Remélhetõleg a vébé legrosszabb meccse volt az Egyiptom-Uruguay

2018.06.15. 15:56

Az A csoport második mérkõzésén nagyon sokáig nem esett gól, ráadásul szinte semmi izgalom nem történt az utolsó 10 perc eseményeit leszámítva.

Az előzetesen várthoz képest sokkal gyengébb meccset játszott egymással Egyiptom és Uruguay. Mohamed Szalah nem lépett pályára, a hajrában végül kicsikarta a győzelmet a dél-amerikai válogatott.

Az első félidőben lényegében semmi nem történt, Uruguay birtokolta többet a labdát, Egyiptomnak csak hevenyészett támadásokra futotta, míg az uruknak volt két lehetősége, Cavani lövését könnyen védte az egyiptomi kapus, míg Suárez nagy helyzetben hibázott.

A második játékrész valamivel jobb volt, Suárez rögtön a 46. percben kihagyott egy hatalmas helyzetet. Egyre nagyobb nyomást gyakorolt Uruguay ellenfelére, míg Egyiptom egy ideig még ki tudott alakítani veszélyt is, az utolsó 20-25 percre viszont teljesen beszorult.

Az utolsó 10 percre már komoly fölényben játszott Uruguay, több lehetőségük is volt. Cavani előbb egy szabadrúgást a kapufára bombázott, pár perccel később viszont egy szöglettel felérő szabadrúgást követően Jimenez a kapuba fejelt.

Bár hátravolt még ekkor öt perc hosszabbítás, ezzel lényegében eldőlt a meccs, a hosszabbításban Uruguay szinte végig birtokolta a labdát, 1–0-ra nyert ezzel a dél-amerikai válogatott.

Jimenez mellett a másik Atletico Madrid-játékos, Godín alakított nagyot, míg Suárez kifejezetten gyenge volt.

Ezzel az A csoportot Oroszország vezeti az első kör után, Uruguay szintén hárompontos, de a gólkülönbsége néggyel rosszabb. Egyiptom és Szaúd-Arábia nulla ponttal kiesésre áll.