Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Tovább ropognak a fegyverek Líbiában

Bokor Gábor

2017.01.12. 23:38

Az al-Arabíja arab televízió helyszíni tudósítója szerint fegyveres csoportok foglalták el a nemzetközileg elismert nemzeti egységkormány négy minisztériumának épületét csütörtökön Tripoliban.
TRIPOLI, 23:38

Az al-Arabíja arab televízió helyszíni tudósítója szerint fegyveres csoportok foglalták el a nemzetközileg elismert nemzeti egységkormány négy minisztériumának épületét csütörtökön Tripoliban.

Nem csitulnak a kedélyek a polgárháború sújtotta Líbiában. Az olajban gazdag ország területei felett a nemzetközileg is elfogadott kormányok, az Iszlám Állam és a helyi törzsek, többek között a tuaregek harcolnak.

A csütörtöki támadás mögött a hírek szerint a korábbi iszlamista miniszterelnök, Halifa al-Hilli seregei állnak. A TASZSZ orosz hírügynökség úgy tudja, hogy a fegyveresek a védelmi, az igazságügyi, a gazdasági és a sebesültek ügyével foglalkozó minisztérium épületeit foglalták el Tripoliban. Al-Hilli nem sokkal ezután bejelentette, hogy átvette a hatalmat – írja az Sputnik.

Visszatértem a hatalomba, miután az ENSZ által támogatott kormányfő kudarcot vallott"

– mondta a korábbi miniszterelnök az AP hírügynökségnek.

Egyelőre nagyon zavaros, hogy mi is folyik az afrikai országban. Többen úgy vélik, hogy az iszlamista politikus a védelmi minisztériumban nemsokára hivatalos nyilatkozatot készül tenni. Az ország hivatalos fővárosát Moammer Kadhafi kivégzése óta különböző fegyveres milíciák ellenőrzik, amelyek közül néhány félhivatalos státust élvez. 

A kulturálisan igencsak gazdag országban a diktátor elűzése óta gyakoriak az összecsapások és a megtorló támadások. A csoportok megoszlanak abban is, hogy támogatják vagy elutasítják az ENSZ támogatta líbiai egységkormányt, amely tavaly márciusban érkezett meg a városba. Ekkor adta át al-Hilli a hatalmat.

Később mégis úgy döntött, hogy az új vezető Fájez esz-Szarrádzs vezette kormány törvénytelen, ezután tervezett meg több államcsínyt ellene. A milicisták ősszel elfoglalták az egységkormány székhelyét azzal a céllal, hogy az előző, iszlamista beállítottságú kormányzatot helyezzék vissza a hatalomba. Az akkori konfliktusban a harcosok megrohamozták az elnöki tanács épületét – egy szállodát –, majd átvették a helyi tévé felett is a hatalmat.

A forrongó városban az iszlamista kormány tagjai azt közölték, hogy az egységkormány tagjai fel vannak függesztve tisztségükből, majd több politikust is letartóztattak.

(Gulf News, MTI, Reuters)

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére