2016.09.21. 19:49

Videoton – Ferencváros 1–1 (0–0)

Gólszerző: Scsepovics (53. perc) ill. Djuricin (83. perc)

Vége a mérkőzésnek!

A mérkőzés egésze alapján igazságos eredmény született. A Ferencváros későn ébredt, a Videoton pedig elkényelmesedett a vezetés tudatában.

A mérkőzés végeztével így fest a tabella:

2 perc ráadás...

Az osztrák Marco Djuricin végig agilisen játszott, megérdemelte, hogy gólt szerezzen. A Videoton nagyon ráült az eredményre, a Ferencváros pedig egyre veszélyesebben játszott. Benne volt a játékában a gól lehetősége.

83. perc: gól!!!

Djuricin a baloldalról egy lövésszerű beadást eresztett meg, ami érintetlenül suhant Kovácsik hálójába (1–1)

82. perc: sárga lap

Varga József rúgott Djuricinbe.

A Ferencváros magasabb fokozatra kapcsolt, mindent megtesz az egyenlítésért. Teljesen a kapujához szorítja a hazaiakat.

79. perc

Lovrencsics baloldali szabadrúgása a kapu előtt centikkel ment el Gera előtt.

76. perc

Vu vállalkozott 22 méterről, de lövésébe Djuricin belefejelt, aki lesen állt.

73. perc

Szöglet után Leandro és Djuricin is próbálkozott, utóbbi közeli lövését Kovácsik nagy bravúrral védte.

72. perc: csere

Géresi helyett Bódi lép pályára a hazaiaknál.

70. perc: csere

Hajnal helyett Csernik a Ferencvárosnál.

Próbálkozik a Ferencváros, de nincs elég lendület és ötlet a támadásokban.

67. perc

Vu jobboldali beadását Djuricin fejelte meg 11 méterről, Kovácsik nagyot védett.

66. perc: csere

Varga Roland helyett a dél-koreai Rju Szung Vu a Ferencvárosnál.

61. perc

Nego jobboldali beadását Lazovics 8 méterről centikkel fejelte mellé. Újabb nagy Videoton helyzet.

53. perc: Videoton 11-es

Nalepa szerencsétlenkedését használta ki Géresi, majd megakadt a lába egy védő lábában és elesett. Nehéz volt eldönteni, hogy valóban büntetőt ért-e a megmozdulás. Scsepovics mindenesetre szépen értékesítette a tizenegyest. (1–0)

46. perc

Elkezdődött a második félidő

A szünetben csere a hazaiaknál: Pátkai helyett a portugál Oliveira lép pályára.

Végeredmények a többi pályáról:

Gyirmót–Vasas 1–0, Mezőkövesd–Paks 1–3, MTK–DVTK 1–0, Újpest–Haladás 1–1

Vége az első félidőnek. A játék képe alapján igazságos az állás. A mérkőzés nagyon kemény, ennek áldozata is van, Böde személyében, akit sérülés miatt le kellett cserélni. Nem szép a meccs, mindkét csapat a védekezésre fekteti a nagyobb hangsúlyt. Kevés a helyzet.

43. perc: sárga lap

Hajnal Tamás kapta... Nagyon sok a szabálytalanság a mérkőzésen, nincs folyamatos játék.

39. perc

Lazovics vezette sokáig a labdát, majd 19 méterről lövésre szánta el magát, de Dibusz magabiztosan védett.

38. perc

Lovrencsics jobboldali beadását Djuricin vette le 14 méterre a kaputól, félfordulatból azonnal tüzelt, de pontatlanul.

34. perc

A baloldalon Géresi és Scsepovics öt ferencvárosit játszott át, előbbi 14 méterről,kecsegtető helyzetből lőtt, de a kapu fölé. A mérkőzés eddigi legnagyobb helyzete volt.

30. perc

Nagy Dominik baloldali beadását Djuricin bombázta fölé a 11-es pontról.

29. perc: sárga lap

Csukics rúgta meg Lazovicsot.

A Ferencváros láthatóan magához vette az irányítást. Egyre több támadást vezetnek a fővárosiak, de nagy veszélyt még nem teremtettek. Sok az apró tüske a mérkőzésen. 26. perc.

A Bayern München-Hertha mérkőzésről, amely ezzel egy időben kezdődött, kollégám, Mezei Dániel ír összefoglalót. Itt csak annyit, hogy azon az összecsapáson már esett gól.

20. perc: sárga lap

Nagy Dominik kapta

18. perc

Djuricin tör be a 16-on belülre, jobbról leadott lövésébe beleérnek, így szöglet következik... A szögletet követően Csukics lő 22 méterről, de a ficakba tartó csavarását kivédi Kovácsik.

Eddig a mezőnyben zajlik a játék. Mindkét csapat nagyon kemény, de sportszerű. Komolyabb helyzetet még egyik gárda sem tudott kialakítani. A biztonság a legfőbb szempont. 15. perc.

13. perc: csere

Böde sérült meg, a helyére Csukics áll.

A Bundesligában az RB Leipzig Gulácsival a kapuban 1-0-ra vezet a Mönchengladbach ellen.

Másik bajnokság, másik pálya de magyar érdekeltség, ami a ferencvárosi szurkolókat érdekelheti: a Serie A-ban a Bologna 6 perccel a mérkőzés vége előtt 2–0-ra vezet a Sampdoria ellen, Nagy Ádám a kezdőben lépett pályára és a 80. percben cserélték le.

8. perc

Gera lő 27 méterről, de messze elkerüli a kaput.

4. perc

Lazovics próbálkozott 30 méterről, sikertelenül.

Ami érintheti ezt a mérkőzést: a Gyirmót megszerezte a vezetést a Vasas ellen. A gólt Filkor Attila szerezte.

3. perc: Sárga lap

Pátkai szállt bele Gera Zoltánba.

1. perc

Elkezdődött a mérkőzés

A Videoton piros-kék csíkos mezben lép pályára, a Ferencváros fehérben.

Üdvözlöm olvasóinkat!

A labdarúgó OTP Bank Liga 10. fordulója egy igazi rangadóval zárul. Az elmúlt két kiírás két bajnoka, a Videoton és a címvédő FTC feszül egymásnak. A mérkőzés 20:00-kor kezdődik.

A hazaiak jó formában vannak, utolsó 3 bajnokijukat megnyerték, ezeken tizenkétszer találtak az ellenfél hálójába.

A Ferencváros tavaly ilyenkor százszázalékos teljesítménnyel vezette a bajnokságot, idén kicsit döcög a csapat játéka, ettől függetlenül a második a tabellán. Az éllovas Vasas botlása esetén az élre is kerülhet a fővárosi zöld-fehér együttes.