hajrá, magyarok!

Pukki lett Dárdai Pál és a Hertha veszte az EL-ben!

2016. augusztus 4. 22:05

Egy hete Vedad Ibisevic góljával nyert a Hertha a Bröndby ellen, így 1–0-ás előnnyel utazhatott a visszavágóra a Hertha a dán csapat otthonába, ahol 17.500 néző buzdította a hazaiakat.

Nehéz éjszakája volt a Herthának Dániában, mivel a csapat buszát csütörtökön hajnalban a szálloda előtt kövekkel és ágakkal dobálták meg, ami azonban nagyobb gond volt, hogy aludni sem lehetett. Ismeretlenek jutottak be abba a hotelbe, ahol a német csapat megszállt és működésbe hozták a tűzjelzőt. Nem a Fair Play szellemében fogadták tehát a dánok a Herthát. A rendőrség mindkét ügyben nyomozást indított.

A meccs első 30 perce azonban ennek ellenére is jól alakult Dárdai Pál és csapata számára. Ugyan a 3. percben Teemu Pukki  jóvoltából vezetést szerezett a hazai csapat, de a 24 percben Marvin Plattenhardt egyenlített (1–1).

Azonban nem ez lett az állás a szünetben, mivel Pukki 10 perccel később megint betalált, vezetett a Bröndby, amelynek Bódog Tamás a másodedzője.

A második félidő elején kiderült, hogy valóban Pukki a Hertha végzete. A finn válogatottból számunkra jól ismert játékos az 52. percben újra eredményes volt. 3–1 után a Hertha Berlin mindet megpróbált, de csak három sárga lett a nagy igyekezet gyümölcse.

Európa-liga selejtező, 3. kör, visszavágók:

'Bröndby (dán) – Hertha Berlin (német) 3–1 (2–1)  Tj. a Bröndby 3–2-vel.

Korábbi érdekesebb eredmények:

• Midtjylland (dán)–VIDEOTON (magyar) 1–1 – h. u. (Novák 104., ill. Kovács I. 75.)
  • Továbbjutott: a Midtjylland, 2–1-es összesítéssel
  • HJK Helsinki (finn)–IFK Göteborg (svéd) 0–2
  • Tj.: a Göteborg 3–2-vel
  • Szpartak Moszkva (orosz)–AEK Larnaca (ciprusi) 0–1
  • Tj.: az AEK Larnaca 2–1-gyel
  • AIK Solna (svéd)–Panathinaikosz (görög) 0–2
  • Tj.: a Panathinaikosz kettős győzelemmel, 3–0-val
  • Az MTK-t kettős győzelemmel felülmúló azeri Qabala kiejtette a francia élvonalbeli Lille-t. Qabala (azeri)–Lille (francia) 1–0