Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Szijjártó: az európai polgároknak joguk van tudni az Európai Bizottság titkos terveirõl

Forisek Ádám

2019.03.11. 11:15

Az európai polgároknak joguk van tudni, hogy az Európai Bizottság a hátuk mögött milyen titkos terveket készít, hogy még inkább aláássa a kontinens biztonságát - mondta a külgazdasági és külügyminiszter hétfõn a Kossuth Rádió Jó reggelt, Magyarország! címû mûsorában.

Szijjártó Pétert arról a dokumentumról kérdezték, amelyet az Európai Bizottság Jogi Szolgálata készített az ENSZ decemberben elfogadott migrációs jogi csomagjának következményeiről.

Egészen pontosan egy 53 pontból álló tanulmányról van szó, amely felsorolja, hogy az ENSZ migrációs paktumának pontosan miért és milyen nemzetközi szerződésekre hivatkozva lehetnek a tagállamok számára is kötelező hatásai. Ezek közt szerepel például a lisszaboni szerződés, amely kimondja, hogy uniónak figyelembe kell vennie az ENSZ keretei között elfogadott célkitűzéseket.

Ez Brüsszel eddigi legsúlyosabb hazugsága migrációügyben"

– erősítette meg korábbi kijelentését a tárcavezető. Emlékeztetőül: az ENSZ migrációs paktumát decemberben 9 uniós tagállam nem szavazta meg.

Szijjártó Péter ezért kezdeményezte, hogy az uniós külügyminiszterek következő, jövő heti tanácskozásán rendkívüli napirendi pontban tárgyaljanak arról, hogy az Európai Bizottság felhatalmazása alapján milyen titkos terveket készítettek eddig a migrációról, azoknak mi a céljuk, továbbá hozzák azokat nyilvánosságra és fejezzék be a tervkészítést.

Szijjártó Péter úgy fogalmazott, köztudott volt Brüsszel azon szándéka, hogy minden európai ország torkán le akarja nyomni az ENSZ globális migrációs csomagját. Az ENSZ-ben tavaly szinte minden vita erről a csomagról szólt, amelyet Magyarország az első uniós országként utasított el.

A csomag egy globálisan érvényes szabályozást írna elő, tehát minden országba azonos feltételek mellett léphetnének be a migránsok. Az ENSZ javaslata kizárja a határok lezárását, és előírja, hogy a fogadó államoknak útvonalakat kellene létesíteniük a migránsok számára, és azt ellenőrzésük alatt kellene tartaniuk, így biztosítva azt, hogy a migránsok biztonságosan vándorolhassanak az általuk preferált országokba.

Szijjártó Péter hangsúlyozta, Brüsszel a szavazás előtt folyamatosan azzal próbált altatni, hogy nem kell a készülő csomag ellen tiltakozni, mert az jogilag nem lesz kötelező, az elfogadott paktumban végül mégis 80 alkalommal szerepel a kötelezettség szó.

A külügyminiszter szerint New Yorkban és Brüsszelben is azon dolgoznak, hogy "részenként, a hátsó kiskapun keresztül", különböző nemzetközi szervezetek tanácskozásain, deklarációiban hivatkozási alappá tegyék a globális migrációs csomagot. Felidézte, hogy az előkészítő fázisban Magyarországot végig kötelezettségszegési eljárásokkal fenyegették, hogy ne gátolja a közös európai álláspontot.

Most pedig mindent megpróbálnak megtenni, hogy jogilag kötelezővé tegyék a csomagot mindenki számára"

– jelentette ki.

Szijjártó Péter arra is felhívta a figyelmet, hogy az Európai Bizottság Jogi Szolgálatának anyaga hamis hivatkozásokat tartalmaz, mivel a migrációs politika nemzeti hatáskörbe tartozik.

Kiemelte, az ENSZ globális migrációs csomagja

semmi mást nem tesz, mint hogy az illegális migrációt legalizálja és definíció szerint kinyilatkoztatja, hogy a világ minden országának részt kell vennie a migrációban".

Hangsúlyozta, a magyar embereknek joguk van ahhoz, hogy világossá tegyék, nem akarnak bevándorlóországban élni, és nem gondolják, hogy a migráció alapvető emberi jog lenne.

Szijjártó Péter szerint azért veszélyes az Európai Bizottság törekvése, mert ha kötelezővé tennék a globális csomagot, akkor például a migránsoknak ugyanolyan szolgáltatásokat kellene nyújtani, mint az ország területén jogszerűen élő, ott adót fizető embereknek. Ez pedig tovább inspirálná a migrációs folyamatokat, ami tovább növelné a terrorveszélyt – tette hozzá.

A külügyminiszter megerősítette, Magyarország továbbra is úgy gondolja, a humanitárius segítséget oda kell vinni, ahol a baj van. Példaként említette erre a törekvésre a Hungary Helps programot, amelyben Magyarország több mint 7 milliárd forinttal támogatta a közel-keleti keresztény közösségeket abban, hogy ne kelljen elvándorolniuk.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére