Pokolian nehéz dolguk lesz nõi vízilabdázóinknak!

2016.08.13. 19:17

Ötgólos vereség az Egyesült Államok csapatától, így a magyar női vízilabda-válogatott nagyon nehéz ágra került a női vízilabda tornán.

• A B csoport 3. fordulójában:
  • Magyarország–Egyesült Államok 6–11 (2–2, 1–5, 1–1, 2–3)
  • gólszerzők: Szűcs 2, Czigány, Keszthelyi, Takács, Bujka 1-1 illetve Maggie Steffens 4,  Musselman 3, Mathewson 2, Gilchrist,  Neushul 1-1

A találkozó a 2. negyedben dőlt el, amikor a magyar védelmet könnyedén lőtte át az amerikai csapat. Akkor nem állt össze a védekezésünk, de

volt egy olyan olvasata is a meccsnek, mely szerint, ha az amerikaiak begyorsítottak, akkor nem nagyon tudtunk mit kezdeni az ellenféllel.

Előtte és utána nagyjából partiban volt a két válogatott, de ez a megközelítés nem feltétlenül szerencsés, mert ki tudja, ha szorosabb, hogy játszanak az amerikaiak.

Ami tény: a magyar női vízilabda-válogatott a negyedöntőben Ausztráliával harcolhat, és ha továbbjut, akkor újra az amerikaiak ellen kell pólóznia. Pokolian nehéz ág. Aki ezen végigmegy, az könnyedén aranyérmes lehet.

Amerikai góllal indult a találkozó, de gyorsan jött a magyar egyenlítés, Szűcs Gabriella lövése az amerikaiak világklasszis kapusának, Asleigh Johnsonnak a hóna alatt talált utat a hálóba. Nem sokat kellett várni a rivális újabb találatára, Kasó Orsolyát könnyedén ejtette át Maggie Steffens, az amerikaiak kapitánya. A magyarok tapadtak ellenfelükre, Bujka Barbara centerben verte meg emberét és húzta a labdát a kapuba (2–2). Az amerikaiak erejét jól mutatta, hogy Adam Krikorian szövetségi kapitány szinte teljes sort is cserélhetett.

A második negyedben ismét az amerikaiak szereztek vezetést, de Czigány Dóra egy szép pattintott lövéssel válaszolt. A világbajnok –amely talán kissé a bírók támogatását is élvezte – két emberelőnyt váltott gyorsan gólra, majd Kaleigh Gilchrist "pókhálózta ki" a jobb felsőt (6–3). A hetedik amerikai találatot követően Bíró Attila időt kért, hogy kissé rendet tegyen a fejekben.

A harmadik felvonás Antal Dóra szép szélről bepattintott találatával indult, majd mindkét oldalon számos helyzet maradt ki, végül Steffens a játékrész végén emberelőnyből volt eredményes (8–4).

A negyedik negyed elején Keszthelyi Rita szerzett gólt egy megúszás végén, majd Szűcs Gabriella talált be kiszorított helyzetből, kettőre csökkentve ezzel a különbséget (8–6). Az amerikaiak azonban egy pillanat alatt "kapcsoltak" és egy remek húzásgóllal ismét elléptek, sőt, ötméteresből újra "lőtávolon" kívülre kerültek (10–6). A tengerentúliak lendülete nem tört meg, Courtney Mathewson a kapu jobb felső sarkába talált be(11–6), ezzel a végeredményt is beállította.