Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Tuzson: tovább szigorodott a Stop Soros

Bokor Gábor

2018.02.13. 15:18

Tuzson Bence, a Miniszterelnöki Kabinetiroda államtitkára keddi sajtótájékoztatóján jelentette be, hogy szigorúbb lett a kormány által az Országgyûlésnek benyújtott Stop Soros törvénycsomag. A politikus kijelentette, hogy a szigorítás értelmében a belügyminiszternek kötelezõen nemzetbiztonsági vizsgálatot kell elrendelnie a migrációt szervezõ szervezetekkel szemben.

Tuzson Bence elmondta, hogy a törvénycsomagot a kormány már be is nyújtotta a parlamentnek. Az államtitkár kijelentette, hogy a korábbiakhoz képest sokkal szigorúbb törvény kerül a parlament elé.

Magyarországból olyan országot szeretnénk, ami nem bevándorlóország, ezért van szükség erre a törvényre. A szigorúbb módosítások a több mint 600 javaslat után születtek meg"

– mondta Tuzson, majd hozzátette, hogy nem regisztrációhoz, hanem engedélyhez kötöttséget ír elő a törvény.

A politikus úgy fogalmazott, hogy mostantól csak belügyminiszteri engedéllyel lehet migrációt szervezni, Magyarországon bevándorlást finanszírozni és szervezni csak engedély birtokában lehet majd. Mivel a törvénynek vannak kétharmados részei, a politikus kéri az ellenzék támogatását is.

Völner Pál is jelen volt a sajtótájékoztatón, ahol úgy fogalmazott, a belügyminisztériumi engedély csak nemzetbiztonsági vizsgálat után lesz kiadható. Az Igazságügyi Minisztérium államtitkára kijelentette, hogy aki nem kér engedélyt, és úgy folytat bevándorlásszervező tevékenységet, akkor az ügyészség törli az adószámát, vagy később törölhetik a szervezetet.

Tuzson Bence Völner után elmondta, hogy szó sem lehet a Stop Soros törvénycsomag visszavonásáról. A politikus hangsúlyozta: a migrációt meg kell állítani, és meg kell fékezni azon szervezeteket, amelyek támogatják vagy szervezik azt.

Tipikusan Soros György által finanszírozott szervezetek akarják visszavonatni az előterjesztést, a többi között a Menedék Migránsokat Segítő Egyesület, a Transparency International vagy a Magyar Helsinki Bizottság"

– fogalmazott.

Tuzson Bence kijelentette, hogy a tervezetről szóló társadalmi vita keretében több mint hatszáz érdemi véleményt kapott a kabinet, többségük támogatja a csomagot vagy még szigorítana is azon.

Az Origo összesítése szerint az észrevételekben a többi közt a 25 százalékos határvédelmi illeték megemelését kezdeményezik akár 150 százalékra, valamint a büntető törvénykönyv szigorítását, vagy azt, hogy az érintett szervezetek csak magyar bankoknál vezethessék számlájukat.

A Magyar Helsinki Bizottság a csomagot bírálva odáig ment, hogy kártékonynak nevezte a kormány szándékát az emberek megvédésére és az uniós kötelezettségek teljesítésére"

– mondta Tuzson.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére