Tovább üldözi a fehérorosz átok a Debrecent

888.hu

2016.07.14. 20:38

A labdarúgó Európa Liga-selejtező második fordulójában az első mérkőzésen a Debrecen hazai pályán 2-1-es vereséget szenvedett a fehérorosz Torpedo Zogyino ellen.

A sorsolás pillanatában felszisszenhettek Debrecenben, hiszen újra egy fehérorosz együttest sodort eléjük a sors. Órákat lehetne mesélni arról, hogy keserítette meg a debreceniek életét a BATE Bariszav csapata.

De most nem a BATE, hanem a Torpedo Zogyino volt az ellenfél, amely papíron mindenképpen gyengébb, bár a belorusz kupát pont a mumus ellen happolta el.

Jól is indult a mérkőzés, már a 2. percben egy dzsudzsákos stílusban megpattanó lövést követően megszerezte a vezetést a Loki. Tisza szép bombát eresztett meg, talán magától is ment volna a labda. (1-0)

Jól is folytatódott az összecsapás, a Debrecen már az első 45 percben eldönthette volna, nem csak a mérkőzést, de akár a továbbjutást is. Ehhez képest azt a keserű pirulát kellett lenyelni, hogy Zagyinailov egy röviden kifejelt labdát 17-ről tökéletesen lőtt vissza és egyenlített. (1-1)

Ettől függetlenül is helyzetek sorát alakította ki Kondás Elemér legénysége, csak nem mentek be, még 1 méterről sem. Már-már törvényszerű volt - pláne egy fehérorosz csapat ellen - hogy jön a büntetés. Klopockij 30 méteres lövése szépen vágódott a jobb felsőbe a hajrában. (1-2)

A Debrecen nem érdemelt vereséget, de nagyon úgy tűnik, hogy a fehérorosz átok felemészti. Nagyon nehéz lesz az 1 hét múlva esedékes visszavágó. Nem lehetetlen küldetés, mert a játék alapján a Debrecen sokkal jobb csapat. A helyzetekkel viszont kezdeni kellene valamit.