Tizenegyesekkel kupagyõztes a Fradi

2017.05.31. 21:48

Nem volt hiány jó játékból, helyzetekbõl és drámából sem az idei kupadöntõben, a végén a Ferencváros örülhetett.

Jó iramban kezdődött a Magyar Kupa döntője, a Fradi jobban játszott az első félidőben, több helyzete volt a zöldeknek.

A 25. percben Burmeister buktatta a kilépő Radót, akár pirosat is kaphatott volna érte, mert utolsó ember volt. A szabadrúgással sem járt jól a Vasas, Varga ugyanis 32 méterről hatalmas gólt lőtt, igaz, Nagy is benne volt a gólban, nem volt védhetetlen lövés.

A játékrészből hátralevő idő magas színvonalú, jó játékot hozott, voltak helyzetek mindkét oldalon. Közvetlen az első gól után a Fradi lőtt még egyet, Solymosi viszont nem adta meg, mert Radó veszélyesen ütközött Naggyal. A félidő végén egy szép támadás után Saglik lőtt kapufát, Dibusz éppen csak annyira ért bele, hogy ne legyen gól. Ez volt a Vasas legnagyobb lehetősége, gól viszont már nem született, 1–0-ás Fradi előnnyel vonultak az öltözőbe a csapatok.

A meccset egyébként 14 970 néző tekintette meg a helyszínen.

Szinte ahogy elkezdődött a második félidő, azonnal egyenlített a Vasas. Kulcsár vezette rá a labdát Lovrencsicsre, aki nem lépett ki rá, így a Vasas játékosa 15 méterről a hosszú sarokba lőtt, 1–1.

Ezt követően kicsit óvatosabban játszottak a csapatok, de nem volt unalmas a folytatás sem. A 67. percben Kulcsár léphetett ki, óriási ziccerben rontott, Dibusz ismét hatalmasat védett. A Fradinak is voltak lehetőségei, a leglátványosabb a 85. percben Varga lövése volt, ami a felső lécet is érte.

Az utolsó pillanatokat beárnyékolta egy ijesztő jelenet. Murka és Lovrencsics ütközött a levegőben, a Fradi játékosa arccal ért a földre. Percekig nem lehetett tudni, hogy mi van vele, végül hordágyon vitték le, közben Lovrencsics integetéssel jelezte, hogy bár nagy a baj, tragédia nem történt. Később kiderült, hogy Lovrencsics egy időre elvesztette az eszméletét.

Utána pár percig még tartott a meccs, de érdemi játék nem volt, 1–1 lett a vége, következett a kétszer 15 perc hosszabbítás.

A hosszabbításban már nem volt olyan jó iramú és szép a játék, mint a rendes játékidőben, inkább gyűrték egymást a csapatok. Gól nem született, így jöttek a tizenegyesek.

Az első négy büntetőt belőtték a játékosok, aztán Ristevski tizenegyesét Dibusz lábbal kivédte. A Fradi játékosai ezután sem hibáztak, így büntetőkkel 5–4-re nyert a Ferencváros.