Rio 11. nap - MEGVAN A HATODIK ARANYÉREM!!!

2016.08.16. 13:52

SZABÓ GABRIELLA ÉS KOZÁK DANUTA OLIMPIAI BAJNOK!!! A magyar férfi vízilabda-válogatott büntetõkkel kapott ki Montenegrótól, nem jutott az elõdöntõbe. Douchev-Janics Natasa megnyerte a B-döntõt! Kövesd nálunk az olimpia eseményeit élõben!

Az első kajakos arany Rióban! Szabó Gabriella és Kozák Danuta!

RÓSÁ

• OLIMPIAI BAJNOK SZABÓ GABRIELLA ÉS KOZÁK DANUTA!!! Női kajak kettesben a német kajakot centikkel megelőzve, 55 századdal nyerték meg a döntőt!
  • A magyar férfi vízilabda-válogatott 9—9-es végeredményt követően a rendes játékidőben, büntetőkkel 13—11-re kapott ki Montenegrótól, így nem jutott be az elődöntőbe.
  • Negyedik lett elődöntős futamában Baji Balázs, így a magyar atléta nem jutott a 110 gát fináléjába. 13.52-es idővel ért a célba, sokkal jobbat is tud ennél.
  • A férfi 10 km-es nyílt vízi úszásban Papp Márk a 13. helyen végzett.
  • Kiss Balázs kikapott a nyolcaddöntőben a svéd Fredrik Schöntől a kötöttfogású birkózás 98 kg-os súlycsoportjában. Első mérkőzésén Lőrincz Tamás nem bírt a világbajnok Ryu Han Szuval, 4—0-ra kapott ki a férfi kötöttfogású birkózás 66 kg-os súlycsoportjában.
FONTOS

A mai nap versenyeinek kezdete előtt így néz ki az éremtáblázat a riói olimpián. Változatlanul előkelő helyen állunk. Megtörténhet, hogy a nap végére előrébb kerülünk:

EZ TÖRTÉNIK

1:59 - Pedig hatalmas dolog lett volna, ha a 110 férfi gáton lett volna magyar a döntőben. A 3. elődöntőben 13:47-tel is olimpiai döntőbe lehetett jutni!!! A szabály szerint: a három futamból az első két helyezett automatikusan jutott tovább, s hozzájuk csatlakozott a két legjobb idő tulajdonosa. Az már a második futam után eldőlt, hogy Baji nem lesz finalista.

1:47 - A második elődöntős futamot a jamaicai Omar McLeod 13.12-vel nyeri, így már most eldőlt, hogy Baji Balázs nem lesz ott a fináléban,. Ebben a futamban heten is gyorsabbak voltak a magyar fiúnál. Azonban el kell mindeni, hogy a futamban viszonylag gyenge idők születtek. Egyébként ebben a futamba heten is gyorsabbak voltak nála. Baji  13:28-at futott idén!!!!
1:43 - A 110 méteres férfi gátfutás első elődöntőjében negyedik helyen végzett Baji Balázs, aki 13.52-es időt futott, ami csalódás, mert ennél jobbat is tud. A kubai Ortega nyerte a futamot, ideje 13:33, amely gyengébb a magyar országos csúcsánál. Negyedik hely az elődöntőben, tehát elvileg meglehetne a döntő, de ez az idő kevés lesz hozzá.

0:20 - Svédország — Németország döntő lesz a női labdarúgótornán, miután a németek 2—0-ra legyőzték Kanadát az elődöntőben.

23:45 - A címvédő és világbajnok norvég válogatott 13 góllal verte meg a svéd csapatot a női kézilabdatorna negyeddöntőjében.

• Női negyeddöntő:
  • Norvégia—Svédország 33—20 (19—7)
  • korábban:
  • Hollandia—Brazília 32—23 (12—11)
  • Franciaország—Spanyolország 27—26 (5—12, 23—23) - hosszabbítás után
  •  később:
  • Oroszország—Angola szerda 1.30 (20.30)

23.30 - A brit pályakerékpáros, Laura Trott második aranyát nyerte Rióban! Miután az üldözéses csapatversenyt követően ma este az egyéni üldözéses versenyben is győzött, immár négyszeres olimpiai bajnoknak vallhatja magát. Ez eddig egyetlen brit nőnek sem sikerült!

22:35 - Nem sikerült a 234 kg-ot kilöknie Nagy Péternek. A magyar súlyemelő 420 kilót ért el a B csoportban, egy kilóval elmaradva 421 kilós egyéni csúcsától. Nagy Péter második lett a B csoportban.

