Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Nemcsak észszerûtlen, hanem jogsértõ is a kvótarendszer

Sümeghi Lóránt

2017.05.11. 10:28

Ha meg is valósulna a menedékkérõk uniós államok közötti, kvóta szerinti elosztása, a rendszer következetes alkalmazása jogsértõ helyzetet eredményezne - mondta Völner Pál, az Igazságügyi Minisztérium parlamenti államtitkára az M1 aktuális csatorna csütörtök reggeli mûsorában.

Az államtitkárt azzal kapcsolatban kérdezték, hogy szerdán megkezdődött az Európai Unió Bíróságán a kvótaper tárgyalása. Völner Pál közlése szerint

a magyar beadványban főként eljárási hibákra hivatkoznak.

A magyar álláspont szerint ugyanis az elosztási mechanizmust létrehozó tanácsi határozat jogalkotásnak minősül, hiszen az kötelezettséget állapít meg a tagállamok számára, és annak elmulasztásához szankció is járul. 

Mint ismert, a magyar kormány 2015 decemberében fordult a törvényszékhez, hogy kérje a 120 ezer menedékkérő áttelepítését célzó, kötelező jellegű mechanizmus megsemmisítését, amelyet az uniós belügyminiszterek minősített többségi szavazással, Magyarország ellenkezése ellenére fogadtak el néhány hónappal korábban. Szlovákia is hasonló beadvánnyal fordult a bírósághoz.

Viszont az uniós jogalkotásnak megvan a maga eljárási rendje, amelyet nem tartottak be, mivel a tanács csak akkor térhetett volna el a beterjesztett bizottsági javaslattól, ha egyhangú döntés születik. Csakhogy ez nem így volt.

Emellett a dokumentumot át kellett volna küldeni az Európai Parlamentnek ismételt véleményezésre, de a nemzeti parlamentek véleményét is ki kellett volna kérni" 

– sorolta Völner Pál.

A beadványban továbbá az a tartalmi kifogás is szerepel, hogy az intézkedés megfelel-e a szükségesség és arányosság elvének, a cél csak így érhető-e el – tette hozzá. Az államtitkár kitért arra, hogy ha életbe is lép a kötelező kvóta, azt nem lehetne végrehajtani, hiszen a schengeni övezeten belül szabad a mozgás, és semmi sem garantálja, hogy a menedékkérők abban az országban maradnának, ahová küldték őket.

Nem tudom, milyen jogszabály alapján és milyen kényszerrel vinnék őket vissza, milyen eszközökkel lehet ott tartani őket, és ez milyen egyezményeket és szabályokat sértene"

– sorolta. 

Eleve a genfi menekültügyi egyezmény megkérdőjelezi, hogy embereket lehet-e osztogatni, mint egy embervásáron, tehát a szabály betartása és betartatása jogsértő helyzetet eredményezne – vélekedett.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére