Nikolicsék Lisszabonban is kikaptak

888.hu

2016.09.27. 23:11

A labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójában Nikolics Nemanja már a Legia Varsó kezdőcsapatában futott ki a Sporting ellen az Alvalade Stadion gyepére, de ő sem tudta megakadályozni a portugálok 2–0-ás győzelmét.

A hazaiak végig uralták az első félidőt. Először Bryan Ruiz talált be a 28. percben, aztán Bas Dost is megrezegtette a varsóiak hálóját. A második játékrészben jelentősen visszavett az tempóból a Sporting, a mérkőzés csak csordogált, a Legia képtelen volt veszélyt teremteni a kapu előtt. Nikolics csak őrlődött a védők között, a 60. percben le is cserélték.

A nap legnagyobb rangadóját Dortmundban rendezték, ahol a Borussia a Real Madridot fogadta. Az összecsapás 17. percében a spanyolok szereztek vezetést, Cristiano Ronaldo a walesi Bale passzát váltotta gólra. A hazaiak még szünet előtt egyenlítettek ügyeletes gólvágójuknak, Aubameyangnak köszönhetően.

A 68. percben Varane révén újra a királyiak kerültek előnybe, de a hajrában ismét egalizált a Dortmund André Schürrle közeli bombája által.

Bajnokok Ligája:

Csoportkör, második forduló, keddi játéknap:

Borussia Dortmund (német) – Real Madrid (spanyol) 2–2 (1–1) G: Aubameyang, Schürrle ill. C- Ronaldo, Varane

CSZKA Moszkva – Tottenham 0–1 (0–0) G: Son Heung-Min

Dinamo Zagreb (horvát) – Juventus (olasz) 0–4 (0–2) G: Pjanic, Higuain, Dybala, Semper (öngól)

FC Köbenhavn (dán) – Club Brugge (belga) 4–0 (0–0) G: Denswill (öngól), Delaney, Santander, Jörgensen

Leicester City (angol) – Porto (portugál) 1–0 (1–0) G: Slimani

Monaco (francia) – Leverkusen (német) 1–1 (0–0) G: Glik ill. Chicharito

Sevilla (spanyol) – Lyon (francia) 1–0 (0–0) G: Ben Yedder

Sporting (portugál) – Legia Warsawa (lengyel) 2–0 (2–0) G: Ruiz, Dost