Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Tovább dagadhat a migránskártyabotrány

Sümeghi Lóránt

2019.04.04. 12:48

Nemcsak az unióban, hanem Törökországban is eurómilliókkal támogathatja Brüsszel az anonim migránskártyák kibocsátását, miközben egyre valószínûbb Hassan F. példája alapján, hogy a terroristák köszönik szépen, élnek a lehetõséggel, hogy a tevékenységüket finanszírozzák. Megvalósulhat-e egyáltalán legálisan az uniós adófizetõi pénzek ilyen mértékû hanyag kezelése?

Mint arról korábban is értesülhettünk, az EU, az ENSZ és a kártyákat kibocsátó cég is megerősítette, hogy léteznek névtelen bankkártyák, amelyeket a menedékkérők Görögországban kapnak, és kizárólag ott használhatják azokat. Szerintük a program jó, ugyanakkor a magyar kormányzat már tavaly megfogalmazta súlyos kétségeit abban a vonatkozásban, hogy a kártyák segíthetik a terroristákat, és fenyegetik az európai emberek biztonságát. Az Európai Bizottság tavaly novemberi tájékoztatása szerint havi 48 ezer forintnyi összeget utalnak ezekre a kártyákra.

Azóta az is kiderült, hogy az érintettek elveszítették a kontrollt a pénzügyi megoldás felett, mind térben – névtelen bankkártyára bukkant az M1 Boszniában –, mind a pénzügyi limit tekintetében. Az Iszlám Állam hóhérjaként emlegetett Hassan F. két éven át havi 500 eurót (átszámítva 150 ezer forintot) kapott Brüsszeltől a migránskártyájára. A Budapesten elfogott szír terroristavezér így két esztendő alatt megközelítőleg 4 millió forint felett rendelkezhetett.

Az Európai Bizottság mindeközben igyekezett megnyugtatni a közvéleményt, hogy uralják a helyzetet; P.O. Henrik Nielsen, az Európai Bizottság Migrációügyi és Uniós Belügyi Főigazgatóságának osztályvezetője kijelentette, hogy a kártyabirtokos személyazonosságát egy fizikai ellenőrzés igazolja, és a kártyák törlésre kerülnek, ha bármilyen visszaélést vagy nem megfelelő azonosítást észlelnek. Ugyanakkor a korábbi hivatalos számokat meghaladó adatokkal kapcsolatosan arról is beszámolt, hogy a programnak 2016 és 2018 között több mint 90 ezer kedvezményezettje volt. (Megjegyzendő, hogy a Nemzetközi Migrációs Szervezet (IOM) adatai szerint a 2017-es és 2018-as esztendőben összesen 20 000 menekült érkezhetett a hellénekhez.)

Úgy tűnik azonban, hogy az ügy újabb fordulatként értékelhető, hogy Brüsszel nem csupán  Görögországban finanszírozott ilyen pre-paid anonim kártyaprogramot, hanem Törökországban is, ahol 350 millió euróval támogatta a projektet az EU, arról azonban jelenleg nincs pontos adat, hogy az hány kedvezményezettet érinthetett

Megjegyzendő, hogy sajtóinformációk szerint a MasterCard hasonló bankkártyás pénzügyi szolgáltatást nyújt 2,2 millió migránsnak Jordániában és Libanonban, illetve Botswanában is működik ez a fajta vitatható készpénz-helyettesítő megoldás.

Végső soron az európai emberek számára csupán a kérdések maradnak: milyen felhatalmazás alapján; miért titokban és miért a nemzetállamok feje fölött; miért az érintett spekuláns és pénzügyi szolgáltató együttműködésével döntött Brüsszel eurómilliók elköltéséről egy ilyen, súlyosan aggályos pénzügyi megoldás finanszírozása érdekében?

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére