Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Theresa May ráförmedt az Észak-Koreával fusizó Kínára

Nagy Gábor

2017.08.30. 12:58

A brit kormányfõ szerdán újságírók elõtt sürgette Kínát, hogy gyakoroljon erõteljesebb nyomást Észak-Koreára a további rakétatesztek elkerülése érdekében. Peking "felelõtlen álláspontnak" minõsítette May nyilatkozatát.
OSZAKA, 12:58

A brit kormányfő szerdán újságírók előtt sürgette Kínát, hogy gyakoroljon erőteljesebb nyomást Észak-Koreára a további rakétatesztek elkerülése érdekében. Peking "felelőtlen álláspontnak" minősítette May nyilatkozatát.

May szerint Pekingnek kulcsszerepet kellene játszania a Phenjanból érkező provokációk megállításában.

Biztosítani akarjuk, hogy hagyjanak fel ezzel a tevékenységgel. [...] Úgy látjuk, hogy ennek legjobb módja az lenne, ha Kína fokozná a nyomást Észak-Koreára"

– mondta Japánban a brit kormányfő.

Nagy-Britannia miniszterelnöke és Japán kormányfője egy nappal azután találkozik, hogy a phenjani kommunista rezsim kilőtt egy ballisztikus rakétát, amely átrepült Japán második legnagyobb szigete, a Hokkaido felett, és a Csendes-óceánba csapódott.

Theresa May háromnapos látogatása során megerősíti országa védelmi-biztonsági együttműködését Japánnal, de kereskedelmi és befektetési kérdések is szóba kerülnek.
A kínaiak szerint May nyilatkozata nincs rendjén

Hua Csun-jing kínai külügyi szóvivő szerdán visszautasította Theresa May Pekingnek címzett üzenetét.

Hangsúlyozni szeretném, hogy Kína békés eszközökkel lép fel az atommentesítés és az atomfegyverek terjedése ellen. Amikor egyes országok a nyomásgyakorlás növelésének szükségességéről beszélnek [...], teljességgel figyelmen kívül hagyják a tárgyalásos utat"

– mondta a szóvivő, aki "felelőtlen álláspontnak" minősítette Theresa May nyilatkozatát.

"A kérdés békés rendezésének kulcsa Phenjan és Washington, illetve Phenjan és Szöul kezében van" – hangsúlyozta Hua Csun-jing.

Mint ismert, Észak-Korea egyetlen szövetségese sokáig a szintén kommunista Kína volt. Bár az utóbbi időben elhidegült a kapcsolat Phenjan és Peking között, a rossz nyelvek szerint a két ország között még mindig pörögnek a gazdasági kapcsolatok.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére