Franciaország a németek legyõzésével jutott a döntõbe

2016.07.07. 20:45

NÉMETORSZÁG–FRANCIAORSZÁG 0-2 (0-1)

Gólszerzők: Griezmann (45+2.p, 72.p)

A második félidő alapján megérdemelten verte a világbajnokot Franciaország, ezzel bejutott a döntőbe, ahol Portugália lesz az ellenfél!

Vége a mérkőzésnek!

93.perc

Kimmich fejel 6 méterről kapura, Lloris hatalmasat véd. Közvetlenül utána Götze is próbálkozik, de lövése elmegy keresztbe.

91.perc: francia csere

A meccs embere, Griezmann megy le, a helyére Cabaye jön.

4 perc ráadás

65%-os labdatartás ide vagy oda, a németeknek elszállt ez a meccs. Nem találták a franciák játékának ellenszerét.

88.perc

Gignac is lő egyet 17-ről, de nagyon gyengén.

86.perc

Griezmann futja le a teljes német védelmet, 16 méterről lő, de Neuer védi a középre tartó lövést.

Nagyon okosan tartják az eredményt.

Hátravan 7 perc és még a ráadás, de megkockáztatom, hogy a franciák döntősök!

82.perc

Kroos beívelt szabadrúgását Höwedes centikkel a kapu fölé fejeli.

79.perc: német csere

Schweinsteiger helyét Sane veszi át, aki az első labdaérintéséből kis híján gólt lő.

Tanácstalanok a németek. Így a végére mondjuk rájöttek, hogy távolról is lehet próbálkozni. Lett is két nagy helyzetük, de játékban tehetetlennek tűnnek.

77.perc: francia csere

Giroud helyét Gignac veszi át.

76.perc

Draxler 27 méterről lő egy szabadrúgást, alig mellé.

75.perc: francia sárga

Kanté buktatja Draxlert

74.perc

Kimmich lő egy nagy kapufát 16 méterről

72.perc: Góóóóóóól

Óriási német hiba: Kimmich elveszíti a labdát a saját 16-osán belül, Pogba szerzi meg. A beadásába Neuer csak beleütni tud, pont Griezmann elé, aki bepasszolja a kapuba az ajándék labdát (0-2)

71.perc: francia csere

Payet helyett Kanté

Furcsa, hogy a németek egyáltalán nem próbálkoznak átlövésekkel, inkább erőltetik a beadásokat a szélről, amelyek eddig nagyon nem működnek.

68.perc

Kimmich beadását Draxler próbálja kapura pördíteni, de védőjéről szögletre pattan a labda.

67.perc

Payet lő 18-ról, a labda épphogy eljut Neuerig.

66.perc: német csere

Can helyett Götze lép a pályára. Itt a lépés.

A franciák nagyon jól állják a sarat. Stabil a teljes csapat védekezése. Ha támadásba lendülnek, pillanatok alatt a német kapu elé érnek. Kellemetlen ellenfél, a Nationalelf nem is tudja, mit kezdjen a szituációval. Löwnek lépnie kellene valamit.

63.perc

Szöglet után Koscielny fejel kapu fölé.

60.perc: német csere

Boateng nem tudta folytatni, helyét Mustafi vette át. Nem ez volt Boateng életének meccse.

Boatenget ápolni kell.

Visszaállt a kép: a franciák újra behúzódtak, a németek rendületlenül támadnak. A jobb- és baloldali beívelések nagy része veszélyesen száll be a büntetőterületen belülre, de a védelem jól takarít.

50.perc: német sárga

Draxler rúgta fel Sissokót... Ami még az első félidőben nem derült ki, a büntető miatti kavarodásnál Özil is kapott egy lapot, reklamálásért.

Óriási tempóban kezdenek a csapatok, habár a tempóra az első félidőben sem lehetett panaszunk. A felfordulás után a francia válogatott támadólag lép fel.

47.perc

Boateng blokkolja Giroud 15 méteres lövését.

46.perc

Elkezdődött a második játékrész.

Eddig a németek egyértelműen irányították a mérkőzést. Az első 10 perc bizonytalanságai után átvették a kezdeményezést, olykor nagyon erősen nyomták be a franciákat, akik alig tudták átlépni a félpályát. Igaz, amikor átlépték, akkor azt nagyon hatékonyan tették, csak a pontot nem tudták az i-re feltenni. Ahogyan a németek sem, akik főként a szélről belőtt labdákkal operáltak, de a gall védelem nagyon jól tette a dolgát. Néha azt érzem, mintha a németek tanácstalanok lennének. A hajrában a büntető szituáció kísértetiesen hasonlított ahhoz, amelyet Kassai fújt be pont a németek ellen. Akkor Boatengnek volt nagyon magasan mindkét keze, most Schweinsteiger követte el ugyanazt a hibát. A játék képe alapján meglepő a francia vezetés.

Schweinsteiger még egy sárgát is kapott az esetért, a gól után le is fújta az első félidőt Rizzoli!

45+1.perc Büntető+Góóóól

A franciák kapnak egy büntetőt, Schweinsteiger kezezett a büntetőterületen belül. Griezmann értékesíti.

43. perc: francia sárga

Evra kapta buktatásért.

42.perc

Boateng hibájából Giroud indul el egy a kapu felé, de Hövedes beéri a lövés pillanatában.

41.perc

Griezmann kap jó passzt Evrától, kisodródva 7 méterről próbálkozik, de az oldalhálót találja el.

39.perc

Müller dönt úgy, hogy nem várja meg az érkező középpályásokat, inkább lő távolról, de nagyon gyengén.

A labdabirtoklás 66-34% a németeknek.

37.perc

Francia szabadrúgás, amelyet Pogba vállal 27 méterről. Nem okoz gondot Neuernek.

36.perc: német sárga

Emre Can kapta. Miután felöklelte Griezmannt és reklamálni kezdett, viszont ezt nem kellett volna.

A franciák 30 méterre a saját kapujuktól védekeznek, nagyon zártan. Várják hogy kispriccelhessenek, mert a kontrákban tényleg nagyon jók és gyorsak. A németek eddig nem találják a réseket a zárt védekezésben.

26. perc

Schweinsteiger lő 20 méterről, kicsit balról, Lloris szögletre üti a középre tartó, de csapódó labdát.

25.perc

Francia szabadrúgás 30 méterről, középről, Payet ellövi a sorfal mellett, de Neuer könnyedén véd.

Jelentős német fölényben zajlik a mérkőzés, de a franciák szórványos kontrái veszélyesek.

14.perc

Draxler tolja a labdát Can elé, aki 15 méterről lő, Lloris hatalmasat véd.

13.perc

A jobboldalon Emre Can fut el, lapos beadásába Müller csak beleérni tudott, így a labdát kapura irányítani már nem sikerült neki.

12 perc után láthatóan rendezték soraikat a németek, de helyzetig viszont még nem jutottak.

7. perc

Griezmann indul befelé a baloldalról, középről 14 méterről egészen tiszta helyzetben lő, de Neuer védi a nem túl erős lövést. Mire odajutott, elfogyhatott az erő.

Apró, a németektől szokatlan zavarok voltak már első 5 percben. Neuernek életveszélyesen adják haza a labdát, Boateng lyukat rúg a büntetőterületen belül, a passzok nagy része rossz. Közben a franciák erőteljesen támadnak.

1.perc

Elkezdődött a mérkőzés. A németek hagyományos fehér mezükben, a franciák a szokásos kékben.

A csapatok már a gyepen, jönnek a himnuszok!

Üdvözlöm olvasóinkat!

Ma késő este kiderül, hogy ki fog Portugália ellen játszani a franciaországi Európa-bajnokság vasárnapi döntőjében. Az 21 órakor kezdődő találkozón ezt Németország és Franciaország válogatottja dönti el.

A legjobb négy közé jutásért Németországnak kellett jobban megszenvednie, a masszív olasz válogatottat csak büntetőkkel sikerült legyőznie.

Franciaországnak lényegesen könnyebb dolga volt a negyeddöntőig jól vitézkedő, de ott már elfogyó Izland ellen.