Négygólos vezetés után magyar pólós döntetlen a világ- és Európa-bajnok Szerbia ellen!

2016.08.06. 15:22

13-13-as döntetlent játszott Szerbiával a magyar férfi vízilabda-válogatott, Rióban, a csapat első csoportmeccsén. A magyar válogatott 10-6-ra is vezetett, de Filipovics az utolsó 10 másodpercen belül egyenlített.

• FÉRFI VÍZILABDA
  • CSOPORTKÖR, 1. FORDULÓ

A-CSOPORT

Szerbia–Magyarország 13–13 (3–5, 3–4, 3–2, 4–2)

• Maria Lenk Uszoda, 350 néző, v.: Alexandrescu (román), Koryzna (lengyel)
  • gólszerzők: Filipovic 4, Cuk, Nikic 2-2, Randelovic, S. Mitrovic, Pijetlovic, Mandic, Jaksic, illetve Hosnyánszky 3, Vámos, Varga Dé. 2-2, Szivós, Erdélyi, Varga Dá., Manhercz, Zalánki, Kis G. 1-1

Benedek Tibor együttese egészen az utolsó pillanatig vezetett a rendkívül látványos, és gólokban gazdag mérkőzésen. A szerbek a harmadik negyedtől pörögtek fel, addig a magyar csapat játszott jobban, de szerencsére az utolsó két negyedben is esett 4 magyar gól, tehát Szerbia nem tudott hengerelni, csupán egyenlíteni.

Filipovics negyedik gólja 7 másodperccel a vége előtt esett, de előtte akár el is dönthette volna a meccset a magyar-válogatott. Volt támadásunk a kétgólos különbségért.

A magyar válogatott két nap múlva az ausztrálokkal, majd a görögökkel, a japánokkal, végül augusztus 14-én a házigazda brazilokkal játszik a csoportban, melyből az első négy helyezett jut a negyeddöntőbe.

Benedek Tibor a meccs után az M4Sportnak elmondta:

Nagyon büszke voltam arra, ahogy a csapat elkezdett játszani. Ez már az a csapat amelyik olimpiát tud nyerni. Az ausztrálok és a görögök ellen is nagyon nehéz lesz. Ezt a harcosságot kell fenntartani, hogy az első fontos meccsen,  a negyeddöntőben győzni tudjunk. Ez egy olimpia, itt nincs könnyű meccs! A brazilok és a japánok ellen is nehéz lesz. Taktikázni tehát nem lehet, de azt gondolom, hogy még van bennünk tartalék. Az első igazán fontos meccsünkön, az egyenes kieséses szakaszban, ott kell jól játszanunk.

"A harmadik negyed elején talán kicsit megnyugodtunk, amikor Hosnyánszky lövését belepkézte a szerbek cserekapusa, ezért ezután túl könnyűeket lőttünk a kezéhez és kihagytunk két emberelőnyt is. Ennek ellenére így is tudtunk újítani" - mondta Benedek Tibor.

Nagy Viktorról szólva a szövetségi kapitány hangsúlyozta, nincs szó sérülésről, a kapusnak mindössze begörcsölt a combja, ezért kellett az utolsó pillanatokra lecserélni.