Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Újabb ígéretes lehetõség csillant fel a devizahitelesek elõtt

888.hu

2016.11.22. 11:58

Az Európai Bíróság november 9-én hozott határozata jelentõs könnyebbítést jelenthet az adósoknak.

Kamat- és költségmentes az a hitelszerződés, amelyben nem szerepel a fogyasztási hitelekre vonatkozó uniós irányelvben kötelezőként meghatározott összes lényeges szerződéskötési elem – áll az Európai Bíróság november 9-én született határozatában.

A Magyar Nemzetnek nyilatkozó Léhmann György ügyvéd elmondta, hogy azért fontos a határozat, mert már 2008 óta létezik a szabályozás, amely szerint

a lényeges feltételeket a szerződésekben eltitkoló hitelintézetek nemcsak költséget nem számolhatnak fel, hanem még kamat sem jár nekik.

Az ügyvéd elmondta azt is, hogy számos szerződésben hiányoznak ezek a lényeges feltételek, így az adósoknak jó esélyeik vannak jogaik érvényesítésében, különösen az autóhiteleknél, hiszen itt a szerződések sokkal kevésbé részletesek.

Vitatott lehet ugyan, hogy mi minősül lényeges elemnek, jó tájékozódási pont azonban a bírósági határozatnak a passzusa, amely szerint lényeges az a szerződési pont, amely nélkül az adós nem tudja pontosan meghatározni, mekkora kötelezettséget vállal a szerződés aláírásával – írja a Magyar Nemzet.

Az is fontos, hogy a határozatban nemcsak azt kötötte ki az Európai Bíróság, hogy az összes lényeges elemnek szerepelnie kell a szerződés mellékletében, hanem azt is, hogy ezeket alá is kell írniuk az ügyfeleknek. Ez pedig nagyon sok szerződés esetében elmaradt – mondta Léhmann György, majd hozzátette, hogy azt javasolja a devizahiteleseknek, hogy alaposan nézzék át a szerződést, és ha abból hiányzik a felsorolt elemek valamelyike, akkor jó eséllyel támadhatják meg a szerződést a bíróság előtt.

A devizahiteleket a Gyurcsány-kormány hozta be, ám a devizahitelek problémaköre nem csupán Magyarországot érinti: Lengyelországban, Romániában, Horvátországban is komoly gondokat okoztak.

Főként az osztrák és az olasz bankok hiteleztek devizában ezekben az országokban.

Horvátországban már – a magyar példát követve – átváltották a devizában felvett összegeket a nemzeti valutára. Most ugyanerre készül Lengyelország.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére