A legszebb, amit egy ilyen mérkőzés után kitehetünk, a csoport állása:

Vége a mérkőzésnek! Hihetetlen, hogy az osztrákok megúszták kapott gól nélkül!

22 kapura lövés 3 osztrák ellenében. Beszédes adat.

Nani helyett Rafa Silva

87. perc: csere

Ilsanker helyett Wimmer az osztrákoknál.

86. perc

C Ronaldo gólt fejel! Rizzoli les címén nem adja meg. Helyes döntés! Tényleg az volt.

85. perc: csere

Sabitzer helyett Hinterser az osztrákoknál

83. perc: csere:

Gomes helyett Eder a portugáloknál.

Közben az osztrákok is feléledtek... Náluk a lélektani előny.

Ilyenkor szoktak összezuhanni a portugálok! Több góllal vezethetnének, 11-est hagynak ki és fogy az idő. Ezt általában rosszul bírják idegekkel.

78. perc: 11-es!!!

Guerreiro beadása után Hinteregger eltűntette Ronaldót az ötös vonalán, Rizzoli a büntetőpontra mutatott, az osztrák sárgát kapott... slusszpoén: Ronaldo kihagyja a büntetőt!!!

Az osztrák nagy sztárok betliznek: Alabát már lecserélték, Arnautovic semmit nem mutat, Fuchs a kiállítás szélén. Szerencséje, hogy Quaresmát levitte a portugál mester.

71. perc: csere

Quaresma le, J. Mário be a portugáloknál.

Nem tudom elképzelni, hogy ezen a mérkőzésen ne essen gól... Mondjuk azt sem, hogy azt az osztrákok lőjék.

65. perc: csere

Alaba helyett Schöpf az osztrákoknál... Csere után Ronaldo lő egy szabadrúgást 26 méterről, jobboldalról, de képtelen eltalálni a kaput. Gareth Bale megmutathatná neki, hogy kell rendesen szabadot lőni.

62. perc

Quaresma jobboldali beadását Almer C. Ronaldo feje elől húzza le.

55. perc

Újabb hatalmas Almer védés: C. Ronaldo próbálkozott egy hatalmas lökettel 24 méterről.

55 perc telt el és tovább tart a portugál nyomás... Alig telt el pát másodperc, Ronaldo fejjel is próbálkozott, de ezt a párharcot is Almer nyerte. A kapus tartja eddig meccsben az osztrákokat.

47. perc: sárga lap

Harnik kapta

46. perc

Ausztria kezdi a 2. játékrészt. Ilsanker lő 25 méterről, középről kapura, Rui Patricionak kapaszkodnia kellett a bal alsó felé süvítő labdáért. Szép lövés, szép védés.

Vége az első félidőnek! Az osztrákok megúszták kapott gól nélkül. Ha nyerni akarnak, akkor rendezni kell soraikat.

Az osztrákok a pontrúgásokban bízhatnak. Kihasználhatják jelentős magassági fölényüket.

41. perc

A megítélt szabadrúgást 6 méterre az alapvonaltól Alaba vállalta el, egyből kapura lőtt élesen, Vierinha mentett szorongatott helyzetben.

40. perc: sárga lap

Pepe kapja, Alabát vágta fel.

38. perc

C. Ronaldo erőtlenül lő kapura 13 méterről, nagy helyzetben. Almer véd. A mezőny legjobbja.

35 perc telt el és egyre jobban lóg a levegőben a portugál gól.

30 perc: sárga lap

Quaresma kapja mert túl erőszakos volt Prödllel szemben

Az osztrákok még annyit sem mutatnak ezen a mérkőzésem, mint ellenünk.

28. perc

Szögletet követően először Nani fejel a jobboldali kapufára, majd Moutinho tüzel 19 méterről, centikkel fölé.

A labdabirtoklás aránya: 61-39% a portugálok javára.

25 perc után 5-0 a szögletarány a portugálok javára. Quaresma eddig nem lövi be őket pontosan.

22. perc

Guerreiro egy kényszerítő után laposan ad be a baloldalról, C. Ronaldo 6 méterről alig továbbít mellé. A meccs eddigi legnagyobb helyzete. Szép támadás volt.

18. perc

Almer fejbe lőtte Kintereggert a 16-on belül, kis híján a saját kapujába pattant a labda

Portugália átvette az irányítást, beszorította ellenfelét.

12. perc

Nanit ugratta ki Ronaldo, betört a 16-on belülre, kecsegető helyzetből lőtt, Almer védett. A kipattanó után Vieirinha került helyzetbe, 22-ről tüzelt, Almer megint a helyén volt.

10 perc telt el és kiegyenlített a mérkőzés.

6. perc

Vieirinha lő 16-ről, de lövése felpattan, pont Nanihoz hullik le, aki a 11-es pontról pontatlanul fejel.

3. perc

Sabitzer beadását a védők csak nézik, Harnik viszont 5 méterről fejel, de nem tudja rendesen, mert egy picit magas a labda. Centiken múlott.

2. perc

Quaresma baloldali csavarását Almer nyújtózva üti szögletre.

1. perc

Portugália indítja útjára a labdát. A portugálok bordó mezben, az osztrákok fehérben.

Üdvözlöm olvasóinkat!

Hamarosan kezdődik az F-csoport másik mérkőzése a 2. fordulóban. Az elsőn Magyarország döntetlent játszott Izlanddal, amivel óriási esély van, hogy a legjobb 16 közé kerüljön.