Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Orbán: ha megtámadják Magyarországot, a miniszterelnöknek oda kell mennie

Bertha László

2017.04.28. 09:28

Az eddigi tapasztalatok alapján Orbán Viktor elhúzódó vitára számít, de azt is leszögezte, hogy Magyarország nem a balhés és vitatkozó országok közé tartozik.

A miniszterelnök a Kossuth Rádió 180 perc című műsorában elmondta, hogy Brüsszelben politikai természetű vita volt, ezt követi majd egy jogi természetű az Európai Bizottsággal. Az eddigi tapasztalatok alapján Orbán Viktor elhúzódó vitára számít, de azt is leszögezte, hogy Magyarország nem a „balhés és vitatkozó országok” közé tartozik. Németországnak több mint 50, Magyarországnak több mint 20 vitája van a testülettel.

Orbán Viktor elmondta, hogy az Európai Bizottság, Soros György és a nem kormányzati szervezetek (NGO-k) támadás alá vették a magyar migránsszabályozást, azt akarják ugyanis, hogy Magyarország bontsa le a kerítést, változtasson a jogi előírásokon, engedje be az illegális migránsokat. Könnyen lehet, hogy az ügyben Brüsszel kötelezettségszegési eljárást indít majd – tette hozzá a kormányfő.

A miniszterelnök a rádióinterjúban felidézte, hogy Soros migrációs programja szerint minden évben be kell szállítani az Európai Unióba egymillió migránst, aminek finanszírozásához szívesen ad kölcsön. Ezért a hálózata azon dolgozik, hogy nemzetközi nyomással rákényszerítse Magyarországot a bevándorlók be-, illetve átengedésére.

Ez az, amit Soros György pénzügyi spekulánsból Soros György bevándorláspárti európai politikust csinált”

– jelentette ki Orbán.

Arra is kitért, hogy a két bangladesi migráns ügye – ami miatt elmarasztalta Magyarországot a strasbourgi bíróság – megmutatta, hogy felépítettek egy rendszert, amelynek következtében rendszeresen megcsapolnák a magyar büdzsét. A bangladesiek esetében az történt, hogy „egy Soros által finanszírozott szervezet beperelte Magyarországot”, „az eljárásban a szakértői véleményt egy másik Soros-szervezet adta, majd a bíróságon az ítéletet egy Soros-egyetemen oktató bíró vezetésével hozta meg egy bírói tanács”.

A miniszterelnök ezt úgy kommentálta, hogy „be vagyunk kerítve”, és ha ez így megy tovább, akkor tízezerszám fognak bennünket „megskalpolni”, „el akarják venni a magyarok pénzét”. A magyar kormány ezért is akarja, hogy külön jogi szabályozás jöjjön létre az NGO-kra, amelyek ezeket a tevékenységeket végzik, „tudni akarjuk, kitől kapják a pénzt” külföldről, ellenkező esetben nem lehet megvédeni az országot velük szemben – közölte.

A 155 kilométeres kerítésrendszer – amelyet pénteken adnak át – bármilyen embertömeg feltartóztatására alkalmas, gyakorlatilag nem lehet áthatolni rajta – jelentette ki a miniszterelnök, aki szerint a balkáni útvonal felől fenyegető népvándorlási nyomás velünk fog élni.

A Soros-egyetem ügyében Orbán Viktor arról beszélt, hogy az egyetem ügyei átláthatatlanok, jogi zűrzavar van. A kormány viszont átlátható helyzetet akar.
 

Orbán ugyanakkor kiemelte, hogy a kötelezettségszegési eljárást indító EB szerint sem az oktatás szabadságáról, hanem pénzügyi kérdésekről van szó, arról, milyen pénzügyi feltételekkel lehet szolgáltatásokat nyújtani Magyarországon. A kormány áll a tárgyalások elébe, ennek kapcsán a miniszterelnök megjegyezte, hogy a kabinet szerint összhangban van a felsőoktatási törvény az EU szabályaival, de „ha a bizottság ezt másképp látja, megfontoljuk”.

Soros György brüsszeli látogatásával kapcsolatban Orbán Viktor úgy fogalmazott, hogy megdöbbentőnek tartja, hogy az EU vezetői egy pénzügyi spekulánst ilyen ajnározásban, kitüntetésben, megdicsőítésben részesítenek.

Arra a kérdésre nemmel válaszolt, hogy nem merült-e fel, hogy találkozik Brüsszelben Sorossal. Azt is mondta Soros Györgyről, hogy Magyarországon azért vált sok rossz dolog megtestesítőjévé, mert kétszer is megtámadta a pénzügyi rendszert: 1994-ben meg akarta szerezni az OTP-t, de Horn Gyula akkori miniszterelnök „sarkára állva” az SZDSZ-szel szemben megállította őt, valamint a devizahitelek idején is spekuláltak magyar pénzintézetek és a forint ellen.

Emellett több más nemzeti valutát is megtámadott, ráadásul az eurónak mindig is ellenfele volt – jegyezte meg a kormányfő, hangsúlyozva, hogy az unió „élesen szemben áll azzal a kaszinókapitalizmussal”, hogy valaki más pénze ellen spekuláljon, és azon gazdagodjon meg, hogy mást tönkretesz.

A munkából élő emberek költségvetése

A miniszterelnök az interjúban a munkából élő emberek költségvetésének nevezte a 2018-as büdzsét, amelynek javaslatát jövő kedden terjesztik a parlament elé. A fő intézkedések közül kiemelte a minimálbér és a szakmunkás-minimálbér emelésének folytatását, a két gyermek után járó családi adókedvezmény mértékének növelését, továbbá az éttermi szolgáltatások, az internet és a halhús áfájának 5 százalékra csökkentését.

A munkát terhelő adók is csökkennek, és „a teljes foglalkoztatottságot meg fogjuk közelíteni” – mondta, hozzátéve, hogy a korábban meghirdetett életpályamodelleket ugyancsak végigviszik. Fontosnak nevezte, hogy a korábbiaknál sokkal többet fognak költeni a magyarok biztonságának garantálására.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére