Spanyolország a videobírónak köszönhetõen megnyerte csoportját

2018.06.25. 21:59

A spanyolok nyerték a B csoportot, Portugália második lett. Egyik favorit sem tudott gyõzni.

A B csoport két nagyágyúja úgy várta az esti meccseket, hogy nem volt biztos a továbbjutásuk.

IRÁN–PORTUGÁLIA

Portugália az első percektől kezdve dominált, már a második percben kapura lőhetett Cristiano Ronaldo, de a kapus fogta. Az első tíz percben Irán is jelezte egy kontrával, hogy számolni kell velük. A kilencedik percben hatalmas hibát követett el az iráni védelem, nem volt összhang a kapus és a mezőnyjátékosok között, Joao Mario azonban fölé lőtt.

A folytatásban is volt több meredek megoldása az iráni védelemnek és a kapusnak, de a portugálok ezt nem tudták kihasználni, Irán pedig összeszedte magát hátul. Sőt, egy szabadrúgás utáni fejesnél Rui Patriciónak is kellett védenie.

Már úgy tűnt, nem esik gól a szünetig, ám a 45. percben egy gyönyörű összjáték után Quaresma külsővel tekert a kapuba, 1–0. Kiderült, hogy nem csak Cristiano ROnaldo tud gólt lőni a portugál válogatottban...

A második félidő elején egy jogosnak tűnő tizenegyessel (Ronaldót ütötték el a 16-oson belül) eldönthette volna a meccset Portugália, Cristiano Ronaldo azonban kihagyta a büntetőt. Nem volt jó tizenegyes, a kapus könnyen védte.

Irán nem adta fel, elszántan küzdött az ázsiai csapat, de labdabirtoklásban jobbak voltak a portugálok, az irániak csak a kontrákban bízhattak.

A rendes játékidő végén kezezés miatt némi videózás után büntetőt kapott Irán. Ezt Anszarifard értékesítette, 1–1 lett a vége. Így Portugália nem nyerte meg a csoportot, pedig Spanyolország is ikszelt, de a több rúgott gólnak köszönhetően végül a spanyolok nyerték a B csoportot.

A nyolcaddöntőben Portugália Uruguay ellen, Spanyolország pedig Oroszország ellen lép majd pályára.

SPANYOLORSZÁG–MAROKKÓ

A spanyolok kezdtek aktívabban, de Marokkó nem "feküdt le" ellenfelének. Az első percek kifejezetten durva játékot hoztak, aztán a 14. percben Iniesta és Ramos hatalmas hibát követett el együttes erővel, Boutaib pedig köszönte szépen és besétált a kapuig, Marokkó hatalmas meglepetésre megszerezte a vezetést.

Nem kellett sokat várni az egyenlítésre, Iniesta ügyes cselek után adott középre, Isco pedig nem hibázott a százszázalékos ziccerben, az ötösről a kapuba lőtt, 1–1.

A gól után maradt a hatalmas spanyol fölény, azonban a 25. percben egy hatalmas bedobás után Boutaib megint kiléphetett, ezúttal viszont nem tudott gólt lőni, De Gea védett.

A folytatásban a spanyolok domináltak, a félidőig azonban nem esett több gól.

A második játékrész elejét megnyomta Marokkó, Amrabat az 55. percben egy kontra végén hatalmas kapufát lőtt. A 62. percben a spanyolok szerezhettek volna gólt, Isco fejesét a gólvonalról szedték ki, a szögletet követően pedig Pique fejelt nem sokkal mellé.

A 81. percben egy szöglet után Marokkó újra vezetést szereztek a marokkóiak, El Nesyrl fejelt a hálóba. A 90. percben egy szöglet után Iago Aspas zseniális gólt szerzett, amit a bíró először nem adott meg. Pár perc videózás után a videobíró megadta a gólt, ezután a marokkóiak elvesztették a fejüket, vitatkoztak mindenkivel, akivel csak lehetett. A vége 2–2 lett.

A nyolcaddöntőben Portugália Uruguay ellen, Spanyolország pedig Oroszország ellen lép majd pályára. Marokkó és Irán kiesett, az afrikai csapat lett az utolsó.