Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Trump ezúttal a vízbefojtásos vallatás módszerét applikálná a terroristákon

888.hu

2016.02.07. 10:28

Újra összecsaptak a republikánusok. Ezúttal Trump is megtisztelte a többieket jelenlétével.

A jövő keddi New Hampshire-i előválasztás előtti utolsó országos vitájukat tartották meg az amerikai Republikánus Párt elnökjelöltségére pályázó politikusok a szövetségi állam legnagyobb városában, Manchesterben.

  • Marco Rubio floridai szenátor miután sztárként érkezett a vita színhelyére, elmondta, hogy a 2016-os elnökválasztás népszavazás lesz az amerikai nemzet identitásáról. 
  • Donald Trump, a milliárdos üzletember visszatért a pódiumra, miután az iowai televíziós összecsapáson úgy döntött, hogy a műsorvezető személye miatt nem tiszteli meg jelenlétével vetélytársait 
  • Ted Cruz texasi szenátor sugárzott az elégedettségtől, vélhetően a hét elején az iowai jelölőgyűlésen elért győzelme okán

Mellettük a pódiumon ott állt az iowában meglehetősen visszafogottan szereplő amerikai kampány-költséghatéknyság bajnoka, Jeb Bush floridai ex-kormányzó, Ben Carson sebészprofesszor, Chris Christie, New Jersey és John Kasich, Ohio jelenlegi kormányzója.   New Hampshire-ben az elnökjelölt-aspiránsoknak más jellegű választókkal kell szembenézniük, mint Iowában, ugyanis ez a környék messze nem olyan vallásos és jóval kevésbé konzervatív, mint Iowa, ami Trumpnak nagy valószínűséggel kedvezni fog.

A szombati országos vitában elsősorban a gazdasági és a külpolitikai kérdések voltak hangsúlyosak. Amikor például azt kérdezték a résztvevőktől, hogy az ő számukra mit jelent konzervatívnak lenni, nem társadalmi kérdésekről és vallásról, a hit politikában játszott szerepéről beszéltek, hanem a gazdasági konzervativizmusról: az állam szerepének korlátozásáról és az adócsökkentésről. Donald Trump a munkahelyteremtés fontosságát emelte ki, s azt ígérte, hogy "visszahozza" a külföldre, elsősorban Kínába kiszervezett munkahelyeket.

Viszonylag sok időt szenteltek a külpolitikának is: Észak-Koreának, amely órákkal a republikánusok vitája előtt indított el egy nagy hatótávolságú rakétát, Iraknak, az Iszlám Állam nevű terrorszervezetnek, és Líbiának. 

Donald Trump természetesen megpróbálta uralni a vitát, és elvinni a showt többek között olyan állításokkal, mint hogy ő már 2003-ban is ellenezte az iraki háborút (Trump nyilvánosan soha nem beszélt arról, mit gondol az iraki invázióról). Észak-Korea ügyében a sebészprofesszor Ben Carsont kivéve valamennyi politikus szankciókat javasolt Phenjan ellen - Donald Trump ezenfelül kiemelte Kína észak-koreai szerepét és befolyását. Ted Cruz texasi szenátor, elnökként szőnyegbombázást rendelne el az Iszlám Állam terroristái által uralt területeken, Marco Rubio a helyi szunnitákra, síitákra és kurdokra bízná a leszámolást az Iszlám Állam terroristahálózatával, Jeb Bush pedig azt fejtegette, hogy az Egyesült Államoknak vezető szerepet kellene játszania a dzsihadisták legyőzésében. Donald Trump elnökként visszahozná a vízbefojtás imitálásával végrehajtott kínzásos vallatást a terroristák ellen.

Az elnökjelöltségre pályázó politikusoknál nem maradt el a beszólogatás sem. Chris Christie, New Jersey kormányzója szerint például Marco Rubiónak semmi tapasztalata nincs a gyakorlati politikában, nem úgy, mint neki, aki naponta hoz az emberek életét érintő fontos döntéseket. Ted Cruz Donald Trump temperamentumát bírálta, Trump leintette Busht, azt mondta neki, hogy "keménykedni" akar, de nem megy neki, tehát "nyugi, jobb, ha csöndben marad". A jelenet valahogy így nézett ki:

Ettől függetlenül a vita után Trump továbbra is vezeti a népszerűségi listát.

 

(MTI, CNN)

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére