Újabb aranyat nyert Hosszú Katinka

2016.12.09. 07:22

Az Iron Lady nem tud leállni, a windsori rövid pályás úszó-világbajnokságon megnyerte negyedik aranyérmét.

Hosszú Katinka a második idővel jutott a döntőbe, ezért az ötös pályát kapta. Az első ötven méter után Hosszú három tizeddel vezetett a brit Dawson előtt. Száz méternél egy másodpercre hízott az előny, innentől már nem volt kérdés. Hosszú a végén már csak a saját világcsúcsával versenyzett, magabiztosan úszott és nagy fölénnyel nyert.

Hosszú a tizedik rövid pályás világbajnoki aranyérmét szerezte, továbbá a 18. érmét, ezzel egyedül listavezető az ezt számon tartó örökranglistán.

A végeredmény:

1. Hosszú Katinka (Magyarország) 2:00.79

2. Darina Zevina (Ukrajna) 2:02.25

3. Emily Seebohm (Ausztrália) 2:02.65

Katinka később még egy döntőben, a 800 méter gyorson is elindult, de ott már nem maradt elég ereje, így a 8. lett.

Három másik úszónk is indult az elődöntőkben, de egyikük sem jutott döntőbe.