Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Poénkodók miatt csúszott a Széll Kálmán tér

888.hu

2016.06.19. 14:28

Ki akarta fogni a szelet Tarlós István fõpolgármester a Széll Kálmán téri felújítás ellendrukkereinek a vitorlájából. Ezért volt egy hónap különbség a felújított tér használatba vétele és hivatalos átadása között. A politikus nem akarta, hogy megismétlõdjön, ami a Várkertbazárral történt.

Nem véletlenül várt Tarlós István főpolgármester a felújított Széll Kálmán tér átadásával, nem akart ugyanis lehetőséget adni a beruházás ellendrukkereinek – erről beszélt a politikus a Kossuth Rádióban. Mint mondta, el akarta kerülni, hogy hasonló történjen, mint a Várbazár esetében, amikor a bírálók egy nagyon hasznos és látványos beruházás értékét igyekeztek csökkenteni, azzal, hogy hibákat találnak, hogy több átadás van, amin aztán „poénkodni” lehet.

Tarlós szerint most nehezebb lesz a kritikusok dolga

Tarlós István szerint a Széll Kálmán téren is volt hiányosság, javítanivaló, érdemes volt tehát várni. Szerinte biztos, hogy most is lesznek negatív hangok, „hiszen vannak emberek, akik nem boldogok másképp, csak akkor, ha valami negatívumot bele tudnak gyötörni”. Ez azonban most már sokkal nehezebb lesz – tette hozzá.

A politikus június 17-én pénteken adta át hivatalosan a tizennégy hónap alatt felújított Széll Kálmán teret és a budai fonódó villamoshálózatot. Buda legforgalmasabb csomópontját azonban már előbb átadták a forgalomnak, a rekonstrukció május 10-én fejeződött be. A budai fonódó villamoshálózat március 14-én vált teljessé. A BKK közlése szerint a teret mintegy 5,3 milliárd forintnyi fővárosi, kormányzati és uniós forrásból újították fel.

26 milliárdot sikerült visszaszerezni a 4-es metróra költött pénzből

Tarlós István arról is beszélt, hogy a 4-es metró a főváros számára előnytelen szerződéseinek újratárgyalásával visszaszerzett pénz egy részét az államnak kell visszaadni. A kormány nettó 67 milliárd forintot a még 2010 előtt kötött szerződésekből származó veszteségek pótlására, a jelenlegi városvezetés pedig mostanáig 26,6 milliárd forintot szerzett vissza. Ezt a fejlesztési pénzt tehát az állam megkaphatja.

(MTI)

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére