Nem vicceltek a diósgyõriek!

2016.07.23. 20:01

Hazai pályán, Diósgyőrben is bemutatkozott Horváth Ferenc vezetésével a DVTK. Az OTP Bank Liga, a labdarúgó NB I második fordulójában az Újpest a szünetben még vezetett, de utána Bognár István főszereplésével a DVTK fordított.

A 2–1-es hazai sikerrel záruló találkozót 6300 néző látta a helyszínen, talán annak is köszönhetően, hogy az első fordulóban a DVTK remek játékkal idegenben verte meg a Videotont. A nyitókörben az Újpest kikapott a Honvédtól.

El kell felejteni a múlt heti mérkőzést. Elég magasra került a léc, szeretném, ha ott is maradna."

Mindezt Horváth Ferenc, a diósgyőriek vezetőedzője mondta a találkozó előtt, de az első félidőben nem teljesült az óhaja, mert csapata hátrányba került a lendületesebb Újpest ellen. A 28. percben Antal sárga lapot kapott, miután az alapvonalnál a büntetőterületen belül visszacsapott Angelov felé. A megítélt tizenegyest Andrics lőtte a hálóba. 0–1.

A szünetig nem változott az eredmény, de utána a DVTK az 52. és az 54. percben gólt szerzett, ezzel megfordítva az állást.

Előbb Bognár szögelte után Oláh fejelt Balajcza hálójába, majd két perccel később Bognár 19 méterről lőtt nagy gólt a vendégek kapujába. A DVTK játékosa az első fordulóban is kétszer volt eredményes, így már három gólnál jár a bajnokságban.

A találkozón több gól már nem esett, igaz a 93. percben Andrics majdnem egyenlített. Tíz esztendeje kezdett legutóbb két győzelemmel a bajnokságban a Diósgyőr. Most is így áll, ráadásul mind két meccsen hátrányból állt fel és fordított a DVTK! Horváth Ferenc ott folytatja a szakmai munkát, ahol a Videotonnál abbahagyatták vele. Lehet, hogy még sajnálni fogják a döntést Fehérváron.

Horváth Ferenc így nyilatkozott az M4 Sportnak a találkozó után:

Biztos nem az öltözőből jött az erő a fordításhoz, mert úgy ültek a játékosok a szünetben, hogy azt hittem, meghalt valaki. Nem néztek ki jól, de hála istennek, ezt a meccset is meg tudták fordítani. Még mindig ugyanaz a csapat vagyunk, mint amellyel elkezdtük a bajnokságot. Látszik, hogy a srácok mennek az életükért. A diósgyőri szurkolók elkezdhetik szeretni őket, mert ma itt a szívüket kitették a pályán.”

A harmadik fordulóban rangadót játszik a DVTK, amikor a Ferencvároshoz látogat a hatpontos miskolci együttes.

OTP Bank Liga, 2. forduló, szombati mérkőzések:

DVTK - Újpest 2–1 (Oláh B. 52., Bognár I. 54., ill. Andrics 28. – 11-esből)

Haladás - Mezőkövesd 1–1 (Rácz F. 8., ill. Gohér 41.) - Kiállítva: Tóth B. (78., Mezőkövesd)

Bp. Honvéd - Ferencváros 20:30