tervek szerint a színészlegenda születésnapjára, tehát október végére kerülhet ki a színészt ábrázoló egész alakos bronzszobor a budapesti Corvin sétányra.

Tasnádi Szandra szobrászművész Bud Spencer tavaly júniusi halálát követően levélben fordult a Józsefvárosi Önkormányzathoz, hogy a filmlegenda emléke előtt tisztelgő, egész alakos, 2,4 méter magas bronzszobrát felajánlja.

A kerület képviselő-testülete szeptember elején úgy döntött, hogy az önkormányzat vállalja a szobor felállításának kilencmilliós költségét. Az alkotást a Corvin sétányon fogják majd elhelyezni, a tervek szerint október 31-én.

A Józsefvárosi Önkormányzat azért fogadta el a felajánlást, mert mint közleményükben írják:

A színész személye tiszteletre méltó mind sportolói és filmes karrierje miatt. Életútjával olyan példát szolgáltatott, amely mindenképp megismerésre méltó és követendő a mai generációk számára."

Carlo Pedersoli, avagy ahogyan sokan ismerik, Bud Spencer 2016. június 27-én hunyt el 86 éves korában. A színész Nápolyban született 1929. október 31-én. Jó tanuló volt, nyolc évesen úszni kezdett. 1948-ban mellúszásban, 1950-ben a 100 méteres gyorsúszásban lett olasz bajnok. Ugyanabban az évben az olasz vízilabda-válogatottal Európa-bajnokságot nyert, az 1952-es helsinki olimpiáról ezüstéremmel tért haza. 1956-ban, a Melbourne-ben rendezett ötkarikás játékokon még ott volt, aztán több világversenyen nem indult. Elindult viszont filmes karrierje, eleinte statisztaszerepekkel. 1967-ben igent mondott egy filmvígjáték főszerepére (Isten megbocsát, én nem). Ebben a makaróni westernben már mint Bud Spencer szerepelt, oldalán későbbi partnerével, Terence Hill-lel. Szólókarrierje is sikeres volt: Steno rendezésében készültek a Piedone-filmek, de komolyabb témájú alkotásokban is megállta helyét: Sötét Torino (1972), A zsoldoskatona (1976). A '90-es évektől már csak tévésorozatokban szerepelt, mint például az Extralarge vagy a Professzor Clementi.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére