Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Tárgyalásos úton rendezi konfliktusát Washington és Ankara

888.hu

2018.02.16. 17:10

Az USA és Törökország megállapodott abban, hogy javítani fogják kétoldalú kapcsolatukat, amely jelenleg "kritikus szakaszban" van. Ezt Mevlüt Cavusoglu török külügyminiszter jelentette be, miután találkozott amerikai kollégájával, Rex Tillersonnal.
ANKARA, 17:10

Az USA és Törökország megállapodott abban, hogy javítani fogják kétoldalú kapcsolatukat, amely jelenleg "kritikus szakaszban" van. Ezt Mevlüt Cavusoglu török külügyminiszter jelentette be, miután találkozott amerikai kollégájával, Rex Tillersonnal.

A török külügyminiszter elmondta, szükség van arra, hogy kialakítsanak valamilyen fórumot, ahol meg tudják beszélni a vitás kérdéseket – például Szíria esetében. A két ország abban állapodott meg, hogy legközelebb március közepén magas szintű találkozót tartanak – írja az RT.

Tillerson amerikai külügyminiszter közölte, hogy a két országnak közösek az érdekei Szíriában, ahol jelenleg nagyszabású hadműveletet folytat a török hadsereg a kurd milíciák visszaszorításának érdekében. A külügyminiszter ugyanakkor elmondta, hogy továbbra is támogatni fogják a kurdok által vezetett Szíriai Demokratikus Erőket (SDF), amely egyébként bizonyos szálakon kötődik a Kurd Népvédelmi Egységekhez (YPG), amelyet a törökök terrorszervezetként tartanak számon.

Tillerson hozzátette, hogy számukra elsődlegesen Manbídzs városa fontos – amely egyébként korábban a török hadműveleti célpontok listáján szerepelt. A város a kurdok kezében van és az amerikaiak által támogatott erők innen indítják támadásaikat az Iszlám Állam ellen.

Ankara biztosítékot szeretne Washingtontól, hogy erőit nem éri támadás Manbídzs irányából – mondta el Cavusoglu.

Az amerikaiak korábban azt tervezték, hogy egy 30 000 fős határőrséget verbuválnak, amely a török-szír határ szíriai oldalát őrizné. A katonák közel felét az SDF-ből vették volna át, tehát jelentős részük kurd származású lett volna. Ezzel a tervvel alaposan felbosszantották Ankarát, Erdogan elnök egyes források szerint a város lerohanásán is gondolkodott.

Tillerson közölte, hogy Törökországnak tartózkodnia kell a feszültség eszkalálásától, valamint hadműveletei kiterjesztésétől Afrínon túlra. (Mint ismert, az Olajág hadművelet során a török csapatok a kurdok által ellenőrzött Afrínt ostromolják.) Tillerson szerint a Egyesült Államok elismeri Törökország jogát arra, hogy biztosítsa határait.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére