Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Trump után Sebastian Kurz is beintett a nemzetközi normáknak

Tóth Dalma

2018.06.10. 22:30

Sebastian Kurz osztrák kancellár európai vezetõk között egyedülálló módon ellátogat a Jeruzsálem óvárosában található Siratófalhoz is háromnapos izraeli útján - jelentette a helyi média vasárnap.

Sebastian Kurz osztrák kancellár európai vezetők között egyedülálló módon ellátogat a Jeruzsálem óvárosában található Siratófalhoz is háromnapos izraeli útján – jelentette a helyi média vasárnap. 

Kurz a Jad Vasem holokauszt emlékmúzeumban vasárnap egy olyan megállapodást írt alá, amely hozzáférést biztosít az izraeli intézménynek az osztrák állami archívum holokausztra vonatkozó dokumentumaihoz. A múzeumban találkozott Victor Klein holokauszttúlélővel, aki az Ausztriában felépített Mauthausen koncentrációs tábor foglya volt a második világháború idején. 

"Osztrák kancellárként kijelentem, hogy Ausztria és az osztrák nép súlyos terheket visel a Soá idején elkövetett szörnyű és szégyenletes bűncselekményeikért. De hadd biztosítsam Önöket arról, hogy mi, osztrákok vállaljuk a felelősséget történelmünkért. Kötelességünk biztosítani, hogy a Soá soha többé ne történhessen meg, és hogy nemzedékem és a következő nemzedékek sohase felejtsék el ezeket a szörnyű bűnöket" – hangsúlyozta Kurz Jad Vasemben az angol nyelvű The Jerusalem Post című újság értesülése szerint. 

Kurz ismertette kormánya nemrégiben született döntését egy bécsi emlékhelyről, ahol név szerint fognak emlékezni az összes osztrák zsidó áldozatra. Mintegy ötvenezer osztrák zsidót gyilkoltak meg a holokauszt idején. 

Az osztrák kancellár később – félretéve az eddigi protokollt – az 1967-ben Jordániától elfoglalt, kelet-jeruzsálemi területen található Siratófalhoz is ellátogat "magánjelleggel".

Korábban amerikai vezetők – köztük Donald Trump amerikai elnök – már felkeresték a Siratófalat, de az európai vezetők hivatalos útjaikon kerülték ezt a szent helyet, mert a kontinens országai a nemzetközi jog alapján megkérdőjelezik Izrael fennhatóságát Kelet-Jeruzsálemben.

Kurz Jeruzsálem szívében, a Via Dolorosa utcában megtekinti az Osztrák Vendégházat is, amelyet az osztrák katolikus egyház 1854-ben hozott létre, és elzarándokol a Szent Sír bazilikához, Jézus keresztre feszítésének helyszíne, a Golgota, valamint a Szent Sír katolikus hagyomány szerinti helyéhez. 

A Herzl hegyen az osztrák kancellár koszorút helyez el Simon Peresz volt államelnök és miniszterelnök sírjánál, és megtekint egy jeruzsálemi kétnyelvű, arab-héber iskolát, ahová együtt járnak arab és zsidó gyerekek. 

Ez Sebastian Kurz első izraeli útja kancellárrá választása óta, noha korábban már háromszor is járt az országban, kétszer Ausztria külügyminisztereként. A tervek szerint  megbeszélést folytat Benjámin Netanjahu miniszterelnökkel, akivel legutóbb februárban találkozott Münchenben. Az eddigi európai gyakorlattól eltérően nem utazik el Rámalláhba, a Palesztin Hatóság területére, és nem tárgyal látogatása során a palesztinok képviselőivel.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére