Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Sorosék politikai cirkuszt rendeztek az ügybõl

Bertha László

2017.04.07. 10:58

A Soros-egyetem ügyét fellõtték a csillagokba, és egyre inkább szabadságvita, demokráciavita kezd kibontakozni belõle - jelentette ki Kovács Zoltán.
A Soros-egyetem ügyét fellőtték a csillagokba, és egyre inkább szabadságvita, demokráciavita kezd kibontakozni belőle – jelentette ki Kovács Zoltán.

A kormányszóvivő a Kossuth Rádió 180 perc című műsorában ennek kapcsán elmondta, az általános nyugat-európai reakció az, hogy Magyarországon tombol a diktatúra. Ez egy butaság, a 2010 óta megszokott politikai cirkusz része. Egy olyan mércerendszer felállítása, melynek köze nincs a valósághoz. Leginkább a Népszabadság körüli vitához lehet hasonlítani. Ahogy a napilap léte vagy megszűnése sem kapcsolódott a sajtószabadság kérdéséhez – mondta Kovács.

A Soros-egyetem egy magánegyetem, annak léte vagy nemléte nem mércéje egy ország szabadságának"

– szögezte le.

Kovács Zoltán felhívta a figyelmet arra, hogy szerinte a felsőoktatási törvény módosítása egyáltalán nem érinti a magyarországi campust, vagyis a Közép-európai Egyetemet. A kormányszóvivő a műsorban azt is megjegyezte, hogy érdekes módon egyelőre csak egyetlen hangot hallunk, Soros György egyetemének hangját, ami nem akar megfelelni láthatóan a törvényjavaslatnak, miközben abban nincsenek teljesíthetetlen feltételek.

Az összes többi egyetemtől nem hallottunk sirámokat, nem kürtölik tele a világot féligazságokkal és hazugságokkal

– jelentette ki Kovács.

A kormányszóvivő szerint a 2010 előtti időszakban olyan privilégiumokhoz jutott a Soros György-féle egyetem, melyet ma már nem indokol semmi. A kormány pedig egy olyan szabályozást szeretne, melyben egy államközi szerződés garantálja az intézmény működését.

Kovács Zoltán megemlítette, hogy más országokban, mint például Svájcban, Németországban, Hollandiában is olyan a rendszer, hogy államközi szerződés biztosítja a kereteket, amelyek között az intézmények működhetnek. Ez a két állam közötti megállapodás garanciát ad arra, hogy a feltételek egyetértésen és ellenőrizhetőségen alapulnak.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére