Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Orbánnal ért egyet az ausztrál migránspolitika ötletgazdája

Bokor Gábor

2017.01.06. 23:28

A szigorú ausztrál bevándorlási politika ötletgazdája szerint mindössze politikai akarat kérdése a migránsáradat megállítása Európában. Jim Molan úgy véli, Európának az ausztrál módszert kellene követnie és visszafordítani a kontinensre érkezõ hajókat. Amióta ezt bevezették Ausztráliában, megszûnt az illegális bevándorlás.
CANBERRA, 23:28

A szigorú ausztrál bevándorlási politika ötletgazdája szerint mindössze politikai akarat kérdése a migránsáradat megállítása Európában. Jim Molan úgy véli, Európának az ausztrál módszert kellene követnie és visszafordítani a kontinensre érkező hajókat. Amióta ezt bevezették Ausztráliában, megszűnt az illegális bevándorlás.

Három és fél évvel ezelőtt Tony Abbott ausztrál miniszterelnök kormánya megelégelte, hogy az ázsiai régióból számolatlanul érkeznek az illegális bevándorlók a szigetországba. 2013 őszén emiatt bevezettek több, rendkívül szigorú intézkedést. A kormány a katonaság hatáskörébe helyezte a hajóval érkező menedékkérőkkel szembeni eljárást. Ez azt jelenti, hogy nem engedik partra szállni a migránsokat, hanem visszafordítják őket. Emiatt pedig az illegális bevándorlók végleg feladták azt, hogy Ausztráliába menjenek.

A tervezetet a 66 éves nyugalmazott vezérőrnagy, Jim Molan találta ki. Az iraki veterán a Politiconak adott nyilatkozatban elmondta, hogy az európai migránsválság nem elkerülhetetlen és az, hogy Ausztrália sikeresen kezelte a kérdést, a kormányzati eltökéltségnek volt köszönhető.

Sokkal nagyobb segítséget nyújtunk, ha Jordániában, Libanonban vagy Törökországban támogatjuk ezeket az embereket, mintsem, hogy hagyjuk őket Európába jönni"

– vélekedett Molan.

Európa ráadásul sokkal jobb helyzetben van, mint Ausztrália, ugyanis a szigetországnak 60 ezer kilométernyi partvonalat kell védelmeznie, ami nem sokkal kevesebb, mint az európai, viszont ezt jóval kisebb tengeri flottával tudja csak felügyelni.

Három részre kell bontani az ausztrál-rendszert. Amennyiben a partiőrség talál egy migránsokkal teli hajót, ám az olyan állapotban van, hogy képtelen egyedül megtenni a visszafelé vezető utat, akkor a haditengerészet egyik speciális hajójával szállítják vissza kiindulópontjukra a migránsokat. 

Amennyiben valahogy sikeresen elkecmeregnek az illegális bevándorlók a szárazföldig, akkor átszállítják őket a Karácsony-szigetre, ahol az menekültügyi eljárást végzik, innen kerülnek át Nauru, Pápua Új-Guinea vagy Manus szigetének egyik befogadó állomására. Természetesen ezeknek a szigeteknek rengeteg pénzt fizet Ausztrália, hogy ott lehessen a menekülttábor. Jogvédők többször bírálták az ottani állapotokat és a humanitárius viszonyok miatt az utóbbi állomást a tervek szerint be is fogják zárni.

A harmadik pillér szerint, amennyiben valaki megkapja a menekültstátuszt, akkor sem léphet be a szigetországba, ugyanis az ausztrál kormányzat számos környékbeli országgal egyezséget kötött, hogy azok ellássák a migránsokat.

Azáltal, hogy megállítottuk a hajókat, képesek vagyunk több, valóban fenyegetett helyzetben lévő menekültet befogadni, hiszen a kérelmezők sorsáról Ausztrália dönt, nem pedig az embercsempészek"

– fogalmazott korábban Tony Abbott ausztrál miniszterelnök.

Jim Molan szerint, amíg 2008 és 2013 között több, mint 1100 migráns fulladt vízbe az ausztrál partoknál, addig azóta egyetlen embercsempész hajó sem tudott kikötni Ausztráliában és egy menekült sem lelte halálát.

Az ausztrál menekültpolitika eszköztárának alkalmazásával csökkenne a terrorkockázat is az európai kontinensen"

– vélekedett a szakértő, aki szerint Nizza, Párizs és Brüsszel példája mutatja a migráció és a terrorizmus közötti kapcsolatot.

(Politico, Magyar Idők

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére