Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Több migránst fog beengedni Brüsszel az EU-ba

Tóth Dalma

2018.04.19. 11:38

A migránsok Észak-Afrikából és a Közel-Keletrõl fognak érkezni.
BRÜSSZEL/BERLIN, 11:38

A migránsok Észak-Afrikából és a Közel-Keletről fognak érkezni.

A tagállamok önkéntes alapon azt vállalták, hogy 40 ezer áttelepítendő migránst fogadnak be, azonban az EU-s menekültügyi biztos, Dimitrisz Avramopulosz bejelentette, hogy Németország további több mint 10 ezer olyan migránst fogad be Észak-Afrikából és a Közel-Keletről, akik az EU-s áttelepítési program keretein belül érkeznek – írja a DW.

Ismét bebizonyosodott, hogy a német kormányra lehet számítani, ha nemzetközi szolidaritásról van szó – mondta Dimitrisz Avramopulosz a Berliner Morgenpost című lapban közölt interjúban.

Az EU-s program keretein belül legálisan, biztonságos úton juthatnak el a migránsok Európába. A projekt szerint 2019-ig 50 ezer migránst fogad be Európa. A többi EU-s tagállamba összesen 40 ezer migránst küldenek, ami azt jelenti, hogy a program elérte a célját, ezért azt tervezik, hogy bővítik a keretet.

Ezzel teljesítettük célunkat, és úgy tűnik, meg is haladjuk majd"

– mondta az uniós biztos.

Az EU 500 millió eurót biztosít a fogadó országok számára.

A Pro Asyl migránssimogató szervezet azonban még annak sem tudott örülni, hogy Németország további több mint 10 ezer illegális bevándorlót vállalt magára, azt kifogásolták, hogy miért csak ennyit.

Dimitrisz Avramopulosz az interjúban arra a kérdésre, hogy – az önkéntes áttelepítési programtól függetlenül – szükség van-e feltétlenül a menekültek tagállamok közötti szétosztását szabályozó kvótákra az EU tervezett új menekültügyi rendszerében, elmondta, hogy a lényeg a felelősségvállalás és a társállamok iránti szolidaritás felmutatása.

"Egyes tagállamok nagyon vonakodnak, kormányaik csak a hazai publikumra figyelnek, és nem Európára", de a bizottság megpróbálja meggyőzni ezeket a kormányokat – tette hozzá.

Hangsúlyozta, hogy júniusig megállapodásra kell jutni, mert a jelenlegi szabályozás, az úgynevezett dublini rendszer nem működik, és "nem nézhetjük tovább, hogy néhány tagállam egyedül viseli a terheket" – mondta Dimitrisz Avramopulosz, aláhúzva, hogy "nagyobb adag szolidaritásra van szükségünk".

A határellenőrzést nem adják fel

Mindezek ellenére a német kormány múlt héten jelentette be, hogy újabb hat hónappal meghosszabbítják az ellenőrzést Ausztriával közös határszakaszukon. A döntést "biztonság- és migrációpolitikai" okokkal indokolták.

Avramopoulosz viszont arról beszélt a vele készült csütörtöki interjúban, hogy az Európai Bizottság szeretné, ha Németország minél hamarabb megszüntetné a határellenőrzést, hogy a schengeni rendszer újra normálisan működhessen.

A 2015-ös migránsválság óta több mint 1 millió illegális bevándorló érkezett Németországba ellenőrizetlenül a Willkommenskultur nevében. A legtöbben 2016-ban Szíriából, Afganisztánból, Irakból és Eritreából indultak útnak Németország felé.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére