Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Portik 2011-ben arról mesélt, hogy Gyárfás Tamás a "baloldal miniszterelnöke"

Horváth József György

2016.09.20. 20:38

A maffiavezért 2011 nyarán tanúként akarták meghallgatni Fenyõ János médiacézár meggyilkolásával kapcsolatban a Nemzeti Nyomozó Iroda munkatársai. A rettegett alvilági vállalkozó azonban megtagadta a vallomást. Helyette jegyzõkönyvön kívül kezdett el beszélni saját szerepérõl, a 90-es években elkövetett emberölésekrõl, alvilági haragosairól, volt rendõrökrõl, valamint az egykori médiavállalkozóhoz, Gyárfás Tamáshoz fûzõdõ viszonyáról - írja a Pesti Srácok.

Nemsokára másodfokú ítéletet hirdet a magyar maffiaháború legvéresebb gyilkosságait magába foglaló büntetőperben a Fővárosi Ítélőtábla. Ezek közé tartozik egy ferencvárosi strici, Domák Ferenc „Cinóber” hidegvérű kivégzése, az egész országot megrázó Aranykéz utcai robbantás, valamint az ismert médiavállalkozó, Fenyő János lelövése is. Mindhárom merénylet elkövetésével a szlovák és a magyar alvilág hírhedt bérgyilkosát, Jozef Rohácot vádolják. A négy áldozat halálával végződő leszámolás és a médiamágnás 1998-as megölése ügyében nem jogerősen a törvényszék ki is mondta a szlovák férfi bűnösségét.

Előbbi ügyben a bíróság igazoltnak látta, hogy Portik Tamás volt Rohác megbízója, utóbbiban ugyanakkor kétséget kizáróan nem bizonyítható a megrendelő személye.

A bíróság által ismertetett jegyzőkönyvek tanúsága szerint Jozef Rohác meggyanúsítása után a Fenyő-ügyben rengeteg tanút, ismert közéleti személyiségeket, politikusokat, valamint a magyar alvilág több ismert tagját is meghallgatták.

Portik Tamást jegyzőkönyvön kívül faggatták

Rendőri jelentések szólnak arról is, hogy az Energol Rt. egykori marketingigazgatója, az alvilági leszámolások kulcsfigurájának tartott, a Prisztás-gyilkosság miatt jogerősen tizenöt, az Aranykéz utcai robbantás miatt első fokon tizenhárom évre ítélt Portik Tamás is ismerhette a szlovák bérgyilkost. A PestiSrácok.hu által megszerzett nyomozati iratokban ennek ellenére nincs nyoma annak, hogy Portikot meghallgatták volna a médiacézár meggyilkolásával összefüggésben. Az akkor még szabadlábon lévő Portik a rendőröknek kerek-perec kijelentette, hogy megtagadja a vallomástételt és nem segíti a hatóságok munkáját. Az Energol-vezért 2011. július 11-ére idézték a Nemzeti Nyomozó Irodába, és a  PestiSrácok.hu által megismert, Portik kihallgatása után készült jelentésben rögzítették, hogy Portik jegyzőkönyvön kívül arról panaszkodott, hogy azért tagadja meg a vallomást, mert a Fenyő-ügyben „majdnem minden érintettnek politikai és magas rangú rendőri kapcsolatai vannak” ,és a „fejére koppintanának”, ha ezekről beszélne. A maffiózó ezzel összefüggésben megemlítette azt is, hogy pontosan tudja, Mercedes gépkocsijába „GPS jeladót, valamint a kocsi fejtámlájába lehallgató berendezést szereltek be”.

Portik később kérdés nélkül közölte kihallgatójával: „neki is van olyan kapcsolata”, aki annak idején időben értesítette arról, hogy még az olajügyek miatt ellene 1997-ben kiadott elfogatóparancs előtt hagyja el az országot.

Portik egyedüliként úszta meg az Energol Rt. vezetői és tulajdonosai ellen milliárdos adócsalás és más bűncselekmények gyanújával indított, később nevetség tárgyává váló büntetőeljárást.
 Pikáns dolgokat mondott Portik

Portikot jegyzőkönyvön kívül a Margit utcai gyilkosság vonatkozásában arról kérdezték, hogy milyen kapcsolatban áll Fenyő János legnagyobb üzleti riválisával, az úszószövetség jelenlegi elnökével, Gyárfás Tamással, akit sokáig az emberölés első számú gyanúsítottjaként tartottak számon a nyomozók.

Gyárfásnak százmilliárdos vagyona van, ő a baloldal miniszterelnöke."

Az olajmaffiózó a Nap TV korábbi tulajdonosáról – állítása szerint – azért nem akart nyilatkozni kihallgatójának, mert szerinte a volt médiavállalkozónak „százmilliárdokban mérhető vagyona van, így nagyon befolyásos ember”. A maffiózó emellett a „baloldal miniszterelnökeként” jellemezte az úszóelnököt, utalva nyilván Gyárfás korábbi kiváló MSZP-s kapcsolataira, valamint arra, hogy az általa fémjelzett Nap-kelte című televíziós műsor csaknem két évtizeden keresztül, 2009-es megszűnéséig a mindenkori baloldali kormányok kiszolgálója volt.

Noha Portik a Gyárfással kapcsolatos kérdésekre is megtagadta a választ, az már az energolost kihallgató nyomozó számára sem lehetett kérdés, hogy ismerik egymást, hiszen a rendőrség évek óta tisztában volt azzal, hogy a producer egy nagy értékű hegyvidéki ingatlant cserélt el Portik Tamás élettársával, még 2004-ben. Arról nem is beszélve, hogy egy védett tanú a Nemzeti Nyomozó Iroda munkatársainak jegyzőkönyvbe mondta, hogy Gyárfás Tamás jelen volt azon a találkozón a Portik által fémjelzett Művészinas étteremben, amikor az Energol-vezér kimondta Fenyő János halálos ítéletét.

Ennek előzménye, hogy a védett tanú szerint Portik médiabefolyást kívánt szerezni Fenyő segítségével, de amikor a médiacézár tudomására jutott, hogy Gyárfás is benne van az üzletben, felrúgta a megállapodást. A tanúvallomás szerint, amikor Portik ezt megtudta, őrjöngeni kezdett és kijelentette, hogy „hazavágja” Fenyőt, amire Gyárfás Tamás úgy felelt, hogy „Tomikám, ezzel nekem is nagy szívességet tennél”, „különben is, megérdemli, hogy megdögöljön”.

(Pesti Srácok)

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére