Strock újra jól kevergette a kártyákat

2016.10.10. 23:11

Helyenként jól játszva, Gyurcsó és Szalai góljaival hozta a kötelezõt a magyar labdarúgó-válogatott Rigában. Harmonikusan játszottunk a szövetségi kapitány szerint. Nyilatkozatok és a játéknap eredményei.

A magyar labdarúgó-válogatott hétfőn 2–0-ra győzött Lettország vendégeként a 2018-as, oroszországi világbajnokság selejtezősorozatában, melyben először gyűjtötte be a három pontot. A szövetségi kapitány négy helyen is változtatott a Svájc elleni pénteki vb-selejtező után.

Az első gólt az ezúttal a kezdőcsapatba jelölt Nikolics passzából Gyurcsó Ádám lőtte, aki a mezőny legjobbja volt, de Bese és Korhut is jól futballozott Rigában.

Gyurcsó Ádám gólja korán, a 10. percben érkezett, míg a 77. percben Szalai Ádám fejesgólja biztosította be a győzelmet, amellyel csoportjában a harmadik helyre jött fel Magyarország.

Szalai két mérkőzésen három gólt szerzett, most a győzelem is összejött a fejese után.

Fontos kiemelni, hogy a védelem sokszor rosszul zárt, a lettek négy ziccert is kihagytak, vagy éppen Gulácsi remekül védett.

A találkozón Gera Zoltán 95. alkalommal öltötte magára a címeres mezt, így már egyedül harmadik az örökrangsorban, míg a csapatkapitány Dzsudzsák Balázs 85. fellépésével utolérte a legendás Puskás Ferencet a hetedik pozícióban. Bernd Storck szövetségi kapitány újoncot is avatott a csereként beállt Vida Máté személyében.
A magyarok legközelebb november 13-án Andorrát fogadják a vb-selejtezősorozatban.

• Európai vb-selejtező, 3. forduló, B csoport:
  • Lettország–Magyarország 0–2 (0–1)
  • gólszerzők: Gyurcsó (10.), Szalai (77.)
  • sárga lap: Ikaunieks (34.), Sabala (72.), Zjuzins (81.), Karasausks (93.), illetve Kádár (14.)

Bernd Storck, szövetségi kapitány a találkozó után az M4 Sportnak így összegzett:

Természetesen fontos volt, hogy a Svájc elleni meccs után megnyerjük ezt a mérkőzést. Nagy nyomás volt rajtunk, örülünk hogy sikerült elviselni és győzni."

"Nehéz volt az este. Megpróbáltunk focizni, domináltunk. Egyik-másik helyzetnél szerencsénk is volt. Gulácsi szerepe többször is felértékelődött. A legfontosabb, hogy magunkhoz tudtuk ragadni a kezdeményezést, a széleken próbáltunk támadni. Most egy kis szünet következik, Andorra ellen nyernünk kell. A téli szünet előtt az is, meg a mostani siker is fontos volt. Megmutattuk, hogy képesek vagyunk harmonikusan futballozni."

Gyurcsó Ádám hatalmas gólt jegyzett, és minden szempontból élt a lehetőséggel, a csapatba kerüléssel, mivel több helyzete és egy kapufája is volt még az összecsapáson:

"Meg kellett küzdenem a helyemért, de a válogatottban mindenkinek meg kell."

"A kifele vezető úton tudtam meg, hogy kezdeni fogok. Nagyon fontos győzelmet arattunk. Jól éreztem magam a pályán. Nem az első válogatott mérkőzésem volt, remélem, nem is az utolsó."

A magyar csoportban a portugálok nagy formában fociztak, Svájc pedig nehezen őrizte meg hibátlan mutatóját.

• A B csoport többi mérkőzésén:
  • Feröer – Portugália 0–6 (A. Silva 12., 22., 37., C. Ronaldo 65., Moutinho 91., Cancelo 93.)
  • Andorra – Svájc 1–2  (Martínez 91., ill. Schär 19. – 11-esből, Mehmedi 77.)

A csoport állása: 1. Svájc 9 pont, 2. Portugália 6, 3. Magyarország 4, 4. Feröer 4, 5. Lettország 3, 6. Andorra 0.

A H csoportban a belgák játékosa Benteke már a 6. másodpercben gólt szerzett Gibraltár ellen, ami új rekord.
  • Észtország–Görögország 0–2 (Toroszidisz 2., Sztafilidisz 61.)
  • Bosznia-Hercegovina–Ciprus 2–0 (Dzeko 70, 80.)
  • Gibraltár–Belgium 0–6 (C. Benteke 1., 43., 56., Witsel 19., D. Mertens 51., E. Hazard 79.)