Németország büntetõkkel verte Olaszországot, és jutott az elõdöntõbe

2016.07.02. 20:45

NÉMETORSZÁG–OLASZORSZÁG 1-1 (1-1, 0-0) Büntetők: 6-5

Gólszerző(k): Özil (62.p) illetve Bonucci (77.p, 11-es)

Vasárnap derül ki a Franciaország-Izland mérkőzésen, hogy melyik válogatott lesz az ellenfél.

Mindkét csapat mélyen tudása alatt játszott a mai mérkőzésen, de Németország többet tett a továbbjutásért, amit így teljes mértékben megérdemelt.

NÉMETORSZÁG JUTOTT AZ ELÕDÖNTÕBE!!!

Hector: Buffon hasa alatt megy be (7-6)

Darmian: NEUER VÉDI... BORZALMAS BÜNTETÕ VOLT

Boateng: Jobbra közép magasan... Buffon megint közel volt. (6-6)

De Sciglio: Felsőlécről befelé pattan (5-6)

Kimmich: Jobb alsóba... Buffon jó felé mozdult (5-5)

Parolo: Középre belövi (4-5)

Hummels: Balra közép magasan. Buffon bele is ért (4-4)

Giaccherini: Középre magasan (3-4)

Schweinsteiger: FÖLÉ!!!!...Mi van itt???

Zaza: FÖLÉ LÖVI!!!!

Kroos: jobbra közép magasan... Buffon jó irányba ment (2-2)

Insigne: belövi a balalsóba... Neuer a másik irányba (1-2)

Ha jól látom, Olaszország kezdi.

Vége!!! Jön a büntetőpárbaj. Két óriási kapusegyéniség párbaja.

121. perc: olasz csere

Chiellini helyett Zaza... Jó eséllyel az egyik büntetőt bevállalja.

119. perc

Özilnek készítik le a labdát, 18 méterről tüzel, de Buffon kezébe.

113. perc

Giaccherini tör be a 16-oson belülre, 14 méterről, balról lő, de Neuer véd. Az első kaput eltaláló lövés a hosszabbításban.

112. perc: német sárga

Schweinsteiger könyökölte le Sturarot.

107. perc: olasz csere

Eder helyett Insigne

106. perc

Egy jobboldali beívelést fejeltek fel a magasba az olasz védők, Draxler csapott le a labdára, a kapunak háttal próbálkozott, de nem fölé ment az emelés

106. perc

Az utolsó 15 perc vette kezdetét.

Váratlanul lassú a tempó, óvatos a két csapat. Ez inkább az olaszoknak kedvez, akik eléggé kifuthatták magukat. 8.5 kilométerrel futottak többet a németeknél.

Letelt az első 15 perc...

103. perc: olasz sárga

Giaccherini kapta, Kassai úgy ítélte meg, hogy feldobta magát. Nem biztos, hogy igaza volt.

102. perc

Boateng unja meg a tehetetlenséget, 30 méterről lő, jócskán mellé

Csordogál a hosszabbítás, aránylag kiegyenlített a játék.

91. perc: olasz sárga

Pelle taposta meg Boatenget

91. perc

Elkezdődött a hosszabbítás

Vége! Jön a kétszer 15 perces hosszabbítás... Ez a második félidő megmentette a meccset, bár ez a 45 perc sem volt kiugró.

3 perc ráadás

90. perc: német sárga

Hummels kapta, Edert döntötte le.

89. perc

De Sciglio húz befelé a baloldalról, majd 19 méterről lő az oldalhálóba.

Az olaszok 5.5 kilométerrel többet futottak a németeknél. És elkezdték húzni az időt. Várják a hosszabbítást.

86. perc: olasz csere

Florenzi helyett Darmian

Az olaszok belelkesültek. Mintha éreznének valamit...

81. perc

Eder húz befelé jobbról, Pelle elé tálal, aki 17 méterről lő, de egy védő lábáról szögletre pattan a labda.

Volt egy jó negyedóránk. Boatenget nem is értem. A feje fölött volt mindkét keze, amikor jött a beívelés.

77. perc: Büntető!!!!

Florenzi beadásába Boateng ért kézzel... Bonucci belövi a bal alsóba. (1-1)

74. perc

Baloldali beadásra érkezett Pelle, de mellé bombázott 7 méterről.

71. perc: német csere

Gomez le, Draxler be

Kellett a gól, hogy végre történjen valami a pályán. Ez volt az első gól, amit Buffon kapott az Eb-n.

68. perc

Gomez sarkalt a kaputól 5 méterre, Buffon hatalmasat védett. Mindkét mozdulat szép volt.

Akkor most nézzük, hogy az olaszok tudnak-e mást is, mint ezt a nem túl látványos bunker focit

65. perc Góóóóóól

Hector Gomeztő lkapott egy szép passzt a baloldalon, aki jól centerezett, az érkező Özil 10 méterről kilőtte a jobb alsót! (1-0)

62. perc

Éder készít le egy labdát Parolonak, aki 19 méterről lő, de 3 méterrel a kapu mellé.

Kicsivel élénkebb a második félidő. Az olaszok is támadnak, de elég pontatlanul.

Bekeményítettek az olaszok... Meg Kassai is.

59. perc: olasz sárga

Parolo rúgta hátba Gomezt

57. perc: olasz sárga

De Sciglio rúgta meg Kimmichet.

56. perc: olasz sárga

Sturaro hisztizett túl látványosan. Kassai lehiggasztotta.

54. perc

Gomez készítette le a labdát Müllernek, Florenzi önfeláldozóan mentette lövését a kapu torkában.... A szöglet után a kifejelt labdát Boateng lőtte vissza, de ez nagyon elment.

Mintha az olaszok bátrabban kezdenének.

46. perc

Elkezdődött a második játékrész.

Vége az első félidőnek!... Láttunk már jobbat. Ettől a két csapattól többet várna az ember. Előrehozott döntőként emlegették ezt az összecsapást, csak reménykedni tudok, hogy a finálé nem ilyen lesz. A legnagyobb pozitívum, hogy sportszerű a meccs, Kassainak eddig könnyű dolga volt.

43. perc

Az olaszok is megvillannak, Sturaro elé pattan a labda, akinek lövését Boateng blokkolja szögletre.

42. perc

Végre egy helyzet. Hector megy el a baloldalon, az alapvonal magasságából visszateszi lövésre a labdát, amelyet Özil tör el, de pont Müller elé pattan a labda, akinek gyenge lövését Buffon védi.

Félelmetesen precíz az olasz védekezés. A németek képtelenek egy normális támadást végigvezetni. Próbálkoztak már középen és a széleken egyaránt, de teljesen reménytelenül. Ha ez így folytatódik, akkor talán a büntetőpárbajnál láthatunk gólt.

36. perc

Hector baloldali beadása megpattan egy olasz lábon és a rövid sarok felé csapódik. Buffon először kiejti a labdát a kezéből, de másodszorra megfogja. Eddig ez volt a legizgalmasabb szituáció.

Eseménytelen a mérkőzés. Kicsit unalmas. Erről inkább az olaszok tehetnek. Megölik a németek játékát, a kontráik meg szintén gyorsan elhalnak. 31. perc

27. perc

Schweinsteiger fejelt az olasz hálóba, de Kassai lefújta az esetet, mert előtte két kézzel lökte el védőjét.

Szívesen megnéznék egy olyan statisztikát, hogy hány percet van a labda a két térfélen. Ránézésre azt mondanám, hogy az eddig eltelt 24 percből legalább 20-at volt az olaszok oldalán. Maga a labdabirtoklás most 63-37 a németeknek.

Azért eléggé beszorult az olasz válogatott.

Gyűrik egymást a csapatok, de helyzet eddig nem volt. A német válogatott a kezdeményező, az olasz kontrákra rendezkedett be.

15. perc: német csere

Khedira helyett Schweinsteiger áll be. Meg is kapta rögtön a csapatkapitányi szalagot.

Úgy látszik Khedira megsérült és le kell cserélni.

A németek 10 perc után 76%-ban birtokolják a labdát. Ez mindent elmond arról, hogy milyen fölényben vannak.

Jól működik az olasz retesz, a németek nem nagyon tudnak kibontakozni.

4. perc

Szögletet követően a kifejelt labdát Sturaro lövi vissza, de 20 méterrel kapumellé.

Német labdabirtoklással indul a találkozó. Az olaszok már az ellenfél 16-osa előtt elkezdik a letámadást.

1. perc

Elkezdődött az összecsapás. Előtte  1 perces gyászszünet volt.

A németek fehér. az olaszok kék mezben játszanak.

A csapatok most vonulnak a pályára, jönnek a himnuszok.

Üdvözlöm olvasóinkat!

A franciaországi labdarúgó Európa-bajnokság negyeddöntőjének 3. mérkőzését játssza Németország és Olaszország. Mindkét válogatott magabiztos játékkal vette a legutolsó akadályt. A német válogatott Szlovákián lépett át úgy, hogy egy pillanatnyi esélyt sem adott:

Olaszország egy komoly skalpot tudhat magáénak. A 16 között a címvédő spanyolokon kellett túllépni, Conte tanítványai tökéletesen megoldották a feladatot:

A két válogatott eddig 33-szor találkozott egymással, az olaszok eddig sikeresebbek voltak. 10 döntetlen mellett csupán 8 német győzelem volt, szemben az olaszok 15 diadalával. A gólarány is a taljánok felé húz: 49-40

Egy magyarnak is szurkolhatunk az összecsapáson, hisz Kassai Viktor lesz a játékvezető. Ha ezen a meccsen is olyan kitűnően teljesít, mint eddig az Eb-n, akkor akár arra is esélye lehet, hogy a döntőt is ő fújja.