Sajnos nem sikerült, kiestek a lányok

Nagy Gábor

2017.07.24. 21:33

Nõi vízilabda-válogatottunk az elõdöntõbe jutásért csapott össze Kanadával hétfõn, a Hajós uszodában. Vereség lett a vége. Sajnos.

A hétfői játéknap már lejátszottak két mérkőzést. A legjobb négybe bejutott Oroszország, miután sikerült egy góllal sikerült felülmúlniuk Olaszországot (9–8). Szintén ott lesznek a legjobb négy között az amerikaiak is, miután 7–5-re verték az ausztrálokat. A magyarok mérkőzése után Görögország–Spanyolország meccset rendeznek.

Lendületesen kezdődött a mérkőzés, a gólok azonban elmaradtak, hiszen rengeteg lövés ment félre vagy pattant a kapufára a blokkok után. Az első negyed elején úgy tűnt, hogy nem tud mit kezdeni a magyar válogatott a kanadai védelemmel, azonban a mi védelmünk is a helyén volt, így sokáig a mérkőzés első percében esett gól volt az egyetlen találat a mérkőzésen. Az első negyedben végül csak az az egy gól esett, ráadásul 12 lövésből.

A második negyed elején végre összejött, amire régóta vártunk. Egyenlített a magyar csapat. Ezután azonban a kanadaiak diktáltak, mi csak kapaszkodtunk az eredmény után és sajnos a helyzeteink sem mentek be. Hál'istennek, azért tudtuk tartani a kanadaiak tempóját, és a félidőre 4–4-re álltunk a negyeddöntőben.

A harmadik negyed ismét a kihagyott helyzetekkel kezdődött. Úgy tűnt, hogy csak akkor tudunk eredményesek lenni a kanadaiak ellen, ha rendezetlen védelemmel állnak fel. Az ellenfél görög kapitánya ugyanis láthatóan bunkerjátékra építette fel a taktikát. Ugyanakkor a mi helyzetkihasználásunk sem volt az igazi, nem tudtuk a támadásainkat befejezni. Mindezt jól jelzi az is, hogy ennek a játékrésznek a felénél úgy állt a magyar válogatott statisztikája, hogy 25 lövésből mindösszesen 4 gólt sikerült szerezni. A negyed vége 5–4 lett a kanadaiaknak. És éppúgy, mint az első játékrészben, most is csak egy gól esett a negyedben.

Az utolsó játékrész nagyon izgalmas volt. Az elején azért izgulhattunk, hogy a különbség ne legyen kettőnél több. Azonban két perccel a vége előtt megtörtént az, amit nagyon nem vártunk. A kanadaiak elmentek két góllal. És sajnos mi sem tudtunk szerezni gólt az utolsó negyedben,