Nyert a Videoton a BL-selejtezõn

2018.08.01. 22:10

A Vidi FC, alias Videoton legyõzte a Bajnokok Ligája selejtezõjének második fordulójában a Ludogorecet.

A nagy csatában velünk volt a magyarok Istene, a bolgár csapatból ugyanis kiállították Virgil Misidjant a 39. percben. A játékosnak ez volt a második sárgája, ezt egy műesés miatt gyűjtötte be.

A Vidi az emberelőnyt végül hamar gólra tudta váltani, Anel Hadzic a 45. percben betalált, tehát még az első félidőben. Egy támadás után a beadott labdába többen is beleértek egymás után, végül Hadzic felé pattant a labda, aki befejelte. A bolgár kapus már csak a gólvonal mögül tudta kikanalazni.

Innen már nem is változott az eredmény, Vidi FC–Ludogorec 1–0. Mivel idegenben gól nélküli döntetlen volt az eredmény, ezért a magyar csapat jutott tovább.

A magyar csapat a következő körben az FC Malmövel csaphat össze.

A svéd csapat az idegenbeli 1–0-s sikere után saját közönsége előtt 1–1-es döntetlent játszott a Kolozsvár együttesével, amelyben Lang Ádám nem kapott lehetőséget.

A kazah Asztana a hazai 2–1-es előnyét megőrizte a dán Midtjylland vendégeként elért szerdai gól nélküli döntetlennel. Az első mérkőzés mindkét kazah gólját Kleinheisler László szerezte, akit ezúttal a ráadás perceiben cseréltek le. A hazaiaknál nem lépett pályára Korcsmár Zsolt.