Õrült hajrával nyert Babos a US Openen

888.hu

2016.08.30. 21:38

Vert helyzetből, döntő játszma 0—4-ről fordítva nyert és jutott be a második fordulóba a 31. helyen kiemelt Babos Tímea az amerikai nyílt teniszbajnokságon.

A 23 éves magyar a 128 között a selejtezőből érkezett osztrák Barbara Haasszal találkozott, aki 141. a világranglistán, miközben a WTA-rangsorban Babos a 34. helyen állt a torna előtt.

• US OPEN (46 303 400 USD összdíjazás, kemény pálya)
  • NÕI EGYES, 1. FORDULÓ
  • Babos Tímea (31.)-Barbara Haas (osztrák) 5:7, 6:3, 7:5
Sokat elárul a meccsről, hogy 2 óra 43 percig tartott a selejtezőből főtáblára jutó osztrák lány elleni mérkőzés, tehát valóban nagyon nehézre sikerült Babos bemutatkozása a US Openen.

Timi először kiemelt egyesben egy Grand Slam-versenyen, így elvileg kedvezőbb a sorsolása. Most kiderült, egy nagy tornán nincs könnyű ellenfél.

A 23 éves magyar játékos jól kezdett, gyorsan elvette ellenfele adogatójátékát, majd 2:0, 40—15-re is vezetett. A selejtezőből érkezett Haas azonban nem hagyta magát, váratlanul brékelt, de még utána is jól ment a játék Babosnak, azonban 5:2-es állásnál váratlan fordulat következett be.

A világranglista 141. helyén álló Haas ugyanis sorozatban öt (!) gémet nyert, először 15-re, majd 40-re brékelt. A végén pedig az osztrák játékos 40—15 után a harmadik szettlabdáját értékesítette.

61 percig tartott az első játszma, de utána Babos a 47 perces második szettben már sokkal jobban figyelt a fontos pillanatokban. Jelzi ezt, hogy az utolsó két adogatójátékot egyaránt nullára nyerte a US Open 31. kiemeltje.

De ez sem segített. A döntő játszma elején Haas meglepően gyorsan elhúzott 2—0-ra, sőt hatalmas csatában nyerte a következő két gémet is. Úgy tűnt, a magyar játékos idén sem jut tovább egyesben az első fordulóból.

Babos azonban megmutatta, hogy mitől megy idén nagyon jól neki a tenisz: amikor kell, akkor tud koncentrálni!  A következő négy gémben, 0:4 után mindössze egy labdamenetet veszített, fogadóként mindkétszer nullára vette el az osztrák adogatását, így sikerült az egyenlítés (4:4)!

Ezután Haas még hozta adogatását, de Timi is, majd utána elvette ellenfele szervajátékát, így pályafutása során először jutott egyesben a legjobb 64 közé a US Openen a magyar lány.

Nagyon-nagyon örülök, hogy valahogy sikerült nyernem és kiküzdenem ezt a meccset. Nagyon nehéz volt, hiszen az első játszmát 5:2-ről veszítettem el, a döntő szettben pedig 0:4 is volt... Ez nagy "fejjáték" volt. Persze voltak olyan dolgok, amelyek picit ellenem szóltak. Hiszen itt még sohasem nyertem egyesben meccset, most viszont kiemeltként olyan ellenfelem volt, akit le kellett győznöm. Ez nyomást jelentett, de mellettem szólt, hogy mégiscsak én vagyok a kiemelt, aki a 34. helyen áll. Ez a tudat pedig átsegített a holtpontokon. Remélem, hogy a következő meccsemen már jobb leszek."

— mondta el Babos.

Timi következő összecsapásán a világranglista 165. helyén álló holland Richel Hogenkamppal találkozik.  Nincs könnyű ellenfél, ahogy az első meccsén is látszott, de azért a következő akadályt is venni kellene. Amennyiben így lesz, akkor Babos a legjobb 30 között lesz a US Open után a világranglistán.

Kedden egyébként sorsoltak vegyes párosban is: Timi és az amerikai Eric Butorac ellenfele az Emina Bektas — Evan King (amerikai) duó lesz.