Wales hazaküldte Belgiumot és bejutott az elõdöntõbe

2016.07.01. 20:50

WALES - BELGIUM 3-1 (1-1)

Gólszerző(k): A. Williams (31.p), Robson-Kanu (55.p), Vokes (86.p) illetve Nainggolan (13.p)

Wales ellenfele az elődöntőben Portugália lesz.

Csodálatra méltó, amit a mai estén művelt a walesi válogatott! Hiába vezetett Belgium, a sárkányok megfordították a mérkőzést és szépen hazakergették a vörös ördögöket!

Wales bejutott az elődöntőbe, kiverve a világ papíron második legjobb válogatottját.

Vége!!!!!!!

92. perc

Hazard lő nagyon gyengén 25 méterről.

3 perc ráadás

90. perc: walesi csere:

Ramsey helyett Collins

Sorjáznak a beívelések a walesi 16-osra, de a walesi fal mindent kibír.

Nincsenek szavak a walesi válogatott teljesítményére. Pontosan azt játssza, amit kell a belgák ellen.

86. perc: Eldőlt!!!!!

Gunter ad be a jobboldalról, a most állt be Vokes tökéletesen érkezik és védhetetlenül fejel a hálóba.

85. perc: belga sárga

Alderweireld kapta

83. perc: belga csere:

R. Lukaku helyett Batshuayi

Courtoist kivéve mindenki a walesi kaputól maximum 30 méterre van.

Elképesztően nyomnak a belgák, vajon lehet-e bírni ezt a végéig?

80. perc: walesi csere

Robson.Kanu helyett Vokes... a gólszerző kihajtotta magát.

79. perc

Witsel lő 18 méterről, 20 centivel a kapu fölé.

78. perc: walesi csere

Ledley helyett King

76. perc: belga csere:

J. Lukaku helyett Mertens... Ez már egy mindent egy lapra csere

75. perc: walesi sárga

Ramsey kapta kezezésért... Ha továbbjut Wales, kénytelen kihagyni az elődöntőt, mert ez volt a második sárgája.

74. perc

Alderweireld tör előre a jobboldalon, beadását Fellaini fejeli allig mellé 7 méterről.

Nagy bajban Belgium. Wales nagyon fegyelmezetten játszik, és nagyon veszélyesek a kontrái. Több kockázatot kell vállalni, ha legalább döntetlenre akarják hozni a meccset. Jönnek becsülettel, de kapura nem veszélyesek.

66. perc

Szöglet után kifejelt labdát Allen tűzi rá 18-ról, de lepattan a labda, pontosam Wiliams elé, aki a 16-os vonaláról félfordulatból próbálkozik, nem túl sikeresen.

65. perc

De Bruyne lőhet egy szabadot 27 méterről, Hennessey könnyedén védi. Gyenge próbálkozás volt kecsegtető helyzetből.

Fantasztikus egyéni teljesítmény volt. Érik egy óriási meglepetés.

55. perc Góóóól

Ramsey jobboldali beadását Robson-Kanu a 11-es pontnál leveszi, két védőt is becsap egy mozdulattal, majd higgadtan a jobb alsó sarokba lő. (2-1)

Belgium nagyon bekezdett a második félidőben. Szinte csak náluk a labda.

50. perc

Hazard kap labdát De Bruyne-től, balról befele húz, majd 19 méterről lő, keresztbe a kapu mellé.

49. perc

De Bruyne vállal el egy lövés 19 méterről, amely alig ment kapu fölé.

47. perc

Meunier tökéletese adott be a jobboldalról, R. Lukaku tisztán fejelhetett 10 méterről, de nem találta el a kaput.

46. perc

Elkezdőzött a második félidő. A belgáknál egy csere: Carrasco helyett Fellaini.

Wales nagyon szépen, kulturáltan játszik. Nagyon jól zárják le a területet. Nem véletlen, hogy Belgium csak egy átlövéssel tudta bevenni Hennessey kapuját. Igaz, a gól gyönyörű volt. Nem roppantak össze a sárkányok, visszajöttek a meccsbe, ráadásul teljesen megérdemelten. Többször veszélyeztették a belga kaput, tökéletesen használták ki, hogy az ellenfél védelmének baloldala sebezhető. Persze a belga támadásokban is benne van a gól ígérete, de nagyon nehezen tudnak eljutni a walesi kapuig. Óriási az iram, jó a mérkőzés. Hasonló folytatásban bízom.

Vége az első félidőnek!

46. perc

Robson-Kanu fejel kapura egy jobboldali beadást, de nem okoz gondot Courtoisnak. Nem tudott megfelelően rábólintani.

42. perc

Ledley tüzel 25 méterről, kicsit jobbról, megpattanó lövése szögletre megy. A szöglet Williamsnek egy hajszállal volt magasabb a kelleténél, fölé fejel.

A várakozással ellentétben, egyáltalán nem játszik alárendelt szerepet Wales.

40. perc

Nainggolan gyertyaszerű beadását Alderweireld fejeli kapura, de nagyon gyengén. Hennessey könnyedén kapja fel a labdát.

38. perc

Ramsey szögletét Chester fejeli szorongatott helyzetből mellé... és fölé.

Le a kalappal Wales előtt, a jelek szerint meg tudják csinálni azt, amit nekünk nem sikerült. Nagyon zártan védekeznek, de villámgyorsan fel tudnak érni a belga kapu elé, amikor megindulnak. És még gólt is sikerült szerezniük.

34. perc

Taylor szereli Nainggolant a saját 16-osa előterében, Bale-hez passzol, aki megint hosszan vezeti a labdát 20 méterről elvállalja a lövést, de Courtois védi a jobb alső felé tartó löketet.

31. perc: Góóóóóól

Ledley jobboldali beadását A. Williams fejeli meg közelről, védhetetlenül (1-1)

Várható volt, hogy a walesi válogatott a belga védelem baloldalát fogja támadni, hisz ott játszik két olyan játékos - J. Lukaku és Denayer - akik a mérkőzés előtt még egy percet sem töltöttek pályán Franciaországban.

26. perc

Ramsey keverget a jobboldalon, lapos beadására Taylor érkezett, 11 méteres lövését óriási bravúrral védte Courtois.

24. perc: újabb walesi sárga

Gunter kapta... ennyi idő alatt 3 sárga elég sok és veszélyes lehet.

A számok alapján kicsit hasonlít ez a meccs a magyar-belgára. Most is jött egy korai belga gól, és ebben az esetben is többet birtokolja a labdát a hátrányban lévő csapat. 53%-ban a walesi válogatottnál a labda.

16. perc: walesi sárga

Chester kapta buktatásért.

Már épp írni akartam, hogy Wales nagyon mélyen védekezik, minden területet lezár, a belga válogatott kicsit szenved, amikor jött Nainggolan átlövése.

13. perc Góóóóóóól

Nainggolan kapta a labdát 28 méterre a kaputól, kicsit balra, bődületesen eltalálta a rövid felsőt. Hennessey csak beleérni tudott. (0-1)

10. perc

Bale vezette a labdát 40 méteren keresztül a baloldalon, kisodródott helyzetből, 15 méterről célozta meg a kaput, de az oldalhálót találta el.

7. perc

Óriási belga helyzet! Baloldali beadást követően először Carrasco lőtt 6 méterről, Hennessey önfeláldozóan védett, a kipattanót De Bruyne bombázta vissza, de egy védő a gólvonalon mentett, harmadikra Hazard lőtt, ezt szögletre mentették a védők.

Tapogatódzó eddig a játék, amelyet inkább Belgium irányít.

5.perc: walesi sárga lap

Davies kapta, De Bruyne-t taglózta le

1. perc

Elkezdődött a mérkőzés. Belgium hozza a labdát.

Wales piros mezben, Belgium pedig világoskékben.

Himnuszok!

A csapatok most vonulnak ki a gyepre. Zuhog az eső.

Üdvözlöm olvasóinkat!

A Wales-Belgium összecsapással folytatódnak a negyeddöntő küzdelmei a franciaországi labdarúgó Európa-bajnokságon. Tegnap Portugália már bejutott az elődöntőbe, miután büntetőkkel verte Lengyelországot, ma az derül ki, hogy az este 9-kor kezdődő mérkőzésen melyik válogatott lesz az ellenfele. A papírforma azt sejteti, hogy a nemzeti csapatunkat nagyon elverő Belgium az esélyes. Az is biztos, hogy Wales nem fog olyan nyílt sisakos játékot bevállalni, mint tették azt Kádárék, vagyis a belgáknak nehéz lesz feltörni a walesi reteszt. A felállás alapján Chris Coleman 3 védővel küldi csatára övéit, de a széleken Taylor és Gunter várhatóan inkább védekező feladatokat fognak ellátni, így ez a 3-5-2-es felállás a játék képétől függően könnyedén átállhat 5-3-2-re.

A belgáknál a védelmet kellett kicsit felforgatni sérülések és lapok miatt, ennek is köszönhető, hogy egy testvérpárt láthatunk a pályán: Jordan és Romelu Lukakut. Előbbi a védelem baloldalán, utóbbi ékként szerepel.

Azt már sajnos tudjuk, hogy hogy Belgium a magyar válogatott legyőzésével jutott a 8 közé:

Wales pedig Észak-Írországot verte, a vártnál lényegesen nehezebben:

Figyelmeztető lehet a belgák számára, hogy az Eb-selejtezők folyamán egy csoportban volt a két válogatott és egyszer ki is kaptak Walestől, sőt gólt sem tudtak szerezni a két mérkőzés alatt.