Újabb 7-1-re készülnek a németek?

2016.07.05. 08:58

A német labdarúgó-válogatott az Európa-bajnokság elõdöntõjében a házigazda Franciaországgal meccsel majd. A 2014-es világbajnokságon a torna ugyanezen szakaszában a németek az egész világot sokkolták, amikor "lemészárolták" a szintén házigazda Brazíliát.

Egy meccs, amely alapjaiban rengette meg a világfutballt, amely romba döntötte a brazil futball mítoszát. A legbántóbb megfogalmazás szerint két éve, július 7-én a németek megtanították focizni Brazíliát. Nézzük meg az oktatófilmet.

Németország tehát a vb-elődöntőben megalázta a brazilokat, majd a döntőben, ha nehezen is, de felülmúlta a Lionel Messivel a tornán meglepően jól szereplő Argentínát. Most is elődöntő következik a németek számára, és most is a házigazda lesz az ellenfél.

A németek szövetségi kapitánya, Joachim Löw, amikor éppen nem valamelyik testrészében turkál, akkor alapvetően nagy stratéga és a lélektani hadviselés sem áll messze tőle.

A németek mestere elmondta, hogy a franciaországi futballhangulat nagyon motiválja őt és csapatát.

Brazíliában is hasonló volt a helyzet, akkor elég jól végeztük a dolgunkat. Így lesz ez most is - mondta a Nationalelf mestere, megfricskázva a gallokat.

A csütörtöki elődöntő érdekessége, hogy a 2014-es világbajnokságon a negyeddöntőben futott össze egymással a két válogatott, akkor a németek nyertek. A riói Maracana Stadionban 75 ezer néző előtt, Mats Hummels 13. percben szerzett találatával 1-0-ra győzött Németország.

Most a válogatott védő biztos, hogy nem szerez gólt, mert eltiltás miatt nem számíthat rá Joachim Löw az elődöntőben. Vannak még hiányzók bőven a németek oldalán, hiszen a középcsatár Mario Gomez számára véget ért a kontinenstorna, és az elődöntőben Sami Khedira sem játszhat majd. Sőt Bastian Schweinsteiger játéka is kérdéses.

A franciák köszönik, jól vannak. Eltiltott nincs, 5-2-re győzték le Izlandot az utolsó negyeddöntő találkozón, szóval az önbizalom a hazaiknál sem lesz hiánycikk. Csak az a fránya 7-1 ne lett volna!