Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Szabályzatot dolgozott ki az olasz kormány a tengeri mentést végzõ Soros-szervezetek számára

888.hu

2017.07.13. 22:58

Megtiltja, hogy a nem kormányzati szervezetek (NGO) mentõhajói líbiai vizekre lépjenek és kötelezõvé teszi az NGO-k finanszírozásának nyilvánosságra hozatalát az a 11 pontos javaslatcsomag, amellyel a római kormány a Földközi-tengeren mentõtevékenységet végzõ és a migránsokat az olaszországi partokra szállító civil szervezeteket akarja szabályozni.
RÓMA, 22:58

Megtiltja, hogy a nem kormányzati (Soros György-féle) szervezetek mentőhajói líbiai vizekre lépjenek és kötelezővé teszi az NGO-k finanszírozásának nyilvánosságra hozatalát az a 11 pontos javaslatcsomag, amellyel a római kormány a Földközi-tengeren mentőtevékenységet végző és a migránsokat az olaszországi partokra szállító civil szervezeteket akarja szabályozni.

Az olasz sajtóban csütörtökön közölt dokumentum szerint a kormány teljes mértékben meg akarja tiltani, hogy a humanitárius szervezetek mentőhajói líbiai vizekre ússzanak, és ott vegyék fedélzetre a migránsokat. A tervezet szerint az NGO-hajók kizárólag akkor mehetnének líbiai felségvizekre, ha életveszélyben levő emberek mentésére sietnek.

A második pont szerint az NGO-hajóknak tilos telefonon vagy bármilyen más eszközzel, esetleg fényekkel jelezni jelenlétüket, ezzel ösztönözve a migránsokkal teli hajók elindítását a líbiai partokról. Ez ugyanis az embercsempészekkel való kapcsolattartást segíti elő.

Az NGO-mentőhajók nem adhatják át az általuk megmentett csoportokat más olasz vagy nemzetközi hajóknak, vagyis az NGO-knak el kell szállítaniuk a legközelebbi és legbiztonságosabb kikötőig a megmentett embereket. A mostani gyakorlat az, hogy az NGO-mentőhajók nem sokkal azután, hogy fedélzetre vették a migránsokat, átadják őket például az olasz parti őrségnek, hogy ez szállítsa partra őket, miközben az NGO-hajó visszasiet Líbia felé újabb csoportokat menteni.

Az olasz kormány kötelezővé tenné, hogy az NGO-hajókon egy hatósági személy, például rendőr is utazzon az embercsempészet elleni vizsgálatok folytatására. Ezen kívül az NGO-hajóknak nem szabad akadályozniuk a líbiai felségvizeket ellenőrző líbiai parti őrség munkáját sem. Róma kötelezővé tenné a tengeri mentést végző NGO-kat forrásaik részletes közlésére. Azzal a kötelességgel együtt, hogy a nem olasz szervezetek jelezzék tevékenységüket saját államuk tengerészeti hatóságainak is.

A Földközi-tengeren dolgozó NGO-kat hatósági tanúsítvány beszerzésére köteleznék, amely igazolja alkalmasságukat a mentési munkára. Kötelezővé tennék, hogy az NGO-k működjenek együtt az érkezési ország hatóságaival, tehát ha a dél-olaszországi partokra viszik a migránsokat, osszanak meg minden információt az olasz rendőrséggel, ami az embercsempészekkel szembeni fellépést és más bűncselekmények kivizsgálását segítheti.

A 11 pontos csomagot a kormány Carmelo Zuccaro szicíliai ügyész és a parlament nemzetbiztonsági bizottságának a tengeri mentésben részt vevő NGO-król folytatott vizsgálatai alapján állította össze. Az Il Sole 24 Ore című gazdasági napilap úgy tudja, hogy az Európai Bizottság fenntartásait fejezte ki, hangoztatva, hogy az olasz kormány szorgalmazhatja, de kötelezővé nem teheti az előírásokat. Az olasz kormány a jövő héten készül egyeztetni az NGO-kal.

(MTI)

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére