Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Stephen Hawking is beszállt a Brexit-kampányba

888.hu

2016.03.10. 13:48

Egyre több híres ember és közéleti személyiség nyilvánít véleményt a brit EU-népszavazással kapcsolatban. Most a szigetország tudóstársadalma is nyilvánosan állást foglalt, az élükön Stephen Hawking-gal.
LONDON, 13:48

Egyre több híres ember és közéleti személyiség nyilvánít véleményt a brit EU-tagságról szóló népszavazással kapcsolatban. Most a szigetország tudóstársadalma is nyilvánosan állást foglalt, élükön Stephen Hawking-gal.

A brit tudományos akadémia, a Royal Society 150 tagja – köztük Stephen Hawking világhírű elméleti fizikus – egy nyílt levelet jelentetett meg a The Times című konzervatív lapban, amelyben egyöntetűen kiállnak Nagy-Britannia EU-tagsága mellett. A levél szerint katasztrofális következményei lennének a brit tudományos életre és az egyetemek tevékenységére, ha a britek a távozás mellett döntenek.

A brit tudomány legjobb kutatói közül sokan a kontinensről érkeznek, köztük olyan fiatal tudósok, akik az EU-támogatást felhasználva választanak brit tudományos intézeteket kutatási tevékenységük helyszínéül. A brit tudományos élet csak az elmúlt hét évben nettó 2,4 milliárd font (mintegy 970 milliárd forint) EU-finanszírozásban részesült. A levél aláírói szerint a tudósok és kutatók szabad mozgása ugyanolyan fontos, mint a szabadkereskedelem a piacok számára.

A levelet a Royal Society Cambridge-ben dolgozó tagjainak 70 százalék aláírta, köztük Stephen Hawking, a legismertebb kortárs brit tudományos gondolkodó és elméleti fizikus.

Nemrégiben, ugyancsak a The Times-ban kétszáznál több brit, illetve a szigetországban tevékenykedő nagyvállalat vezetői támogatták közös nyílt levelükben Nagy-Britannia EU-tagságának fenntartását. A levelet olyan óriáscégek igazgatói is aláírták, mint a Vodafone távközlési szolgáltató, a Ryanair légitársaság, a BP olajipari csoport, az Airbus repülőgépgyártó konglomerátum, valamint a BMW, a General Electric és a BASF.

A konzervatív párti brit kormány - miután a múlt havi EU-csúcson egyezség született a London által igényelt uniós szabályozási reformokról - június 23-ára népszavazást írt ki Nagy-Britannia EU-tagságának sorsáról. A kormány hivatalos ajánlása az, hogy Nagy-Britannia maradjon a megreformált EU tagja.

A brit kormány és a kormányzó Konzervatív Párt azonban ennek ellenére megosztott a kérdésben. Az egyik legbefolyásosabb brit politikus, London polgármestere, Boris Johnson például a kilépés mellett kampányol.

Nemrég felröppentek a hírek, hogy a brit királynő is a kilépés mellett foglalt állást – igaz, a pletykát rögtön cáfolták.

(MTI)

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére