Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Vádemelés: Clinton embere oroszokat próbált megvesztegetni

Forisek Ádám

2018.01.13. 11:48

Az amerikai Igazságügyi Minisztérium pénteken hozta nyilvánosságra a tizenegy pontos vádlistát.
WASHINGTON, 11:48

Az amerikai Igazságügyi Minisztérium pénteken hozta nyilvánosságra a tizenegy pontos vádat.

A vádemelés abban az ügyben történt, amiben Hillary Clinton és az Obama-adminisztráció is érintett. Hillary Clinton ugyanis még külügyminiszterként engedélyezte, hogy a Roszatom orosz állami vállalat 20 százalékos részesedést vásároljon az Uranium One nevű kanadai cégben, melynek az USA-ban is vannak bányái, és amely az amerikai uránszükséglet egyötödét fedezi. Az ügyletnek köszönhetően Clintonék alapítványa 145 millió dollárral (átszámítva 38 milliárd forint) gazdagodott.

A botrányról közölt írásunkat itt tudjátok elolvasni.

A most nyilvánosságra hozott vádat Mark Lambert ellen emelték. Õ egy marylandi szállítmányozó cég volt társigazgatója, amely nukleáris fűtőanyagok USA-ba vagy külföldre történő szállításában volt érdekelt. Lambertet csalással és korrupcióval vádolják, ugyanis hét alkalommal szegte meg a Foreign Corrupt Practices Actet, azaz a külföldi korrupt gyakorlatokat tiltó törvényt.

Lambertet azért vádolják, mert megvesztegetett egy bizonyos Vadim Mikerint. Õ a TENEX munkatársa, azé a vállalaté, amely Oroszország egyedüli uránium-exportőre. Lambert célja az volt, hogy a kifizetésért cserébe az ő cége kapja meg az uránium beszállításáról szóló szerződéseket.

Az oroszokkal való üzletelésről Barack Obamának is tudomása volt. Adminisztrációja azzal védte meg Clintonékat, hogy „nincs nemzetbiztonsági kockázata” a Uranium One-biznisznek, valamint "arra sincs bizonyíték, hogy tisztességtelenül jártak volna el az oroszok”.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére