Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Svéd értelmiségiek: túl kevés a migráns politikus

Horváth Tamás

2018.10.11. 15:42

Nem vicc, tényleg ez a legnagyobb problémájuk.

Két Svédországban élő értelmiségi is sajnálatát fejezte ki, hogy míg a lakosság 24 százaléka rendelkezik migrációs háttérrel, addig ez az arány a nemrég megválasztott parlament képviselőit tekintve csak 11,5 százalék.

Ahmed Abdirahman szomáliai származású svéd tudós a Svéd Rádiónak elmondta:

Természetes, hogy a demokrácia jegyében azt szeretnénk, hogy a külföldi gyökerű képviselők aránya folyamatosan növekedjen a parlamentben, így lépésről lépésre közelebb jussunk egy egészséges társadalomhoz, melyben mindenki megtalálja a maga helyét.”

Majd a negatívumok ellenére örömét fejezte ki, hogy az előző parlament összetételéhez képest annak ellenére sem csökkent a bevándorló felmenőkkel rendelkező képviselők száma, hogy a 2018-as kampány egyik fő kérdése a migráció volt – köszönhetően a története legjobb választási eredményét elérő bevándorlásellenes Svéd Demokratáknak.

A rádió munkatársai Patrik Öhberget, a göteborgi egyetem politológusát is megszólaltatták:

Nehezen nevezhető egészségesnek, hogy sok külföldi származású választópolgár azt érzi, hogy egyik létező svédországi párt sem képviseli megfelelően az érdekeit.”

A stockholmi Riksdag (országgyűlés) pártjai közül – nem meglepő módon – a Baloldali Párt frakciójában ül a legtöbb migráns, a képviselőik 32,1 százaléka nem őshonos svéd.

Azon sem kell csodálkozni, hogy ezzel szemben a legkevesebb külföldi származású politikus a Svéd Demokraták között van: mindösszesen 3,2 százalék.

Svédországban még szeptember elején tartottak parlamenti választásokat, melyeken a Szociáldemokrata Párt kapta a legtöbb voksot, de csak eggyel szerzett több mandátumot a jobbközép Szövetség nevű pártnál, így jelenleg egyik politikai erőnek sincs abszolút többsége, folyamatosan zajlanak a kormányalakítási tárgyalások. A helyzetet bonyolítja, hogy egyik párt sem akar szóba állni a Svéd Demokratákkal, akik viszont a megalakuló kormány tagjai szeretnének lenni.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére