Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Német tartományok szabotálják a migránsok kitoloncolását

Bertha László

2017.02.13. 13:58

Múlt héten beszámoltunk Németország terveirõl, mely a menekültstátuszra nem jogosult embertömegeket toloncolná vissza Afganisztánba. Az EurActiv legfrissebb értesülése szerint azonban a döntésrõl nincs egyetértés az országon belül, emiatt a folyamat erõsen akadozik.
BERLIN, 13:58

Múlt héten beszámoltunk Németország terveiről, mely a menekültstátuszra nem jogosult embertömegeket toloncolná vissza Afganisztánba. Az EurActiv legfrissebb értesülése szerint azonban a döntésről nincs egyetértés az országon belül, emiatt a folyamat erősen akadozik.

Egyre több németországi tartomány állította le az Afganisztánba történő visszatoloncolásokat, eddig hat a 16-ból: Berlin, Alsó-Szászország, Türingia, Schleswig-Holstein, Bréma és Rajna-vidék-Pfalz.

A Berliner Morgenpost a brémai tartományi parlament egy szóvivőjére hivatkozva azt közölte, hogy a döntéshozók jelenleg veszélyesnek ítélik Afganisztán helyzetét, ezért tartóztatják fel a visszatoloncolásokat.

A tartományok közül egyedül Rajna-vidék-Pfalz tett utalást arra, hogy a kiutasítás továbbra is érvényes elítélt bűnözőkre és "uszítókra". Érdekesség, hogy az összes fent említett tartomány baloldali vezetéssel rendelkezik: Türingiát a Die Linke igazgatja, míg a többi régió élén szociáldemokrata politikusokat találhatunk.

Ezzel a döntésükkel gyakorlatilag szembehelyezkedtek a belügyminiszter, Thomas de Maiziere által kezdeményezett folyamattal, amely által decemberben 34 afgán állampolgárt juttattak vissza Kabulba.

A szociáldemokrata régiók érvelése szerint a háború által megtépázott Afganisztán nem elég biztonságos ahhoz, hogy bárkit is vissza lehessen küldeni az országba. Ezt az álláspontot képviselik afgán törvényhozók is, mint például Amin Farhang, korábbi gazdasági miniszter, aki a fiatal generációt félti a kialakult helyzetben.

Angela Merkel kancellár február negyedikén kritizálta Schleswig-Holsteint amiért feltartóztatták a kitoloncolási procedúrát. Olybá tűnik, hogy a Merkel által vezetett CSU a Németországot egyre súlyosabban befolyásoló migrációval kapcsolatban nincs egyetértésben a szociáldemokratákkal. Hogy az ügynek mi lesz a végkifejlete, azt egyelőre nehéz megjósolni, különösképpen, hogy 2017-ben szövetségi parlamenti választás esedékes.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére