Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Rémálommal riogatják az albánok Európát

Bertha László

2017.04.18. 12:28

Az EU számára rémálomszerû forgatókönyv készül, amennyiben nem engedi Albániának és a többi balkáni országnak azt, hogy a huszonnyolcakhoz csatlakozzanak, mondta el a Politicónak adott interjúja során Edi Rama albán miniszterelnök.
TIRANA, 12:28

Az EU számára rémálomszerű forgatókönyv készül, amennyiben nem engedi Albániát és a többi balkáni országot csatlakozni a huszonnyolcakhoz, mondta a Politicónak adott interjúja során Edi Rama albán miniszterelnök.

Albánia hivatalosan EU-tagjelölt ország, viszont a csatlakozási folyamatok gyakorlatilag állnak, mivel a jelenlegi tagok nem akarják tovább bővíteni (legalábbis nem a Balkánnal) az uniót. Rama szerint a Balkán könnyen „őrületté válhat”, hogyha az EU nem becsüli a szerepüket Európában.

Figyelmeztetett, ha az EU visszakozna a tárgyalásoktól, akkor az megbosszulná magát a kontinensen, ami szerinte „rémálom volna Európa számára”. Rama ezalatt valószínűleg a gazdasági helyzet miatti polgárháborúkat, illetve egyéb felkelések következményeit, valamint a bevándorlási válságot értette. Hozzátette még, hogy:

Ha nem látják, hogy a Balkánnak szüksége van Európára, és Európának szüksége van a Balkánra egy biztonságos Európa érdekében, akkor ez a teljes megértés vagy tisztánlátás hiányát jelenti. Hogyan lehetne az unió biztonságos, ha a Balkánon teljes a felfordulás?”

Az albán miniszterelnök szerint nonszensz, hogy Európában létezik egy szürke zóna, amiben az összes szereplő közül az EU-nak a legkisebb a befolyása, és ez megengedhetetlen a kontinens biztonságának szempontjából.

Rama tehát minden lehetőséget megragadva arra próbálja ösztönözni az Európai Uniót, hogy mihamarabb tag lehessen az országa, habár a balkáni helyzet valóban nem áll messze a Rama által lefestett képtől.

Kérdés, hogy megéri-e az EU-nak egy vagy akár több gazdaságilag meglehetősen instabil ország felvétele, mivel a 2004-es csatlakozások után is jelentős problémákkal találta szemben magát, hiszen sok egykori szocialista ország nyert tagfelvételt ekkor. Albánia mindemellett muzulmán többségű ország, így emiatt is kilógna a sorból.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére