2017. október 2. 15:28

A Pörge szurkol legújabb részéből kiderül, hogy mit takar ez a furcsa cím.

A legnagyobb budapestifoci-fanok talán tudják a címből is, hogy a KFC a Kerület Football Casualst takarja, a fináncok pedig a Finánc Ultras rövidítése.

Azaz nem más, mint a derbi di Észak-Buda, a Pénzügyőr és a III. kerületi TVE csatája lesz a téma.

Az ellentét a messzi múltra nyúlik vissza, hiszen szomszédvárak rangadója ez a derbi, ráadásul Budán egyébként is kevés csapat érdemel még említést a TVE és a Pénzügy mellett. Az egyik természetesen a Budafok, ám velük nincs komolyabb ellentét, jelenleg ők a legsikeresebbek Budán, és a múltban is csak a Kerület volt eredményesebb náluk. Negyedikként még egy óbudai együttes, a Gázművek érdemel szót, de sajnos ők a két évvel ezelőtti bajnoki címük után nem vállalták az NB III-at.

A Pénzügyőr és a Kerület közötti ellentét 2013 után éleződött ki újra, amikor az NB III mezőnyét a felére csökkentették le.

A két csapat együtt került le a BLSZ első osztályába, ahol hamar ki is derült, hogy egymással fogják megvívni a harcot a visszajutásért. Eleinte minden simán ment nekik, aztán a Kerület több ízben is pontokat veszített. A Pénzügyőr ellen viszont idegenben nyerni tudott az óbudai csapat, így belátható volt a lemaradása. A bajnokság hajrájában a Pénzügyőr is botladozott, a Kerület így pont a derbi előtt visszaelőzte őket, majd pedig elég volt egy döntetlen Pasaréten, és össze is jött a visszajutás.

Azóta tétmeccsen nem találkozott egymással a két csapat, a Pénzügyőr a következő idényben jutott fel az NB III-ba, de másik csoportba került. Érdekesség, hogy ezután zsinórban harmadjára is budai csapat (ASR Gázgyár) nyerte a BLASZ-t, tavaly pedig a THSE-Szabadkikötő, ez azt jelenti, hogy pesti csapat utoljára 2013-ban volt bajnok Budapesten.

A mostani találkozón a TVE számított esélyesnek a tabella alapján, bár a múlt héten a Gyirmót második csapatát nem sikerült megverniük, ez nem volt jó előjel.

Nem tudom, kié, de hatalmas forma lehet (Fotó: Pörge Béla)

A Pénzügyőr pályájáról méltatlan módon nem esett eddig szó a sorozatunkban. A sporttelep gyönyörű környezetben, a budai hegyek között található Pasaréten.

Igazi őszi foci-idő volt szombaton. (Fotó: Pörge Béla)

Már a beléptetésnél gondok adódtak, ugyanis az MLSZ előírásai szerint kötelező a vendégszektor (az első néhány hazai meccsét ezért Pesterzsébeten játszotta a PSE), így az óbudaiak csak a pálya mögött vehettek jegyet, és csak hátra mehettek be, de ott nem volt büfé. Néhányan így is a főlelátóra mentek a hazaiak közé, míg mások, köztük én is, kintről szurkoltak, a kerítésről. A belépő amúgy 600 forint volt.

Ez a kinti ultráknak csak egy része, többen később érkeztek, egy tálca sörrel. (Fotó: Pörge Béla)

Ennek hála már a meccs előtt is kellemes méltatlankodások és káromkodások fogadtak. Az igazi buli azonban az óbudai ultrák "szektorában", kint a kerítésen volt.

Csodálatos rigmusokkal oltogatták a pasarétieket, akiktől csak hevenyészett viszontválaszok érkeztek.

Nincsen hangotok, fináncok, nincsenek hangotok!"

— ez volt talán a legenyhébb, mindennek el lett mondva a PSE.

Nincs ehhez mit hozzáfűzni, lehet valaki annál nagyobb arc, mint hogy egy ilyenben menjen meccsre a Kerületnek szurkolni? (Fotó: Pörge Béla)

Minden, ami kell, sör, zászlók, drapik, és Trump... (Fotó: Pörge Béla)

Azt persze tudni kell, hogy ez nem olyan szembenállás, mint ami az Újpest és a Fradi, vagy a Kispest és a Fradi, vagy éppen a Diósgyőr és a Nyíregyháza között van. Nincs valódi gyűlölet, megy egymás zrikálása, de bunyó nincs.

A híres Finánc Ultras. (Fotó: Pörge Béla)

Több volt egyébként a csapatot buzdító rigmus, a kedvencem ez volt, amit már azt sem tudom, mikor hallottam, de imádtam mindig is:

Óbuda, Kerület, a sok vidékinek egyre megy/de nekünk, Óbuda, Magyarország fővárosa!"

Az első félidő gyenge volt, nem hozott sok izgalmat. Az utolsó percben el is indultam a büfébe, így hallhattam, ahogy a levonuló Keneseinek beszóltak a fináncok:

mennyi lesz a végeredmény, Kenő?"

Kenesei "élő legenda" Krisztián egyébként elég idegesen játszott, egyszer a kezére pattant a labda, ezt persze látta a bíró, le is fújta. Kenő káromkodott is rá egy nagyot, hogy nem volt kéz, erre a néhány kinti hazai szurkoló közül az egyik be is kiabálta:

mi volt ez, ha nem kéz? A farkaddal vetted le?"

A sör egyébként jobb minőségű, mint máshol a pályákon, ez annak köszönhető, hogy egy étterem található a sporttelepen, nem is büfé. Kiváló hely, meccseken kívül is ajánlom mindenkinek, a söntésben amúgy 450 forint a Dreher.

A hivatalos vendégszektor. (Fotó: Pörge Béla)

A második félidőre átköltöztem a másik kapuhoz, így a hivatalos vendégszektor hőzöngését is volt szerencsém hallani. A hőzöngés nem volt véletlen, már a félidő elején tizenegyest kapott a PSE, amit értékesítettek is. Ezt követően felélénkült a meccs, támadott a Kerület. A nagy nyomás a 73. percre érett góllá, ráadásul öt perccel később emberelőnybe került az óbudai csapat egy kakaskodás után.

Újabb öt perccel később Kenesei megmutatta, hogy közel 41 évesen is profi focista, a kapust kicselezve gólt lőtt, 1—2.

Ezután már azt hittem, minden rendben lesz. Így volt ezzel a vendégszektor is, a korábban időhúzásért sárgát begyűjtő Czuczit folyamatosan savazták. Volt ott minden, kezdve azzal, hogy ez nem a Honvéd (Czuczi kispesti nevelés), folytatva a "cuclizással", és azzal, hogy "fogsz még kapni gólt".

Sajnos ez nem jött be, a véghajrában egy tizenegyessel egyenlített a Pénzügyőr. Ekkor ugyan nem hallottam hogyan, de elég rendesen megposszant a vendég kispadja. Kenő ki is szólt, hogy:

az a balf888szság, hogy 2–1-nél felrúgja a tizenhatoson belül!"

Ezzel nehéz lett volna vitatkozni...

A feketeleves viszont ezután jött. Az utolsó percekben nagyon kapkodott mindkét csapat, azonban a 93. percben az emberhátrányban futballozó Pénzügyőr egy szöglet után fordított, 3—2 lett a vége. A gólörömhöz két szurkoló is csatlakozott, akik berohantak a pályára ünnepelni.

A gól után már nem volt idő semmire, elképesztő végjátékot hozott a találkozó, sajnos nem tudtam neki örülni. A hangulat viszont nagy volt, mindenkinek csak ajánlani tudom a kisebb budapesti csapatok rangadóit.

A végére annyit hozzátennék, hogy bár szombaton nem volt kérdés, kinek szurkolok, szívből remélem, hogy jövőre is lesz Pénzügyőr-Kerület az NB III-ban, hogy Pasaréten is visszavághasson a TVE ezért, ne csak tavasszal Óbudán.