Tovább pörög a migráns családok "szétszakítása" miatti botrány az USA-ban
2018. június 27. 06:58
Az Egyesült Államok 17 szövetségi állama indított pert kedden a Trump-kormány ellen az "illegális migráns családok szétszakítása" miatt.
Mint oly sok liberális érzékenyítő tréning, ez a botrány is egy manipulatív fénykép miatt robbant ki. A keservesen síró hondurasi kislányról azonban hamar kiderült, hogy nem szakították el az anyjától.
A vitatott törvény azon is akart változtatni, hogy a migránsok sokszor kísérő nélkül előreküldik gyermekeiket, hogy azok lépjék át először a határt illegálisan, majd később a családegyesítésre hivatkozva a szüleik hivatalosan is utánuk jöhessenek. Erre a gyakorlatra a demokrata politikusok is felfigyeltek, többek között Barack Obama és Hillary Clinton is kikelt ellene.
A botrány azonban a képhamisítás és tények hamis színben való feltüntetése után is tovább pörög: ezúttal az ügyészek indítottak támadást.
Kalifornia, Washington és New York államok demokrata párti főállamügyészei nyújtották be a keresetet az északnyugati Seattle szövetségi bíróságán, követelve a családok szétszakításának leállítását. Csatlakozott hozzájuk Minnesota, Iowa, Illinois, Vermont, Massachusetts, Rhode Island, New Jersey, Pennsylvania, Maryland, Virginia, Észak-Karolina, Új-Mexikó, Oregon és a főváros, Washington DC – írja az MTI.
A perkérelemben az államügyészek "kegyetlennek és törvényellenesnek" minősítik a határra érkező illegális migránsok családjainak szétszakítását, vagyis a gyermekek elválasztását őrizetbe vett szüleiktől. A beadvány – amellett, hogy kifogásolja a menedékkérők belépését elutasító politikát – leszögezi, hogy a családok szétszakításának gyakorlata "ellentétes az alkotmánnyal". A perkérelem megállapítja továbbá, hogy a Donald Trump által a múlt héten aláírt elnöki rendelet nem írja elő konkrétan a családok szétszakításának megszüntetését, és nem szól a már szétszakított családok újraegyesítésének körülményeiről sem.
Külön közleményt adott ki New York főállamügyésze, Barbara Underwood is, aki azt hangsúlyozta, hogy a New York városában őrzött migráns gyermekeket depressziósak, kezelni kell őket, sokan közülük öngyilkosság gondolatát forgatják a fejükben.
Kedden délután az egészségügyi tárcán belül a menekültek szétosztásával foglalkozó hivatal (ORR) sajtókonferencián jelentette be, hogy jelenleg 2047 migráns gyermekről gondoskodnak. Azt is közölték: a hivatal menedéktáboraiban az Egyesült Államokban összesen 11 ezer 800 gyermekre vigyáznak, elsöprő többségük kiskorú, aki szülei, vagy felnőttek felügyelete nélkül, egyedül érkezett a határra. Scott Lloyd, az ORR igazgatója újságírói kérdésre sem kívánta elmondani, hogy menedéktáboraikban fogadnak-e még családjaiktól elszakított gyerekeket.
OLVASTAD MÁR?
Strache harcot hirdetett az iszlamista antiszemitizmus ellen
A politikai iszlámmal és az ahhoz köthető antiszemitizmussal is leszámolna az osztrák alkancellár.
Megfenyegetted a Facebookot? Tudnak róla és talán már rajta is vagy a listájukon
A Facebook követi és listázza azokat a felhasználókat, akiket "kockázatosnak" ítél, különös tekintettel azokra, akik a cég valamely dolgozóját, vezetőjét fenyegették meg.
Rendkívüli állapotot hirdet ki Trump, hogy megépülhessen a fal a mexikói határon
Rendkívüli állapotot hirdet ki Donald Trump amerikai elnök annak érdekében, hogy a kongresszus megkerülésével előteremthesse a mexikói határra ígért fal megépítéséhez szükséges pénzösszeget.
Így sivalkodtak a bevándorláspártiak a magyar gyermekekről szóló akcióterv miatt
Szülesztő program, fércmű, szemétség, asszonyhitel - ilyen szavakkal illették az ellenzékiek a kormány által meghirdetett hétpontos családvédelmi akciótervet.
A bevándorlókat választaná az osztrák baloldal az emberek biztonsága helyett
Herbert Kickl belügyminiszter biztonságpolitikai okokból módosítaná az osztrák alkotmányt, ám ehhez az ellenzéki képviselők szavazataira is szüksége lenne. A szocialisták és a liberálisok azonban egyelőre nem támogatják a szigorításokat.
Köves Slomó szerint nincs erkölcsi alapja a Jobbikkal való szövetségkötésnek
Karácsony Gergelynek a zsidók listázását mentegető kijelentése után most nem az a kérdés, hogy bocsánatot kért vagy sem, hanem az a kérdés, hogy megvan-e az az erkölcsi alap, hogy együtt induljanak egy választáson vagy nincs - mondta Köves Slomó, az Egységes Magyarországi Izraelita Hitközség (EMIH) vezető rabbija az Echo TV G. Fodor Gábor által vezetett "A nyolcas" című műsorában.
Nem fogadná vissza a brit kormány a dzsihadista feleségnek állt bevándorlót
A 19 éves Shamima Begum csatlakozott az Iszlám Államhoz, de most, hogy a terrorszervezet szétesőben van, már visszatérne Nagy-Britanniába. A szigetország erről hallani sem akar.