22:34 - Olaszország legyőzte Görögországot és ott van a legjobb négy között a férfi vízilabdatornán, ahol Szerbiával találkozik. 9—5 lett a végeredmény és érdekes, hogy  az elődöntőbe ugyanaz a négy csapat jutott be, mint 2012-ben Londonban. Ahogy írtuk korábban: Montenegró, Horvátország és a két most is említett csapat. A pólócsapat ellenfele az 5-8. helyért Brazília lesz csütörtökön, utána pedig a görögök vagy a spanyolok jönnek. Nem lesz könnyű elérni az ötödik helyet sem!

22.21 - Nagy Péter a 2. helyen áll a B csoportban. A üzbég Rustam Djangabaev 425 kilóval vezet. A harmadik kísérleténél 234 kg-ra emeltetett Nagy Péter.

22:19 - 420 kg-nál jár összetettben Nagy Péter, miután szépen kilökte a 227 kilót!

22.10 - A tavalyi világbajnoki ezüstérmes hollandok kilenc góllal, 32—23-ra múlták felül a házigazda brazil csapatot a női kézilabdatorna negyeddöntőjében. A franciák hosszabbítás után egy góllal bizonyultak jobbnak a londoni olimpián bronzérmes spanyoloknál.

• női negyeddöntők:

22:08 - Folytatódik a +105 kilós súlyemelő verseny: 218 kilóval nyit lökésben Nagy Péter, összetettben 411 kilónál jár. 226 kilóra emeltet.

21:35 - Jelenleg az Olaszország—Görögország negyeddöntő zajlik férfi vízilabdában. Az már eldőlt, hogy a bennünket legyőző Montenegró a horvátokkal meccsel a döntőért, míg a másik ágon Szerbia vár ellenfélre. Az olaszok 2—0-ra vezetnek egyébként.

21:27 - Az üzbég Djangabaev végül 195 kilót szakít, így Nagy Péter a 2. helyen végzett szakításban.

21:26 - Nagy Péter harmadik gyakorlata 193 kiló és sikeres. Ez egyéni legjobbja Péternek, ami azt jelenti, hogy a magyar súlyemelő könnyen megnyerheti a szakítást.

21:21 - Horvátország 10—6-ra legyőzte Brazíliát a férfi vízilabdatorna 3. negyeddöntőjében. A braziloknál, a horvát edzőlegenda, Ratko Rudics ül a kispadon, aki 2012-ben hazája válogatottjával lett olimpiai bajnok. Ma ő sem tudott segíteni, ahogy a korábbi szerb kapus, Slobodan Soro sem. A brazilok rendezőként automatikus résztvevői a tornának!

21:20 - Nagy Péter tökéletes szakítással, 188 kg-mal az élre áll a +105 kilós súlyemelők B csoportjában. A második gyakorlata előtt, 182 kilót szakított. A magyar súlyemelő a tavalyi vb-n 16. lett, négy évvel ezelőtt 11. volt az olimpián.

20:32 -  Talajon is olimpiai bajnoki címet nyert az amerikai Simone Biles,  aki a döntőben 15,966 pontot ért el. Ezzel ő is ott van a riói olimpia legeredményesebb sportolói között, összesen négy arany- és egy bronzéremmel. A második a honfitársa, Aly Raisman lett, a bronzérmet pedig a brit Amy Tinkler szerezte meg.

19:38 - Az ukrán Oleg Verniaiev nyerte a férfi korlát döntőjét. A tornász 16.041 pontos gyakorlattal érdemelte ki az aranyérmet.

19:14 - A vitorlásversenyeken a  Laser Radialban a holland Marit Bouwmeester szerezte meg aranyérmet. Ebben a hajóosztályban végzett Érdi Mária a 151. helyen.

18:50 - A szerb férfi vízilabda-válogatott 10–7-re legyőzte Spanyolországot, így bejutott a legjobb négy közé.

18:27 - A horvát Sandra Perkovic megvédte címét női diszkoszvetésben a riói olimpián. A második helyet a francia Mélina Robert-Michon szerezte meg, míg a harmadik a kubai Denia Caballero lett. Érdekesség, hogy hat kísérletéből csak egy lett érvényes. Az 69.21 méterig szállt, ami elégnek bizonyult az aranyhoz.

18:17 - A szövetségi kapitány, Benedek Tibor is megszólalt az elvesztett negyeddöntőt követően: „Szerintem nem csak a szerencsén múlnak az ötméteresek. Felkészültség és koncentráció is kell hozzá, hiszen ugyanúgy részei ennek a játéknak, mivel a negyeddöntő, az elődöntő és a döntő is eldőlhet ötméteresekkel. Gyengébbek voltunk, az első negyedben kifejezetten rosszul játszottunk. Lélektani fölénybe kellett kerülnünk azzal, hogy visszajöttünk egy ilyen mérkőzésen, ennek annyi erőt kellett volna adnia, amivel megnyerjük az ötmétereseket. Sajnálom, hogy így alakult, sok álom veszett így a semmibe.”

18:12 - Szivós Márton az M4-nek nyilatkozott a Montenegró ellen elvesztett negyeddöntő után: „Most okosat kéne mondanom, de nehéz... Én büszke vagyok erre a csapatra, óriási mérkőzést játszottunk. Az elején elmentek a montenegróiak, de megmutattuk, hogy van bennünk tartás, visszajöttünk, és lehetett érezni, hogy ott vagyunk a nyakukon. Sikerült a végén egyenlítenünk, az orosz rulettben meg ők nyertek. Nagy iramot diktáltunk az elejétől fogva. Sokat, de pontatlanul lőttünk. Ez változott meg a meccs második felében, pontosabban kezdtünk el lőni és a védekezésben is jobban figyeltünk egy-két játékosukra, emiatt tudtunk feljönni”

18:01 - A szerb női kosárlabda-válogatott óriási csatában 73–71-re győzte le az eddig ötből öt mérkőzését megnyerő Ausztráliát, így bejutott a legjobb 4 közé.

17:18 - Büntetőkkel buktuk el...
A magyar férfi vízilabda-válogatott 9—9-es végeredmény után büntetőkkel 13—11-re kikapott Montenegrótól, így nem jutott az elődöntőbe.

17:17 - Scepanovic Hosnyánszky büntetőjét is védi: 11—12... Paskovic belövi: 11—13

17:15 - Vámos Márton sajnos kihagyja. Scepanovic véd. 11—12...Janovic viszont mellé lövi!!! Marad a 11—12

17:14 - Varga Dániel is a hálóba lő: 11—11... Brguljan sem hibázik: 11—12

17:13 - Varga Dénes is belövi: 10—10... Radovic nem hagyja magát: 10—11

17:12 - Montenegró kezdi a büntetőket: Ivovic belövi 9—10

17:09 - Vége a rendes játékidőnek: 9—9... Jönnek a büntetők! A meccs alatt egyetlen másodpercig sem vezettünk, éppúgy, mint tegnap a magyar hölgyek. A tagnapi nap a magyar vízilabda-válogatott szerencsenapja volt, hiszen a hölgyek nyertek Ausztrália ellen. Vajon megismétlődik a tegnapi nap szerencséje?

17:08 - 12 másodperc van hátra a meccsből, a montenegróiak időt kértek. Aztán ki kell védekezni a támadásukat

17:07 - Dekker véd, kevesebb mint fél perc van hátra... Szivós fölé lőtte

17:06 - KIEGYENLÍTÜNK!!! Varga Dénes egy egészen kilátástalan helyzetből: 9—9.re hozza fel a magyar csapatot!

17:04 - Másfél perccel a vége előtt Benedek időt kér. Nem vagyunk előnyben, de gólt kellene szerezni.

17:00 -  Kettős emberhátrányban kell védekeznie a magyar csapatnak. Most kell nagyon figyelni!

16:59 - Dekker véd. Hátrányban vagyunk, 5 és fél perc van hátra...

16:58 - Vámos góljának örülhetünk, pont, mikor letelt az emberelőnyünk: 8—9

16:57 - Ivovic is elemében. Teljesen üresen hagytuk és nem hibázott: 7—9

16:55 - Erdélyi újra betalál. Már harmadszor: 7—8. Ez volt az első támadásunk az utolsó negyedben. Már nagyon kellett!

16:53  - 3 negyed után 8—6, sajnos Montenegró javára. Még mindig kivitelezhető lenne a győzelem, csak jóval nehezebb, mint ahogy korábban gondoltuk.

16:51 - Scepanovic 12. védését mutatja be. Egyszerűen nem bírunk a montenegrói kapussal, folyamatosan blokkolja a labdákat. A labdaszerzés után Benedek időt kér.

16:50 - 1 másodperccel a támadóidő lejárta előtt Brguljan talál be Decker kapujába: 6—8.

16:48 - Gólt kapunk emberhátrányban: Klikovac, 5—7... Erdélyi egyből válaszol egy szép mozdulattal: 6—7.

16:46 - És megint Vámos Márton! 5—6. Lassan felzárkózunk, gyerünk fiúk!

16:44 - Vámos lő egy hatalmas gólt: 4—6. Három és fél perc van hátra a negyedből.

16:42 - Montenegrói időkérés... a magyar válogatott eddigi leggyengébb produkcióját nyújtja az olimpián. Nagyon pontatlanok a fiúk. Az eltelt 19 perc alatt csupán három gólt lőttek, ez nagyon kevés!

16:39 - Paskovicot nagyon egyedül hagytuk: 3—6... Manhercz csak a kapufát találta el.

16:37 - Folytatódik a vízilabda, az állás 3—5 Montenegró javára.

16:34 - Eközben Papp Márk eredményét pontosítani kellett, mert nem volt jó az olimpiai rendszer: a magyar úszó a 13. helyen végzett 10 kilométeren.

16:31 - Két negyed után 5—3 az állás Montenegró javára. 2 gól a hátrány féltávnál. Ez ledolgozható, de piszkosul nehéz feladat előtt állnak a magyar fiúk. Scepanovic átszellemülten véd.

16:29 - Janovic beejti a kapuba a labdát, Decker nem tudja azt kivédeni: 2—5. Varga Dénes rögtön szépít előnyből: 3—5. Kevesebb mint 1 perc van hátra a negyedből.

16:27 - Eddig jó a kapuscsere, most Montenegró lőtt kapufát. Kár, hogy az ellentámadásból nem lett gól. Scepanovic már a kilencedik magyar labdát védte ki.

16:26 - Erdélyi Balázs!!! Egy bejátszást követően szépít előnyben: 2—4

16:24 - Kapuscsere és időkérés. Nagy Viktor helyett Decker Attila véd a folytatásban. Mintha a tegnapi női meccset látnánk. Nem kellene 5—1-ig elengedni az ellenfelet, mert nem biztos, hogy képesek lennénk behozni a lemaradást.

16:22 - Most Hosnyánszky lő egy kapufát, az ellentámadásból Ivovic talál be. 1—4

16:20 - Vámos lövése a felsőlécről lepattan, de nem megy át a képzeletbeli gólvonalon... A másik oldalon Radic viszont belövi: 1—3

16:19 - Scepanovic mutatója veszedelmes: 7 lövésből, 6 védés

16:15 - Támadás közben előnyt is kaptunk, de nem tudtuk értékesíteni. 8 perc után 2—1 Montenegrónak. A montenegrói kapus, Scepanovic nagyon jól véd.

16:14 - Benedek Tibor időt kér közel fél perccel a negyed vége előtt, 1 gólos hátrányban vagyunk.

16:12 - Montenegró megint megszerzi a vezetést: Ivovic: 1—2.

16:10 - És Manhercz egyenlít Montenegró ellen. Már a mamikor letelt az emberelőnyünk: Magyarország—Montenegró 1—1. Két és fél perc a negyedből.

16:07 - Közben véget ért a férfi 10 km-es úszás döntője: Papp Márk a 14. helyen végzett az olimpiai honlap szerint.

16:04 - Montenegró megszerzi a vezetést a magyarok ellen a vízilabda negyeddöntőben.

16:03 - Kiss Balázs kikapott a nyolcaddöntőben a svéd Fredrik Schöntől a kötöttfogású birkózás 98 kg-os súlycsoportjában.

16:02 - Elkezdődött a Magyarország—Montenegró mérkőzés, miközben megintik a svédet a birkózóknál: 3—5, Kiss szempontjából.

16:00 - A svédet földre küldték, de kivédekezte Kiss Balázzsal szemben.

15:58 - Vége az első 3 percnek a svéd Schön 5—2-es vezetésével Kiss Balázs ellen a birkózók 98 kg-os súlycsoportjában.

15:56 - 1:15 után 5—2-re vezet a svéd, aki megdobta Kisst. A tét a 8 közé jutás.

15:54 - A svéd Schön hatalmas termetű. Közel egy fejjel magasabb Balázsnál.

15:50 - Perceken belül két magyar vonatkozású esemény is elkezdődik: a birkózóknál Kiss Balázs második mérkőzése, ezúttal a svéd Fredrik Schönnel a 98 kg-os súlycsoportban, illetve a férfi vízilabda-válogatott negyeddöntője Montenegró ellen.

15:40 - Lőrincz Tamás nem bírt a világbajnok Ryu Han Szuval, 4—0-ra kikapott, a férfi kötöttfogású birkózás 66 kg-os súlycsoportjában.

15:37 - Lőrinczet kiteszi a szőnyegről Ryu. Már 4—0. Nem alakul jól.

15:34 - 9 másodperccel a menet vége előtt megintik Lőrinczet fojtogatásért. 2—0 a koreainak. Vége az első 3 percnek.

15:32 - A bíró a földre küldi Lőrinczet... Tamás kivédekezi. Szűk 2 perc telt el az összecsapásból.

15:28 - Jön Lőrincz Tamás 66 kilogrammban a birkózóknál. Ellenfele a dél-koreai Ryu Han Szu.

15:22 - Papp Márk 5 km-nél a 16. helyen áll a 10 km-es nyílt vízi úszásban.

15:22 - Birkózással kapcsolatos hír: A Magyar Birkózó Szövetség (MBSZ) a Magyar Olimpia Bizottsággal (MOB) egyeztetve jelezte aggályait a nemzetközi szövetség (UWW) vezetésének és megvizsgálja az esetleges jogorvoslati lehetőséget a Lőrincz Viktort sújtó bíráskodás miatt.

15:18 - Kiss Balázs 3—0-ra nyerte első összecsapását a kötöttfogású birkózás 98 kg-os súlycsoportjában.

15:17 - Kisst földre küldi a mérkőzésvezető...Kivédekezi. 33 másodperc van hátra.

15:15 - Megintik Timchenkot, már 3—0 Kissnek.

15:13 - Az első menetet 20-val hozta Kiss Balázs az ukrán ellen kötöttfogásban.

15:12 - Kiss Balázs 2—0-ra vezet másfél perc után.

15:10 - Megkezdődött Kiss Balázs mérkőzése az ukrán Timchenkoval a férfi kötöttfogású birkózók 98 kg-os súlycsoportjában.

15:08 - Kopasz Bálint a 2. helyen fejezte be a férfi kajak egyes 1000 méterét. Ezzel összesítésben 10. lett az olimpián!

15:07 - 750-nél feljött a 3. helyre.

15:06 - 500-nál még mindig 4..

15:05 - 250 méter után Kopasz a negyedik.

15:03 - Hamarosan rajtol a következő "magyaros" futam Kopasz Bálinttal, férfi kajak egyes 1000 méter B-döntő.

15:00 - Felcsendül a magyar himnusz Szabó Gabriella és Kozák Danuta tiszteletére! Gratulálunk, lányok!!! Elképesztő, hogy Danuta mindezt betegen vitte véghez!

14:55 - Jön Szabó és Kozák eredményhirdetése. Az érmeket Schmitt Pál adja át bajnokainknak!

14:48 - A női kajak egyes 200 méterének olimpiai bajnoka az új-zélandi Lisa Carrington!

14:41 - Douchev-Janics Natasa megnyerte a női kajak egyes 200 méteres B-döntőjét, ezzel összesítésben a 9. helyen végzett.

14:37 - Papp Márk az olimpia honlapja szerint a 3. helyen áll a férfi 10 km-es nyílt vízi úszásban 2.5 km után, a hátránya 58.4 mp. A másodiknak 57.6.

14:25 - ARANYÉREM!!!! Szabó Gabriella és Kozák Danuta olimpiai bajnok! Szabó és Kozák körülbelül 10 centivel előzte meg a német kajakot!

14:24 - 250 méternél ha egy hajszállal is, de vezetnek Szabóék...

14:23 - Kajakos hölgyeink elstartoltak...

14:19 - Következik Szabó Gabriella és Kozák Danuta döntője a női kettes 500 méterén. Akár egy arany is lehet belőle...

14:16 - Friss és rossz hír: Vasbányait diszkvalifikálták a B-döntőt követően.

14:11 - Férfi kenu egyes 1000 méteren a német Sebastian Brendel az olimpiai bajnok!

14:04 - Beértek a kenusok: Vasbányai végül a 4. helyen zárta a futamot. Összesítésben a 12. lett.

14:03 - 500 méternél feljött a 3. helyre.

14:01 - Vasbányai 250 méter után a negyedik helyen áll.

13:55 - Hamarosan vízbe csobban Papp Márk a férfi 10 km-es nyílt vízi úszásban, illetve kezdődnek kajakosaink és kenusaink versenyei. Elsőként Vasbányai Henriknek szurkolhatunk a kenusok 1000 méteres B-döntőjében.