Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Szélsõségesek is menedékjoghoz jutottak a német bevándorlásügyi hivatal brémai kirendeltségén

Forisek Ádám

2018.06.03. 22:00

A brémai iroda eddig csak a bevándorlásügyi hivatalra vetett rossz fényt, de a korrupciónak sokkal súlyosabb következményei is lehetnek.

Nemhogy hétről hétre, de már 24 órán belül is egyre kétségbeejtőbb részletek látnak napvilágot a botrányba keveredett német bevándorlásügyi hivatal ügyéről. Éppen a mai nap folyamán emlékeztünk meg arról, hogy valószínűsíthetően Angela Merkel is tisztában volt a brémai irodában zajló folyamatokkal, hiszen erről a BAMF volt vezetője, Frank-Jürgen Weise azt mondja, kétszer is tájékoztatta a kancellárt.

A német szövetségi belügyminisztérium egy szóvivője vasárnap este, az ügyről szóló sajtóhíreket megerősítve elmondta, hogy a szövetségi alkotmányvédelmi hivatal (BfV) vizsgálata alapján a brémai BAMF-kirendeltségen németországi tartózkodásra feljogosító menedékjogi státuszt szerzett egy közveszélyes személy, akiről a hatóságok feltételezik, hogy hajlandó lehet terrorcselekmény elkövetésére, és egy további személy, akit a szélsőséges iszlamisták között tartanak számon.

Menedékjogot szerzett továbbá 46 ember, akiknek van valamilyen kapcsolatuk a szélsőséges iszlamizmussal, valamint 40 személy, akik nem iszlamista külföldi szélsőséges ideológiával hozhatók kapcsolatba. Ezek az emberek nem feltétlenül szélsőségesek, az is lehetséges, hogy csupán kapcsolatban állnak szélsőséges ideológiák követőivel – adta hírül az MTI.

A belső elhárításért felelős BfV megvizsgálta mind a 18 ezer menedékjogi eljárást, amely 2000 óta a kérelem elfogadásával ért véget a BAMF brémai tartományi kirendeltségénél. Kimutatta, hogy legkevesebb 115, úgynevezett hírszerzésileg releváns személy kapta meg a német állam védelmét a Brémában lefolytatott menedékjogi eljárás révén. Vannak köztük olyanok is, akik külföldi hírszerző szervezetekkel állnak kapcsolatban. Az alkotmányvédelem szövetségi és tartományi szervezetei valamennyi érintettről tudnak, és megfigyelés alatt tartják őket – áll a beszámolóban.

A brémai BAMF-kirendeltség korábbi vezetője ellen ügyészségi eljárás indult azzal a gyanúval, hogy legkevesebb 1200 menedékkérőt menedékjogi státuszhoz juttatott, annak ellenére, hogy a jogszabályok alapján el kellett volna utasítani a kérelmüket. Az eset áprilisban került nyilvánosságra. Horst Seehofer szövetségi belügyminiszter a botrány miatt felfüggesztette a kirendeltség működését, és elrendelte a 2000 óta pozitívan elbírált valamennyi menedékjogi kérelem felülvizsgálatát. Ennek részeként tekintette át az ügyeket a BfV.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére