Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Trump Kínával tartatná féken a renitens Észak-Koreát

888.hu

2017.07.03. 17:28

Az USA, Japán és Kína megerõsítette szándékát, hogy fellép az észak-koreai fenyegetéssel szemben. Trump már pénteken, a dél-koreai elnökkel való találkozóján kijelentette, hogy elfogyott a türelme a kommunista rezsimmel szemben, mivel minden eddigi próbálkozás, amely Phenjan nukleáris ambícióinak letörésére irányult, kudarcot vallott.
WASHINGTON, 17:28

Az USA, Japán és Kína megerősítette szándékát, hogy fellép az észak-koreai fenyegetéssel szemben. Trump már pénteken, a dél-koreai elnökkel való találkozóján kijelentette, hogy elfogyott a türelme a kommunista rezsimmel szemben, mivel minden eddigi próbálkozás, amely Phenjan nukleáris ambícióinak letörésére irányult, kudarcot vallott.

Vasárnap este Trump két fontos telefonhívást is megejtett. Felhívta Abe Sinzó japán miniszterelnököt és Hszi Csin-ping kínai elnököt is, hogy az észak-koreai atomprogramról, valamint annak kordában tartásáról beszéljenek.

A Fehér Ház közleményben számolt be arról, hogy Trump és Abe növelni fogják a nyomást Phenjanon, valamint leszögezték, hogy

az Egyesült Államok és Japán készen áll arra, hogy megvédje magát és válaszoljon minden olyan fenyegetésre vagy akcióra, amelyet Észak-Korea végrehajt."

A kínai elnökkel folytatott megbeszélésén Trump szintén felvetette, hogy az észak-koreai rakétaprogram növekvő fenyegetést jelent, valamint szót ejtett arról is, hogy az USA és Kína között kiegyensúlyozottabb kereskedelmi kapcsolatra van szükség.

Az amerikai elnök mindkét vezetővel személyesen is találkozik majd Hamburgban a G20-csúcson július 7-8. között.

Donald Trump pénteken, Mun Dzsein dél-koreai elnökkel folytatott tárgyalása után elmondta, hogy elfogyott a türelem Észak-Koreával szemben, határozott válaszlépések elé nézhet a kommunista ország. "Együtt nézünk szembe a brutális és vakmerő rezsimmel. Jobban teszi Észak-Korea, ha megváltozik, de gyorsan" – fogalmazott Donald Trump.
Növekvő nyomás a kínaiakon

Washington az utóbbi időben egyre nagyobb nyomást helyez Kínára, hogy valamilyen módon megzabolázza Kim Dzsongun kommunista rendszerét. Trump a kínai elnökkel folytatott telefonbeszélgetés során vélhetően azért hozta fel a kereskedelem témáját, mert ezzel kívánt nyomást helyezni a kínaiakra, hogy erélyesebben lépjenek fel Észak-Korea atomprogramja ellen. Amennyiben ez nem történik meg, akkor Trump akár olyan eszközökkel is élhet, amelyek valamilyen módon megnehezíthetik az Amerikába áramló kínai áruk és nyersanyagok exportját – írja a Deutsche Welle.

Ilyen eszköz lehet az amerikai elnök kezében, hogy fontolgatja a fémek amerikai importtarifájának növelését, nemzetbiztonsági okokkal indokolva a döntést. A kérdést a G20-ak találkozóján is megvitatná partnereivel, elsősorban Kínával, amelyet a leginkább érintene egy ilyen döntés.

Érdekesség, hogy az amerikai és a kínai elnök között történt telefonbeszélgetés csupán órákkal azután folyt le, hogy az USA egyik hadihajója igen közel merészkedett egy vitatott hovatartozású szigethez a Dél-kínai-tengeren. Az incidenst a kínai külügy elítélte. A Fehér Ház által kiadott közleményben nem esett szó arról, hogy a két vezető megvitatta volna-e ezen eseményeket.

A kínai állami média által a telefonbeszélgetésről közölt hír szerint is a legfőbb téma a "béke és stabilitás kérdése volt a Koreai-félszigeten".

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére