Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Nincs szükség az USA részvételére az ukrán béketárgyalásokon

Kékes Viki

2017.02.19. 13:28

A német külügyminiszter szerint nincs szükség az USA részvételére az ukrán békefolyamatról szóló tárgyalásokon.
MÜNCHEN, 13:28

A német külügyminiszter szerint nincs szükség az USA részvételére az ukrán békefolyamatról szóló tárgyalásokon. A folyamatról jelenleg négyoldalú miniszteri találkozókon egyeztet egymással az ukrán, az orosz, a német és a francia külügyminiszter – írja az RT.

A német külügyminiszter a "normandiai négyek" találkozóját követően azt mondta:

szoros kapcsolatban kell maradnunk az Egyesült Államokkal, de a részvételük szükségtelen - ezt a (normandiai) formátumot kell fenntartanunk."

Sigmar Gabriel hozzátette, hogy egyeztetett amerikai kollégájával, aki egyetértett ezzel.

Korábban felmerült, hogy kibővítik a négyoldalú egyeztetéseket a kelet-ukrajnai békefolyamatról más országokkal – elsősorban az Egyesült Államokkal. Legutóbb a korábbi ukrán elnök, Leonyid Kravchuk mondta, hogy a "normandiai négyek" formátumát magasabb szintre kell emelni az USA részvételével. Vlagyimir Putyin pedig a közelmúltban azt nyilatkozta, hogy Oroszország nem ellenzi más országok, így az Amerikai Egyesült Államok felvételét.

A négy külügyminiszter szombaton a kelet-ukrajnai erőszak megfékezéséről tárgyalt. A felek megegyeztek abban, hogy befolyásukat arra használják fel, hogy újabb tűzszünetet vezessenek be és tegyék lehetővé a nehézfegyverek kivonását a térségből.

A cél, hogy február 20-án tűzszünet lépjen életbe, és elkezdődjön a nehézfegyverek kivonása térségből, méghozzá az Európai Biztonsági- és Együttműködési Szervezet ellenőrzése mellett"

– nyilatkozta Gabriel.

A német külügyminiszter azt is elmondta, hogy a normandiai négyek hamarosan ismét találkoznak, hogy elkezdjék előkészíteni a politikai rendezési folyamatot is:

néhány héten belül újra találkozunk, hogy megkezdjük a politikai rendezési folyamat előkészítését is. Ez lesz a legnehezebb feladat. De ez nem kezdhető meg a tűzszünet és a nehézfegyverek kivonása nélkül."

Szergej Lavrov elmondta, hogy Oroszország aktívan támogatja a fegyverszünet azonnali bevezetését:

aktívan támogattuk a döntést és kifejeztük abbéli meggyőződésünket is, hogy a kudarc nem megengedhető."

Az ukrán külügyminiszter viszont azt nyilatkozta, hogy "egyáltalán nem boldog" a szombati megbeszélésektől és hiányolja az "érdemi eredményeket." A francia külügyminiszter szerint a találkozó rávilágított arra a tényre, hogy a minszki tűzszüneti megállapodás az egyetlen módja annak, hogy béke legyen Ukrajnában.

A Minszkben 2015 februárjában kötött megállapodás a fegyvernyugvás mellett arról is rendelkezik, hogy ki kell vonni a nehézfegyverzetet a válságövezet úgynevezett ütközőzónájából, és regionális választásokat kell tartani. A megállapodás végrehajtása akadozik, a harcok újra és újra kiújulnak.

 

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére